Vaida ir Deividas Česnauskiai į pirmą klasę išlydėjo vyresnėlį Deividą: „Laukia ilgi rudens vakarai“

Vaida ir Deividas Česnauskiai su sūnumis Deividu ir Rojum / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Vaida ir Deividas Česnauskiai su sūnumis Deividu ir Rojum / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-09-01 13:17
AA

Rugsėjo pirmoji – viena gražiausių rudens švenčių, kuomet nedrąsūs, bet smalsūs vaikai, įsikibę tėvams į parankę, praveria savo būsimos mokyklos duris. Pirmasis skambutis, pirmosios gėlės mokytojai, pirmasis suolas ir suolo draugas… Šiemet savo vyresnėlį sūnų Deividą (7) į pirmąją klasę išlydėjo futbolininkas Deividas Česnauskis su žmona Vaida Grikšaite-Česnauskiene ir jaunesniuoju sūnumi Rojumi (4).

Šeima pasirinko Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinę mokyklą senamiestyje – gyvena netoliese, todėl ją buvo nusižiūrėję iš anksto.

„Rinkdamiesi mokyklą daug domėjomės – ji, rodos, atitiko mūsų reikalavimus, o ar viskas tiks ir patiks, matysime vėliau. Buvo svarbu ir vieta, kad netoli namų, mat kai sūnus ūgtels, iš mokyklos galės pareiti vienas“, – Žmonės.lt sakė V.Grikšaitė-Česnauskienė.

Pašnekovė prisipažino, kad prisiskaičiusi internete motinų patikinimų, kad mokyklą reikia rezervuoti gerokai iš anksto, nes vėliau gali pritrūkti vietų – nedelsė.

Vaida ir Deividas Česnauskiai su sūnumis Deividu ir Rojum / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Pasiruošimas prasidėjo, galima sakyti, jau sausio 2-ąją, kuomet reikėjo atvykti į mokyklą ir užpildyti prašymą, kad norėsime ją lankyti. Kaip dabar pamenu: septinta ryto, o aš jau stoviu eilėje penkta. Nors direktorė ramino, kad pagal gyvenamąją vietą mums ir taip priklausė vieta, bet norėjau būti tikra, kad nebus jokių nesklandumų“, – pasakojo Vaida.

O kaip pavyko paruošti pirmajai klasei patį Deividą – kalbama, kad supirkti pirmokui visus reikalingus daiktus mamoms kainuoja ne tik nemažai pinigų, bet ir nervų...

„Pagrindines prekes mokyklai mes jau turime, o ko dar trūks – įsigysime jau pradėję lankyti, nes gausime sąrašus, ko tikrai reikės.  Dabar – ne tie laikai, kad ko nors gauti būti sudėtinga, reikėtų laukti eilėse. Pamenu, kai aš buvau moksleivė, stovėdavome ilgose eilėse, kol įsigydavome būtiniausių daiktų. Dabar – viskas kur kas paprasčiau, didžiulė pasiūla, tik rinkis“, – sakė pašnekovė.

Vaida ir Deividas Česnauskiai su sūnumis Deividu ir Rojum / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Nusiteikę griežtai

V.Grikšaitė-Česnauskienė pasakojo, kad Deivido naujas etapas bent jau kol kas – visiškai negąsdina. Berniukas mokslo metų laukė jau keletą mėnesių, todėl ir visa šeima jaučiasi ramiai.

„Deividukas pats laukia mokyklos pradžios, nes darželyje jam būdavo didžiulė kančia eiti pietų miego. Mes jam sakydavome, kad džiaugtųsi šia galimybe, nes, prasidėjus mokslo metams, prasidės ir pareigos bei atsakomybės“, – teigė Vaida.

Septynmetis jau gana gerai pramokęs skaityti, moka skaičiuoti, tačiau Česnauskiai nusiteikę griežtai – mokslai sūnui turės būti svarbiausias prioritetas, todėl į juos kibs ne tik jis pats, bet ir visa šeima, kad neatsirastų spragų ar pražiūrėtų dalykų.

Vaida ir Deividas Česnauskiai su sūnumis Deividu ir Rojum / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Esame nusiteikę, kad mūsų šeimos laukia ilgi rudens vakarai, mat Deividukas – nekantrus vaikas, jį reikia motyvuoti, su juo užsiimti, tartis. Žiūrėsime, mokysimės susikalbėti, spręsti problemas. Noriu, kad nuo pat pirmų klasių būtų ugdoma atsakomybė, rimtai žiūrima į mokslus, keliami reikalavimai“, – teigė ji.

Naujas etapas – išbandymas visai šeimai, tačiau Vaida viliasi, kad jis bus sėkmingas ir kupinas naujų teigiamų patirčių. „Kai vaikas sako, kad labai laukia, kad labai nori, tada ir mes patys optimistiškai nusiteikę, nedarome iš to kažkokios sensacijos. Esu rami dar ir dėl to, kad Deividas žaidžia Lietuvoje, esame pilna šeima, visi kartu, todėl turėsime vieni kitų paramą ir palaikymą“, – šypteli V.Grikšaitė-Česnauskienė.

Vaida ir Deividas Česnauskiai į pirmą klasę išlydėjo sūnų Deividą (6 nuotr.)