Vaidas Baumila: „Duoti Oskarą už Freddie Mercury vaidmenį būtų neteisinga“

Vaidas Baumila / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku, kino elitas dalinsis prestižinius „Oskarų” apdovanojimus. Kino industrijos geriausieji nominuoti 24-iose kategorijose. Įprastai daugiausiai dėmesio ir diskusijų sulaukia geriausio filmo, aktoriaus ir aktorės nominacijos. Ceremoniją stebės milijonai žmonių visame pasaulyje. Nors Lietuvoje apdovanojimai transliuojami nebus, mūsų šalyje netrūksta šių apdovanojimų gerbėjų, vienas jų – atlikėjas ir didelis kino mėgėjas Vaidas Baumila.

Jis tikisi ir šiemet išlaikyti kasmetinę tradiciją – keltis naktį ir žiūrėti apdovanojimus. „Domiuosi kinu, per metus peržiūriu tikrai daug filmų, o nominuotus tokiems apdovanojimams kaip „Oskarai“, pasižiūriu net kelis kartus. Smalsu kaip atrodys šie 91-ieji apdovanojimai, nes juose nebus vedėjo. Tai tikrai netradicinis organizatorių pasirinkimas, bus įdomu stebėti, kokie sprendimai bus pasiūlyti vietoje vedėjo“, – sako muzikantas.

V. Baumilai šiuose apdovanojimuose įdomiausia geriausio filmo nominacija. Vaidas šioje nominacijoje turi net kelis favoritus. „Renkuosi tarp „Žalioji knyga“ ir „Valdžia“. Tai mano du mėgstamiausi šių metų filmai, sužavėję visa aktorių komanda ir tikrai nuobodžiauti neleidžiančiu siužetu. Manau, tai yra pagrindinai kriterijai, kuriais vadovaujasi ir JAV Kino meno ir mokslo akademija“, – pasakojo atlikėjas. 

Geriausio aktoriaus nominacijoje V. Baumila sakė palaikantis Christian Bale. Jis 8 „Oskarams“ nominuotame filme „Valdžia“ suvaidino Dick Cheney – buvusį JAV viceprezidentą. 

„Christian Bale labiau nusipelno Geriausio aktoriaus apdovanojimo, nes jis yra atlikęs kur kas daugiau vaidmenų nei Rami Malek, kurio vienas svarbiausių pasirodymų kol kas tik „Bohemian Rhapsody“. Būtų keista atiduoti Oskarą aktoriui už pirmą svarbų vaidmenį“, – pastebi V. Baumila.

Geriausios aktorės kategorijoje atlikėjo mėgstamiausios Amy Adams ir Meryl Streep šiemet nėra nominuotos, bet jis palaiko Olivia Colman iš filmo „Favoritė“.

Pasak V. Baumilos, Geriausios dainos kategorijos laimėtoją šiemet prognozuoti lengviausia – tarp nominantų jau ir „Auksinį gaublį“, ir „Grammy“ už geriausią popmuzikos dueto ar grupės atlikimą susižėrusi Lady Gaga už jos emocingą hitą „Shallow“ iš muzikinės melodramos „Taip gimė žvaigždė“.

Oskarai bus netradiciniai

Neabejotina, kad kaip ir kiekvienais metais, šiemet „Oskarai“ taip pat tviskės prabanga, nors ir bus be vedėjo. Visa apdovanojimų ceremonija kainuos 44 milijonus dolerių. Skaičiuojama, kad aukščiausio lygio aktorių apranga apdovanojimuose kainuoja apie 10 milijonų dolerių.

Viena 33 centimetrų aukščio ir beveik 4 kilogramų svorio 24 karatų aukso „Oskaro“ statulėlės savikaina – 400 dolerių. Vertingiausia laikoma būtent „Geriausio filmo“ statulėlė, tuomet rikiuojasi „Geriausio aktoriaus“ bei „Geriausios aktorės“ apdovanojimai. Skaičiuojama, kad praėjusiais metais geriausio filmo „Oskarą“ pelnęs „Shape of Water“ uždirbo 63 milijonų dolerių.

Belaukiant šiųmetinės ceremonijos kviečiame prisiminti praėjusių metų „Oskarų“ akimirkas:

Nugriaudėjo jubiliejinė „Oskarų“ apdovanojimų ceremonija (45 nuotr.)
+39
Skaitykite daugiau