Vakaras dviem: meilės filmų TOP 15

Romantiškai nusiteikusi pora / Fotolia nuotr.
Romantiškai nusiteikusi pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-07-20 19:00
AA

Vasara nepalieka mūsų jausmų ramybėje. Norisi kažko gražaus, jaudinančio, sudrebinančio, sukeliančio šypseną. O ką manote apie meilės filmus? Gal būtent jie yra tai, ko jums šiuo metu reikia?

Saulė plieskia it pakvaišusi. Įkaitęs ne tik oras, bet ir kiekviena mūsų kūno ląstelė, mūsų emocijos. O ko norisi tokiais momentais, kai aplink regi tik nuoširdžiai įsimylėjusių žmonių žvilgsnius, apnuogintus nuodėmingus kūnus? Kaip neišprotėti nuo niekaip nenurimstančių aistrų sūkurių ir be perstojo šėlstančių feromonų audrų? Vienas iš veiksmingų būdų suvaldyti šį chaosą – filmai apie meilę. Kad netektų ilgai knaisiotis ieškant išties gero kino, siūlome atsižvelgti į mūsų, portalo Ji24.lt, rekomendacijas.

Taip, žmonių skoniai skirtingi, tad nesitikime, kad visos pasiūlytos meilės kino juostos smigs jums tiesiai į širdies epicentrą. O gal visgi? Na, kad ir kaip būtų, bent jau porą mūsų pasiūlytų ekranizuotų meilės istorijų tikrai sudrebins jūsų kūną, sielą ir mintis.

1. „Meilė ir kiti narkotikai“ (Love and Other Drugs, 2010)

Neapsigaukite ir neskubėkite nusigręžti. Šio filmo istorija neturi tiesioginio ryšio su pavadinimo žodžiu „narkotikai“. Na, nebent pažvelgtumėte į tai giliau ir filosofiškiau. Pagrindinė istorijos herojė Megė sutinka savo svajonių vaikiną – žavingąjį Džeimį, pardavinėjantį viagrą. Tarp šių jaunuolių ima kunkuliuoti ypatingi jausmai. Jie neatsispiria svarbiausiam narkotikui pasaulyje – meilei. Beje, nemanykite, kad Megės ir Džeimio meilės istorija banali ir lėkšta – viskas gerokai sudėtingiau. Suintrigavome? Pažiūrėkite, tikrai nesigailėsite.

 

2. „Namas prie ežero“ (The Lake House, 2006)

Puiki aktorių – Sandros Bullock ir Keanu Reeveso – vaidyba, subtili fantastikos dozė, nepakartojamas garso takelis... „Namas prie ežero“ – net atokiausias sielos stygas suvirpinanti meilės istorija.

Gydytoja Keitė Forester išsikrausto iš savo neįprasto namo prie ežero, tačiau, prieš išvažiuodama gyventi į miestą, pašto dėžutėje palieka laišką naujam namo gyventojui.

Kai į namą prie ežero atsikrausto architektas Aleksas, jis šį būstą regi kiek kitokį nei Keitė savo laiške. Sykį Aleksas sumano atsakyti į gydytojos laišką. Taip prasideda dviejų žmonių susirašinėjimas laiškais, kuris, bėgant laikui, vis labiau apsiraizgo nuoširdžios meilės gijomis. Oi, vos nepamiršome pasakyti vieno svarbaus dalyko: Keitė gyvena 2004, o Aleksas – 2006 metais. Ypatingoji pašto dėžutė – vienintelis jų komunikacijos kanalas, leidžiantis jiems bendrauti skirtingais laikais. Kaip manote, ar šie du žmonės kada nors susitiks?..

 

3. „Purvini šokiai“ (Dirty Dancing, 1987)

Ši šokiais apipinta meilės istorija pelnė „Oskarą“ ir „Auksinį gaublį“. Taip, filmas jau senas – praėjusio amžiaus 9-ojo dešimtmečio, bet sutikite, kaskart žiūrint šią romantinę juostą, širdis ima plakti gerokai smarkiau. Nesivaržykite, šokite ir jūs meilės ritmu, kaip ir išlepinta iš pasiturinčios šeimos septyniolikmetė Frensis. Merginos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis susipažinus su profesionaliu šarmingu šokėju Džoniu. Pakerėta seksualios muzikos ritmo ir „purvinų šokių“ kvapą gniaužiančių judesių, ji tampa Džonio ir šokių, ir meilės partnere. Na, o finalinis pagrindinių herojų šokis iki šiol labai mėgstamas, žiūrimas ir net atkartojamas visame pasaulyje.

 

Finalinis šokis:

 

4. „Mergišius“ (Spread, 2009)

Ashtonas Kutcheris šiame filme – nuodėmės vertas vyrukas. Ir šventa tiesa, kai dailiosios lyties atstovės apie jį kalba: „Na ir pupulis vaidina...“

Jaunas, seksualus ir nepaprastai gražus Nikis naudojasi tuo, kad moterys dėl jo eina iš proto. Viena tokių – pasiturinčioji Samanta. Ne, Nikis jos neįsimyli: ji jam – tiesiog „patogi“ moteris. Laukinis aistringas seksas su Samanta, jos kreditinė kortelė, itin prabangus namas – tai viskas, ko reikia jaunuoliui mėgaujantis nerūpestingu, prašmatniu gyvenimu. Visgi jo iš malonumų sukurtą pasaulį kaip dera sukrečia žavi mergina Chizer. Ciniko Nikio širdyje ir galvoje įvyksta aukščiausio balo „žemės drebėjimas“. Nemanykite, kad tai istorijos atomazga ir ji paprasta lyg dukart du. Netikėta meilės filmo kulminacija dar prieš akis... Taigi grožėkitės ir žiūrėkite!

 

5. „Vanduo drambliams“ (Water for Elephants, 2011)

„Saulėlydžio“ sagos gerbėjos neabejotinai sušuks iš džiaugsmo sužinojusios, kad šiame filme pagrindinį vaidmenį atlieka nuoširdžia šypsena pakerintis žavus britų kilmės aktorius Robertas Pattinsonas. Jo partnerė – „Oskaro“ laureatė Reese Witherspoon.

Kino juostos veiksmas vyksta Didžiosios depresijos laikais. Studentas veterinaras Jakobas meta mokslus sužinojęs apie tėvų žūtį. Likęs tik su lagaminu rankoje, vaikinas patraukia, kur akys veda. Laimė, Jakobui nusišypso sėkmė įsidarbinti veterinaru visame pasaulyje garsiame brolių Benzinių cirke. Rūpindamasis gyvūnų sveikata, jis slapčia stebi ir įsimyli nuostabiąją cirko artistę jojikę Marleną, ištekėjusią už charizmatiško ir žiauraus dresuotojo Augusto. Paklausite, kuo čia dėti drambliai? Šie gyvūnai Jakobo ir Marlenos meilės istorijoje suvaidina lemtingą vaidmenį. Kokį? Pažiūrėkite patys...

 

6. „Kažkas skolinto“ (Something Borrowed, 2011)

O štai ir meilės trikampis... Vakarėlių liūtė Darsė ir drovioji Reičelė – neišskiriamos draugės nuo vaikystės. Universitete Reičelė susipažįsta su gražuoliu Deksu. Tarp jų užsimezga nuoširdi, šilta draugystė. Reičelė supažindina Deksą su geriausia bičiule, kuri, nevyniodama žodžių į vatą, pakviečia vaikiną į pasimatymą.

Taigi... Prabėga šešeri metai. Per Reičelės trisdešimtmetį Darsė visiems paskelbia ištekanti už savo gyvenimo meilės – Dekso. Reičelei ši naujiena – didžiulis smūgis, tad slapčia pasprunka iš vakarėlio. Nubudusi ryte, greta savęs lovoje ji randa miegantį Deksą. Kaip jis čia atsidūrė?

Gražus, be ypatingų siužeto kalnelių meilės filmas „Kažkas skolinto“ – puikus būdas atitrūkti nuo dienos rūpesčių. Romantiškos mintys, šypsena, atsirandanti dėl komiškų Reičelės bičiulio pastebėjimų, žiūrint šią kino juostą, garantuoti.

 

7. „Vaiduoklis“ (Ghost, 1990)

Vėl trumpam grįžkime prie senų gerų filmų. Kas šįkart? Ogi Holivudo superžvaigždė Demi Moore ir, deja, jau šį pasaulį palikęs nuostabus aktorius Patrickas Swayze’as. Greičiausiai jau nutuokiate, kad kalbame apie mistinį, bet romantinį „Vaiduoklį“. Bėga kūnu jausmingi šiurpuliukai? Tuomet puiku, nes filmas išties vertas dėmesio, jūsų pamąstymų, juoko ir net ašarų.

Iš teatro vakare grįžtančią įsimylėjėlių porelę užpuola vagis. Semas, gindamas mylimą moterį ir save, žūsta. Dabar jis – tik vaiduoklis. Sužinojęs, kad jo mirtis nebuvo atsitiktinė, Semas, net būdamas vaiduokliu, trokšta padėti mylimajai, kuriai, pasirodo, gresia mirtinas pavojus. Kaip įspėti ją apie gresiančią nelaimę?..

 

8. „Degantis žmogus“ (Burning Man, 2011)

Šis filmas – Australijos kino pasaulio dovana. Tiksliau – sudėtinga, graži ir sukrečianti dovana. Iš pradžių filmas atrodo chaotiškas, kaip atskirų pasakojimų, kurie dar ir pasikartoja, kratinys, sunkiai sekasi suvokti, kas ir kaip. Tačiau tai – tik filmo pradžia. Tad būkite kantrūs ir žiūrėkite toliau. Pamažu lipdydami padrikus siužeto gabalėlius, pagaliau suprasite ir atskleisite sau vis daugiau. Ši skoningai nufilmuota meilės drama yra apie jauną australų šeimą, gyvenančią priemiesčio kotedže. Tomas, pagrindinis juostos herojus, jaučiasi laimingas gyvendamas su žaviąja žmona Sara ir aštuonmečiu sūnumi Oskaru. Tačiau vyro gyvenimą sudrebina siaubinga tragedija, kuri iš esmės sujudina esminius Tomo gyvenimo pamatus.

Filmo trukmė – 110 minučių, kurios, patikėkite, tikrai bus praleistos prasmingai.

 

9. „Rudens legendos“ (Legends of the Fall, 1994)

Dėmesio, mielos moterys! Sukluskite! Ar žinote, kas šiame filme atlieka pagrindinį vaidmenį? Ogi įstabusis Angelinos Jolie mylimasis Bradas Pittas! Pasak kino kritikų, ši meilės juosta – vienas geriausių šio aktoriaus darbų. Klasika tapusios „Rudens legendos“ – vienas tų filmų, kurie niekada nesensta. Jį visuomet verta pažiūrėti darsyk prabėgus tam tikram laiko tarpsniui. Beje, šiame filme puikiai pateikiamas užburiantis gamtos grožis visais metų laikais, o ypač rudenį, kuris paliečia, keičia ir brandina subtilios meilės juostos herojus.

„Kai kurie žmonės labai aiškiai girdi savo vidinį balsą ir jie gyvena taip, kaip jis jiems liepia. Tokie žmonės arba išprotėja, arba tampa legendomis“, – štai tokiais žodžiais prasideda Ladlou šeimos istorija. Tai nuostabus, jaudinantis ir romantinis pasakojimas apie tris brolius, jų tėvą ir jauną nuostabią moterį, kuri suvaidina lemtingą vaidmenį kiekvieno šios šeimos vyro gyvenime.

Trys broliai neišskiriami nuo vaikystės, bet jie nė neįtaria, kokiu aistros ir prievartos keliu kiekvieną jų ves gyvenimas...

 

10. „Meilės priesaika“ (The Vow, 2012)

Ši kino juosta – tikras saldainiukas romantikos gerbėjams. Gražūs, nuoširdūs ir aistringi sutuoktinių Leo ir Peidž santykiai iš tiesų užburia ir verčia baltai pavydėti. Kodėl? Nes filmo siužetas neišgalvotas: „Meilės priesaika“ pastatyta pagal tikrą Kim ir Krickitto Carpenterių šeimos istoriją.

Paprastai veiksmo filmuose vaidinantis bei fantastiškai šokantis Channingas Tatumas ir Rachel McAdams šioje kino juostoje puikiai įkūnija jaunus įsimylėjusius sutuoktinius. Per medaus mėnesį Leo ir Peidž papuola į avariją. Ligoninėje vyras nė minutei neatsitraukia nuo komos ištiktos žmonos. Kai Peidž atgauna sąmonę, ji neatpažįsta sutuoktinio ir absoliučiai nieko nepamena. Kaip reaguoja Leo? Jis nepasiduoda ir nusprendžia iš naujo užkariauti gyvenimo moters širdį.

 

11. „Meilė“ (Amour, 2012)

Filmo pavadinimas – paprastas ir daug pasakantis, apie ką jis. Taip, jis išties apie meilę. Tačiau jei čia tikitės išsvysti smegenų ląstelių pernelyg neverčiančią pakrutinti istoriją – smarkiai apsirinkate. „Meilė“ – kritikų išliaupsinta, „kino šedevru“ vadinama ir Kanų kino festivalyje nuskynusi „Auksinę palmės šakelę“ kino juosta. Šį filmą ypač rekomenduotume brandaus amžiaus žmonėms. Spėjame, liksite sukrėsti gerąja šio žodžio prasme.

Juostos dėmesio centre – ne žavūs ir gražūs jaunuoliai, o gyvenimo saulėlydį pasitinkantys 80-mečiai senukai Žoržas ir Ana. Ana suserga ir jos gyvenimas pamažu ima blėsti: iš pradžių prastėja moters atmintis, paskui ima spyriotis jos kūnas ir tada... paralyžius. Nors Žoržas nori pasamdyti slaugę, jis supranta, kad iš medicinos darbuotojos negalės reikalauti dvasios šilumos ir nuoširdžių jausmų. Todėl senukas atsisako toliau dėstyti konservatorijoje ir visą save atiduoda rūpinimuisi mylimąja Ana.

Filmas „Meilė“ šokiruoja. Žiūrint ir analizuojant jį, natūraliai imi savęs klausti, kokia yra tikroji meilės kaina ir kiek žmogus gali būti stiprus, kai kasdien prieš akis regi savo gęstančią ir skausmų iškankintą gyvenimo meilę?..

 

12. „Medisono grafystės tiltai“ (The Bridges of Madison County, 1995)

Filme vaidinantiems Meryl Streep ir Clintui Eastwoodui neverta pagailėto ovacijos šūksnių – šio dueto vaidyba nepriekaištinga. Be to, „Medisono grafystės tiltai“ – paties C. Eastwoodo režisuota juosta.

M. Streep vaidinama herojė Frančeska – amerikiečių fermerio žmona ir dviejų vaikų mama. Ji kilusi iš Pietų Italijos, kur jos romantiškoms svajonėms nebuvo lemta išsipildyti. Monotonišką moters gyvenimą sudrumsčia pažintis su Robertu – fotografu, kris seniai pripratęs gyventi vienas. Tačiau susitikimas su Frančeska pakeičia ir jo likimą. Šie du brandūs žmonės aistringai įsimyli vienas į kitą. Jų ypatingai meilei, apie kurią Frančeska ir Robertas svajojo visą gyvenimą, yra skirtos tik keturios dienos...

Šiame gražiame filme apstu sentimentalių akimirkų, jis pulsuote pulsuoja žavesiu. Vienas tinklaraštininkas taikliai pastebėjo, kad „Svarbiausia šiame filme – moteris, kuri verta „Nusivylusios namų šeimininkės“ titulo, tačiau kitokia prasme nei serialas. Kad ir kaip ten būtų, sakoma, kad svarbiausia turėti svajonių, o ne jas realizuoti“.

 

13. „Skaitovas“ (The Reader, 2008)

„Skaitovas“ – įstabus, be galo intriguojantis ir įsitempti skatinantis režisieriaus Stepheno Daldry kūrybos vaisius. Šis meilės filmas – išties kietas riešutėlis, ir visai nenuostabu, kad pagrindinio vaidmens atlikėja Kate Winslet už puikiai įkūnytą heroję Haną pelnė „Oskarą“.

„Skaitovas“ – tai nebanali istorija, pasakojanti apie trisdešimtmetės ir penkiolikmečio meilę. Subtiliai, atvirai ir jausmingai vaizduojami šių įsimylėjėlių susitikimai šiek tiek glumina savo atvirumu, o viso filmo metu vis nepaliaujamai spėlioji, kokią tiesą slepia šio skirtingo amžiaus įsimylėjusių žmonių intymūs susitikimai? Kodėl pagrindinė filmo veikėja prieš mylėjimąsi prašo vaikino paskaityti?

Šis jaudinantis pasakojimas užburia, lyg magnetas įtraukia į veiksmo sūkurį, paperka itin subtiliai perteiktomis intymiomis akimirkomis ir kaip dera supurto paaiškėjus pagrindinei paslapčiai.

 

14. „Laiko tiltas“ (About Time,  2013)

Lyg ir viskas gerai, bet jums iki pilnos laimės trūksta kruopelės sentimentalumo? Skubame į pagalbą ir rekomenduojame dvi valandas pašvęsti tyru naivumu, romantika, humoru ir fantastika dvelkiančiai kino juostai „Laiko tiltas“.

Timui be galo pasisekė: jis jaunas, simpatiškas, perspektyvus advokatas ir dar... jis gali keliauti laiku. Kad sužavėtų svajonių merginą, Timas pasiruošęs pirmąjį pasimatymą kartoti vėl ir vėl. Juk sutikite, meilė iš pirmo žvilgsnio ne visada pavyksta iš pirmo karto...

Pozityvumu, nebanaliais juokeliais ir idile trykštantis filmas ypač turėtų patikti jautrios sielos žiūrovams ir žiūrovėms. Be to, „Laiko tiltas“ ne vieną pastūmės susimąstyti, ką savo gyvenime pakeistume ar ištaisytume, jei galėtume keliauti laiku.

 

15. „Užrašų knygelė“ (Notebook, 2004)

Šis meilės filmas sukurtas pagal Nikolo Sparkso romaną „Užrašų knygelė“, kuris bestseleriu tapo jau pirmąją pardavimo savaitę, o į pagrindinio herojaus vaidmenį pretendavo ne tik Ryanas Goslingas, bet ir Justinas Timberlake’as. Beje, kino juostos garso takelis tiesiog negali nepakerėti žiūrovo.

„Užrašų knygelė“ – tai jautri meilės istorija, perskaityta pagyvenusio vyro iš senos užrašų knygelės senelių prieglaudoje. Tai pasakojimas apie iš skirtingų socialinių sluoksnių kilusių vaikino ir merginos, gyvenusių Šiaurės Karolinoje, meilę. Nojus ir Eli drauge praleidžia nuostabią vasarą, bet vėliau juos išskiria merginos tėvai ir Antrasis pasaulinis karas.

Po karo viskas pasikeičia: Eli susižada su sėkmingu verslininku, o Nojus, paskendęs prisiminimų jūroje apie mylimąją, gyvena savo sename name, kurį jam pavyko nuostabiai suremontuoti. Kai šią žinią vietos laikraštyje perskaito Eli, ji supranta, kad išmušė valanda pagaliau susirasti Nojų ir galiausiai išsiaiškinti santykius.