Vaiva Mainelytė atvirai prabilo apie sunkiausius gyvenimo iššūkius

Vaiva Mainelytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Vaiva Mainelytė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-10-02 10:18
AA

Lietuvos teatro ir kino aktorė Vaiva Mainelytė (70 m.) viešai prisipažino, kas jai padėjo išgyventi vieną siaubingiausių diagnozių – vėžį. Elegancija ir nepriekaištingomis manieromis visus traukianti aktorė atvira – gyvenime būta daugybė sunkumų. Tačiau pastarosiomis dienomis ją stebina valdžios požiūris į visą gyvenimą menui atsidavusias asmenybes. Moteris prisipažino besijaučianti tarsi nereikalingas balastas, o neseniai atšvęstas septyniasdešimtasis jubiliejus parodė kas yra kas.

Ne visi žino, kad garsiai aktorei teko vienas sunkiausių gyvenimo išbandymų. V. Mainelytei teko išmokti gyventi kitaip nei buvo pratusi iki sunkios diagnozės. Žinoma moteris susirgo vėžiu. Tačiau gyvenimo iššūkių nebijanti V. Mainelytė rankų nenuleido ir ligą nugalėjo. Likimas jai buvo nuolankus, tačiau sunkiausių akimirkų moteris nepamiršta iki šiol. "Be artimųjų, šeimos didžiausias palaikymas visą gyvenima mane lydėjo iš žiūrovų. Jie visuomet buvo kartu. Ir džiaugsme, ir varge palaikė. Ir kai buvo pripažinimas, populiarumas eidavo į spektaklius, palaikė. Ligose jie mane traukė, neleido palūžt. O jubiliejaus proga iš gerbėjų gavau tiek sveikinimų... Esu labai laiminga, kad jie manęs nepamiršta ir visuomet yra kartu", – laidoje pasakoja V. Mainelytė.

Pasak garsios aktorės, ji nei akimirkai neleido sau pasiduoti ir juolabiau to parodyti aplinkiniams: "Man buvo labai gaila mano visų artimųjų, draugių. Aš iškart supratau, kad man reikia neparodyti pergyvenimo. Ir aš kėliausi. Aš taip kėliausi, kad neparodžiau. Kai mane parvežė po chemoterapijos, aš šypsojausi, sakiau, viskas gerai, o kai užsidarydavo miegamojo durys... Visi žinodavo, kad aš savyje ir nelabai reikia pas mane eiti. Keičia ta liga viską ir išvaizdą ir vidinę būseną. Tačiau, kai nori labai, ir kabiniesi į gyvenimą, Dievulis duoda pirštą.

Dalindamasi asmeninėmis gyvenimo detalėmis su laidos vedėjais Kristupu Krivicku ir Edita Užaite aktorė atvirai prakalbo ir apie valdžios požiūrį į kultūros bei meno pasaulio žmones. Visai neseniai septyniasdešimtmetį atšventusi V. Mainelytė iš Kultūros ministerijos didelių padėkų už nuopelnus Lietuvai negavo: „Kartoninį pasveikinimą gavau iš ministrės. Bet iš tiesų, labai liūdna, kad kultūros žmonės yra taip nevertinami. Juk mes ambasadoriai, skleidžiam žinia pasauliui apie mūsų šalį. Kuriame, tačiau jaučiamės kaip neraikalingas balastas. Juk sakoma, kad geriausias menininkas – alkanas menininkas. Dar vienas dalykas – ar manęs kas nors paklausė kiek aš gaunu pensijos? Norite sužinoti? Dabar jeigu pakels, gal bus netoli keturių šimtų", – nuogastauja viena žinomiausių Lietuvos aktorių Vaiva Mainelytė. Atviras V. Mainelytės interviu – ketvirtadienį, 21.00 val., laidoje „Ant bangos“.