Valda Bičkutė ir Mindaugas Valiukas paminėjo odines vestuves: „Nesakysiu, kad nebuvo išbandymų“

Valda Bičkutė ir Mindaugas Valiukas / Pauliaus Peleckio ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Aktorė Valda Bičkutė (40) su sutuoktiniu poetu Mindaugu Valiuku (45) šį rugsėjį paminėjo odines vestuves. Metinės, kaip ir prieš trejus metus įvykusi vestuvių ceremonija, buvo kuklios – kaip pora ir mėgsta.

„Mums su vyru pastaruoju metu bet koks išėjimas į miestą yra didelė šventė“, – portalui Žmonės.lt juokdamasi prisipažįsta beveik dvejų metukų Marijos mama.

Trečiąsias vestuvių metines Valda ir Mindaugas paminėjo simboliškai – rugsėjo 16-ąją apsilankė vietoje, kur ir įvyko jųdviejų vestuvių ceremonija – Vilniaus arkikatedroje, iškart po to Valda patraukė į teatrą. Lygiai taip pat kaip ir 2018-aisiais. V.Bičkutė pasakoja, kad ir Mindaugo įteikta dovana buvo simboliška.

„Mindaugas sugalvojo fantastišką idėją – padovanojo baltų rožių puokštę, kone tokią pačią, kokią rankose laikiau vestuvių dieną. Tiesa, kur kas didesnę – atrodė, kad ji per tuos trejus santuokos metus būtų paaugusi, kaip ir mūsų santykiai, – šypsosi aktorė. – Aš vos pamačiusi puokštę, supratau – Mindaugas ateina su mintimi atkartoti vestuvių dieną. Jis labai nudžiugo, jog aš pagavau tokią užuominą.“

Valda Bičkutė ir Mindaugas Valiukas / Pauliaus Peleckio nuotr.

Pasak aktorės, pamačius Mindaugo staigmeną, ji nusikėlė į prisiminimus. Valda juokiasi, kad kuklią nuotakos puokštę ji išsirinko kone paskutinę akimirką prieš vestuves.

„Vestuvių išvakarėse aš, grįžusi iš spektaklio, vos ne vidurnaktį nubėgau į turgelį ir paprašiau baltų rožių. Floristės prašiau jas gerokai patrumpinti, nes tai – mano vestuvinė puokštė. Tąkart, prisimenu, floristė su didžiule nuostaba į mane pažiūrėjo, aš taip nustebusio žmogaus gyvenime nesu mačiusi, ir tik paklausė: aš čia, ką, vestuvinę puokštę darau?

Po to pakalbėjusi su pažįstama sužinojau, kad tais metais tokios puokštės buvo ant bangos. Nuspėjau tendenciją to net nežinodama“, – juokiasi pašnekovė.

Valda Bičkutė ir Mindaugas Valiukas / Pauliaus Peleckio nuotr.

Santykius išbandė ir sutvirtino tėvystė

Valda ir Mindaugas iki vestuvių buvo pažįstami daugiau nei 20-metį, tačiau draugystė į romantiškus jausmus peraugo maždaug prieš penkerius metus. Šiemet odines vestuves su sutuoktiniu paminėjusi V.Bičkutė džiaugiasi santykių harmonija ir pasakoja jokių laimingų santykių taisyklių neieškantys ir nepaisantys.

„Kai mes su Mindaugu šventėme odines vestuves, mano tėveliai minėjo 45-erius santuokos metus. Tai patarimų kol kas neskubame nei sau taikyti, nei aplinkiniams dalinti – tie trys metai, palyginus su tokia patirtimi, labai mažai“, – sako ji.

V.Bičkutė atvira – 45-erius metus santuokoje nugyvenusių tėvų paslapčių taip pat neprašo atskleidinėti.

„Mes su Mindaugu esame kitokie nei mūsų tėvai, tad nemanau, kad čia galėtų galioti taisyklės, kurios padėjo jiems. Tik dažnai prisimenu savo mamos palinkėjimą, kurį ji pasakė per vestuves: „Svarbiausia, visada eiti namo. Bus švenčių, bus renginių, bet visada eikite namo. Nereikia niekur klajoti“. Toks palinkėjimas yra labai prasmingas“, – įsitikinusi V.Bičkutė.

Valda Bičkutė ir Mindaugas Valiukas

Prieš metus ir aštuonis mėnesius V.Bičkutė ir M.Valiukas sulaukė didelės dovanos – dukros Marijos. Visgi motinystės vien šviesiomis spalvomis aktorė piešti nežada. Valda atvira – vaiko gimimas ne tik suteikia begalinę laimę, bet ir kiekvienai porai tampa išbandymu.

„Nesakysiu, kad nebuvo išbandymų. Mes su vyru kaip tik diskutavome, kad per tuos metus daug įveikėme, daug praėjome. Juk kai būni dviese, gali visą dėmesį teikti vienas kitam, o kai gimsta vaikas, viskas staigiai pasikeičia – pasaulis pradeda suktis apie tą mažą žmogutį ir lieka labai mažai energijos bei laiko poros santykiams puoselėti. Tai yra labai sudėtinga ir kai kurios poros šio išbandymo neatlaiko, tačiau mums pavyko viską praeiti“, – atvirauja V.Bičkutė.

Aktorė džiaugiasi, jog nepaisant sunkumų, per tuos metus jie nė karto net rimtai susipykę nebuvo.

„Abu kalbamės, kol iškalbame viską, kas yra ant širdies. Nors būna ir taip, kad aš pradedu jausti, jog su Mindaugu kažkas vyksta, tad man net nereikia nieko klausinėti. Moterys turi puikią intuiciją. Tada tik prieini ir sakai: einame, pakalbėsime apie tai, kas neramina ar trikdo. Tas gebėjimas kalbėtis labai padeda“, – įsitikinusi Valda.

Paklausus, ar stingant laiko dviese, pora neplanuoja išvykti atostogų, Valda atvira – dukrelės Marijos iki šiol ilgesniam laikui palikti negali.

„Man širdis neleidžia. Nesu nuo jos nei nakčiai, nei parai atsitraukusi, norisi visur keliauti kartu. Va, savaitei vyksime į Sakartvelą su gastrolėmis, tai visi trys ir keliausime“, – sako ji.

Valda Bičkutė su dukra / Mindaugo Valiuko nuotr.

Dukra – jųdviejų talentų atspindys

Didžiausią gyvenimo dovaną prieš beveik dvejus metus gavusi Valda šypsosi, jog jųdviejų dukra – jos ir Mindaugo talentų atspindys.

„Ji yra tikrai stipraus charakterio, bet vis tiek išlieka švelnute. Švelnumas, subtilumas ir stiprybė – visi šie apibūdinimai telpa joje. O ir kokia kūrybinga, raideles jau atpažįsta… Aiškiai paveldėjusi iš tėčio meilė tušinukams, raidėms“, – šypsosi aktorė.

„Bet ir aplodismentus mėgsta. Kai šoka atsistojusi viduryje kambario, reikia ploti, o jeigu žmogus neploja, eina asmeniškai prie to žmogaus, ragindama ploti. Visi talentai susiplakė į vieną krūvą“, – juokdamasi priduria ji.

O ko ką tik odines vestuves paminėjusi pora palinkėtų sau? Valda nesusimąsto: „Aš iš Mindaugo vis mokausi lengvumo, nes po vaiko gimimo esu labai įsitempusi. Sakau, kad tai – pirmo vaiko sindromas. Mindaugui Marija yra antroji atžala, tai jis mane ramina, moko. Todėl norėčiau mums palinkėti ramaus, malonaus ir įdomaus gyvenimo“, – sako V.Bičkutė.

Skaitykite daugiau