Vaiva Rykštaitė – apie Naujuosius Havajuose ir kodėl metus pradeda be iškeltų tikslų

Vaiva Rykštaitė su šeima / Asmeninio albumo nuotr.
Vaiva Rykštaitė su šeima / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-01-03 18:00
AA

Į Havajus prieš aštuonerius metus atvykusi rašytoja Vaiva Rykštaitė šią vietą jau vadina savo namais. Čia moteris su vyru Michaelu Winderiu sukūrė šeimą, susilaukė dukrų Žemynos, Indrajos, o lapkritį gimė jų sūnelis Radvilas Rex Makoa. Saloje jie sutinka ir didžiąsias metų šventes. V.Rykštaitė portalui Žmonės.lt pasakoja, kad nors dabartiniu Naujųjų metų sutikimu Havajuose yra patenkinta, dėl kelių priežasčių pasiilgsta ir Lietuvos.

Ramiajame vandenyne išsidėstęs Havajų salynas didelei daliai žmonių kelia labai egzotiškas asociacijas: ugnikalniai, palmės ir beribiai paplūdimiai, o kur dar gilias ištakas turintys havajiečių papročiai.

Vis tik Naujieji metai Havajuose, anot rašytojos Vaivos Rykštaitės, niekuo nesiskiria nuo švenčių kitose JAV valstijose.

„Nemanau, kad Havajuose yra kažkokios išskirtinės tradicijos arba aš, gyvenanti čia 8-erius metus, jų nežinau. Vis dėlto, pagal senąją havajiečių kultūrą žmonės Naujųjų metų sausio 1-ąją neminėdavo, o dabartiniai gyventojai metus pasitinka kaip ir kiti amerikiečiai – visi kažkur švenčia, ką nors kepa grilyje, šaudo fejerverkus ir tiek“, – Žmonės.lt pasakoja V.Rykštaitė.

Vaiva Rykštaitė su šeima / Asmeninio albumo nuotr.

Rašytojos šeimos švenčių tradicijas daugiausiai lemia ne šalies, kurioje jie gyvena, kultūra, o jų dabartinis gyvenimo būdas ir maži vaikai – dukros Žemyna, Indraja ir dviejų mėnesių sūnelis Radvilas Rex Makoa. Dėl šių aplinkybių dabartinės šventės gerokai skiriasi nuo Naujųjų tėvynėje.

„Kai gyvenau Lietuvoje, prieš šventes labai nerimaudavau ir jų laukdavau, o ramybės neduodavo klausimas „Tai kur naujus?“. Buvau vieniša, daug puošdavausi, linksmybės tęsdavosi iki rytoj, o jose netrūkdavo alkoholio. Havajuose esu ištekėjusi trijų vaikų mama, tad nejaučiu nei laukimo, nei jaudulio, nei nerimo“, – tikina V.Rykštaitė.

Vaiva Rykštaitė su sūnumi Radvilu Rex Makoa / Asmeninio albumo nuotr.

Dėl kardinaliai besiskiriančių aplinkybių įvertinti, kuris šventimo būdas jai priimtinesnis, yra ir lengva, ir sunku vienu metu. Vaiva tvirtina, kad ji labai mėgaujasi dabartine ramybe ir atogrąžų klimatu, tačiau dėl kelių priežasčių pagalvoja ir apie kitokias šventes.

„Kartais pasiilgstu šalčio, sniego ir to pakylėjimo, tad galbūt ateityje, kai vaikai užaugs, su vyru keliausime į kokį renginį“, – mintimis dalijasi rašytoja.

Vaiva pasakoja, kad jų švenčių scenarijų daugiausiai diktuoja vaikai, tad ji su šeima dažniausiai arba lieka namie, arba susitinka su mažamečių atžalų turinčiais draugais. 2021-uosius rašytojos šeima taip pat išlydėjo įprastai. 

„Likome namuose, vyras pagamino labai skanią vakarienę, aš pasipuošiau, pasidažiau, o vėliau įsisupau į chalatą ir žiūrėjome filmą. Vidurnaktį išėjome į kiemą, vyras su dukromis šaudė fejerverkus, o mes su geriausia drauge, kuri dabar pas mus svečiuojasi, klausėme grupės ABBA dainos „Happy New Year“. Po to tiesiog laimingi nuėjome miegoti“, – Naujųjų pasitikimą prisimena Vaiva.

Vaiva Rykštaitė su sūnumi Radvilu Rex Makoa / Asmeninio albumo nuotr.
Naujųjų metų sutikimas Vaivos Rykštaitės šeimoje / Asmeninio albumo nuotr.

V.Rykštaitė pasakoja, kad sutikdama naujus metus ji sąmoningai nerašo jokių rezoliucijų, neduoda sau pažadų ir nekuria planų. Pirmoji priežastis – psichologiškai naujieji metai jai pasideda rugsėjį. Esama ir daugiau motyvų.

„Tuo tiesiog netikiu. Man atrodo, kad tie pažadai yra paprasčiausias atidėliojimas ir savęs apgaudinėjimas, nes tai, ką noriu, darau dabar. Pavyzdžiui, jei norėsiu sveikai maitintis, tai pradėsiu šiandien ir nelauksiu kažkokios specialios datos.

Vienintelis dalykas, ką šiemet padariau, yra praėjusių metų apžvalga – padalinau lapą į dvi dalis ir vienoje surašiau, kas įvyko gera, kitoje – kas bloga“, – Žmonės.lt sako Vaiva Rykštaitė.

Fotogalerija:

Vaiva Rykštaitė (17 nuotr.)
+11