Vaivą Mainelytę po kelionių pasitinka augintinė iš prieglaudos Kora

Vaiva Mainelytė su savo augintine Kora / Asmenininio albumo nuotr.
Vaiva Mainelytė su savo augintine Kora / Asmenininio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-11-06 17:38
AA

Prieš pusantrų metų aktorės ir „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Muzikiniai sveikinimai“ vedėjos Vaivos Mainelytės namuose atsirado augintinė iš gyvūnų prieglaudos, vardu Kora. Kalytę garsiai aktorei parnešė anūkas Jokūbas. Šunelis buvo išduotas: paliktas buvusių šeimininkų, atsidūrė prieglaudoje, todėl mylinčiuose namuose iš pradžių žiūrėjo nepatikliai, bijodamas vėl būti išmestas į gatvę.

Bet ledai tirpo, ir nedidelė miela mišrūnė pagaliau patikėjo, kad Vaiva Mainelytė – žmogus, kuris jos neišduos. „Aš tavęs niekada nepaliksiu, – kartojo aktorė jai. – Žinok, aš esu atsakinga už tuos, kuriuos prisijaukinau“, – Antoine'o de Saint Exupery žodžiais drąsino Vaiva savo augintinę, kol toji visiškai atsipalaidavo ir pasijuto esanti saugi bei mylima.

„Tai, kaip ji elgėsi, kai anūkas ją man atvežė, ir kokia ji patenkinta gyvenimu dabar, yra kaip dviejų skirtingų šunų elgesys. Kora buvo baikšti, įsitempusi, matėsi, kad išgyveno didžiulį stresą, traumą, o šiandien ji jau atsipalaidavusi ir linksma, miega dažniausiai aukštielninka, visiškai pasitikėdama pasauliu ir patenkinta gyvenimu“, – šypsojosi garsi aktorė.

Prie šeimininkės ypač prisirišusi Kora neseniai išgyveno nemenką stresą, nes pastaraisiais metais itin retai iš namų išvykstanti aktorė turėjo skristi į Kiniją su Nacionalinio dramos teatro spektakliu. Namie ji nebuvo vos savaitę, bet prisipažįsta vos išvažiavusi, ėmė ilgėtis namų, dukros, anūkų ir, žinoma, savo mylimos augintinės Koros.

Vaivos Mainelytės augintinė Kora / Asmenininio albumo nuotr.

Kinijoje aktorė lankėsi pirmą kartą, teatro trupė Vuzheno mieste rodė režisierės Yanos Ross spektaklį pagal Tadeusho Slobodzianeko pjesę „Mūsų klasė“. Aktoriai gyveno ypač gražiame rajone, vadinamame Kinijos Venecija: su senoviniais etnografiniais pastatais ir vandens kanalais.

„Mus priėmė puikiai, publika buvo nuostabi. Buvom girdėję, kad kinai per spektaklius vaikšto, net valgo.

Per mūsų spektaklį salėje buvo mirtina tyla, dramatiškose vietose moterys verkė, o bisui teko eiti lenktis gal 8 kartus.“ Aktorė sakė Kinijos beveik nepamačiusi, nes beveik visą laiką repetavo, užtat išėję į miestą su kolega aktoriumi G. Girdvainiu sulaukė komplimentų, kai kurie spektaklio žiūrovai juos atpažino ir prašė nusifotografuoti. Taip pat aktoriai sulaukė komplimentų iš kitų festivalio dalyvių – amerikiečių aktorių, šie net prisipažino, kad žiūrėdami spektaklį mokėsi aktoriaus meistriškumo.

„Norėjau nupirkti lauktuvių dukrai, anūkams, deja, nieko ypatingo neradau, vaizdas parduotuvėse pasirodė skurdokas, pas mus geresnės prekės, tad pasitenkinau keliais suvenyrais. Didžiausias džiaugsmas buvo tiesiog grįžti namo, o jau Kora tai iš laimės šokinėjo iki lubų, ir dabar dar neatstoja, visur mane sekioja, matyt, bijo, kad vėl į Kiniją neišvažiuočiau. Na, tikiuosi, per artimiausias dienas ji nusiramins ir patikės, kad aš niekur nedingsiu, – juokėsi penkiuose teatro spektakliuose vaidinanti ir televizijos laidą vedanti Vaiva Mainelytė, iš kelionės neparsivežusi nė vienos nuotraukos. – Nemėgstu nei fotografuotis, nei žiūrėti į savo ar kitų nuotraukas, – atskleidė tokią savybę turinti aktorė. – Viską, kas man brangu, gražu, užfiksuoju atmintyje ir paskui kada panorėjusi galiu atkurti iki smulkiausių detalių.“