Vaikų globos namuose – išskirtinė šventė su žinomais Lietuvos žmonėmis

Loreta Sungailienė / Gedmanto Kropio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pirmadienį, balandžio 2 dieną Vilniaus, Kauno bei Trakų vaikų globos namuose bus iškilmingai minima Pasaulinė vaikų knygos diena. Globos namuose bei šeimynoje augantiems vaikams dainuos, vaidins, seks pasakas, skaitys eilėraštukus bei įvairias įdomias knygų ištraukas žinomi Lietuvos žmonės.

Šventėje dalyvaus  beveik 500 skirtingo amžiaus vaikų ir beveik pusšimtis Lietuvos garsenybių.
Akcijos „Skaitymas balsu Lietuvos vaikų globos namuose“ tikslas – priminti  visuomenei, kad vaikų globos namuose augantiems vaikams svarbi ne tik materiali parama, bet ir nuoširdus dėmesys taip pat suteikti daugiau informacijos apie vaiko globą, džiaugsmą dalintis ir, žinoma,  keisti vaikų globos namuose augančio vaiko paveikslą.

Šventę organizuoja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  bei  Labdaros ir paramos fondas „Mažojo Princo Fondas“.

Vilniaus rajono „Kaštoninis“ choras ir jo vadovė Katažina Nemycko / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dėmesį bei laiką vaikų globos namuose augantiems vaikams dovanos daugybė visuomenėje žinomų žmonių: aktorių, dainininkų, televizijos laidų vedėjų. Vis jie – įdomios asmenybės, galinčios vaikams dovanoti tikrą, nuoširdų ir naudingą bendravimą. Tai – Vytautas V.Landsbergis, Renata Voitechovskaja,  Veronika Povilionienė, Marius Petrauskas, Kristina Kaikarienė, Saulius Skambinas,  Stano, Taja,  Eva, Katažina Nemyčko, Vaida Genytė, Audrius Rakauskas (Gustavas), Žygis Stakėnas, Laura Imbrasienė, Laima Kybartienė, Ieva Babilaitė – Ibelhauptienė, Girmante Vaitkutė, Stanislovas Kavaliauskas  ir kiti.

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie SADM direktorės pavaduotojos Simonos Bronušienės, pastaruoju metu vaikų, augančių vaikų  globos namuose,  skaičius  nemažėja. „Mums reikia visuomenės paramos. Daugiau nei 70 proc. vaikų globos namuose augančių vaikų yra 10 – 14 metų paaugliai, kuriems rasti šeimą yra labai sunku. Tuo tarpu vaikams reikalingas artimas draugas, žmogus, kuriuo galėtų pasitikėti, kuris padėtų ne tik spręsti kylančias problemas, bet ir kartu ieškotų atsakymų į gyvenimiškus klausimus. 

Atsižvelgiant į tai, Tarnyba 2011 m parengė globos šeimoje skatinimo strategiją, kurios vienas tikslų – padėti visuomenei pažinti vaikų globos namuose augantį vaiką. Juk  ir vaikų globos namuose augantys vaikai ne tik laukia meilės, bet ir moka mylėti, ne tik prašo duoti, bet ir patys duoda, gali nustebinti savo kūrybingumu bei pasiekimais“, – sako Simona Bronušienė.

Skaitydami vaikams knygas ne tik ugdome būsimus skaitytojus, bet ir plečiame jų akiratį bei žodyną, laviname fantaziją, sužadiname žingeidumą bei skaitymo poreikį.  Knyga – puiki priemonė  priartėti prie vaikų, užmegzti su jais ryšį ir net draugystę.

Pasak etnomuzikologės, televizijos laidų vedėjos, LPF „Mažojo Princo Fondo“ tarybos pirmininkės, kampanijos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorės Loretos Sungailienės, skaitymas ir bendravimas skaitant, yra labai svarbus vaikų globos namuose augantiems vaikams ir paaugliams. „Skaitydami vaikams mes prasmingai leidžiame su jais laiką, bendraujame, užmezgame emocinį ryšį ir ugdome juos. Taip pat vystome jų emocinį intelektą – gebėjimą užjausti, bendrauti, moralinį jautrumą; palankiai veikiame savivertę, mažiname agresyvaus, asocialaus ar nusikalstamo elgesio tikimybę. Daug ir mielai skaitantiems vaikams geriau sekasi mokytis, įveikti įvairius gyvenimo iššūkius“, – įsitikinusi kampanijos „Visa Lietuva skaito vaikams“ ambasadorė.

Vaikų globos namams knygas dovanos leidyklos:  „Baltos lankos“,  „Tyto alba“, „Kronta“, „Dominicus Lituanus“ , „Egmont Lietuva“, „Gimtasis žodis“. Prie šios kilnios akcijos prisideda ir vaikiški žurnalai: „Lututė“, „Bitutė“, „Vakaro žvaigždelė“, „Nykštukas“, taip pat  Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vilniaus etninės kultūros centras, Lietuvių liaudies kultūros centras, Lenkijos institutas Vilniuje. Vaikus fotografuos foto studija „Pix“. Vaidins „Stalo teatro“  režisierė bei aktorė Saulė Degutytė.

Ši graži akcija tai tik pirmas  žingsnis su šūkiu rankoje – „Globoti gali kiekvienas. Dalintis gali kiekvienas“.

Skaitykite daugiau