Valdovų rūmuose – Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai: dukart pagerbta Rasa Račienė

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai / Gretos Skaraitienės nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Balandžio 26-ąją iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose išdalyti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Svarbiausi žmogaus teisių apdovanojimai Lietuvoje teikiami už nuopelnus lyčių lygybės, tautų dialogo, LGBTI+ lygiateisiškumo, amžiaus, negalios, religijų ir įsitikinimų, metų proveržio bei pagarbos žmogui srityse. Dėl pandemijos pernai renginys nevyko, todėl šiemet asmenys, organizacijos ir iniciatyvos pagerbti už praėjusių dvejų metų nuopelnus.

Laureatams atiteko menininkės Ievos Paltanavičiūtės sukurtos statulėlės bei piniginiai prizai.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė dėkoja visiems, kurių darbai yra svarbių pokyčių dalis: „Šie apdovanojimai – ne tik šventė, bet ir praėjusių dvejų metų veidrodis, atspindintis iššūkius, su kuriais teko susidurti žmogaus teisių lauke. Nominacijose išskirtos iniciatyvos įrodo, kad mūsų visuomenė kūrė ir tęsė ilgalaikes iniciatyvas, ieškojo naujų būdų siekiant įstatyminių pokyčių, gerinant žmogaus teisių užtikrinimą bei skubiai reagavo į iškilusias krizes – nuo pandemijos iki migrantų situacijos Baltarusijos pasienyje. Įkvepia tai, kad kai kurie jų tęsia savo darbus ir toliau, teikdami pagalbą nuo karo bėgantiems žmonėms iš Ukrainos“.

METŲ PROVERŽIO APDOVANOJIMAS įteiktas Rasai Račienei. „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ narė apdovanota už nutrauktą tylą ir pagalbą tėvams, auginantiems LGBTQ+ vaikus, inicijuojant LGBTQ+ bendruomenę palaikyti kviečiantį laišką ir susitikimą su Prezidentu Gitanu Nausėda. Rasai Račienei taip pat atiteko ir VAIVORYKŠTĖS APDOVANOJIMAS.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai / Gretos Skaraitienės nuotr.

LYČIŲ LYGYBĖS APDOVANOJIMAS atiteko lyčių lygybės ekspertei Rugilei Butkevičiūtei. Ji apdovanota už smurto jaunimo romantiniuose santykiuose problemos analizę ir priemones jai spręsti.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai / Gretos Skaraitienės nuotr.

TAUTŲ DIALOGO APDOVANOJIMĄ gavo iniciatyva „Mokytojai pabėgėliams“. Mokytojus savanorius subūrę iniciatyvos autoriai pagerbti už prieglobsčio prašytojų stovyklose gyvenančių vaikų švietimą ir emocinį palaikymą.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai / Gretos Skaraitienės nuotr.

APDOVANOJIMAS „GERIAUSIAS AMŽIUS – MANO AMŽIUS“ įteiktas projekto „Gedimino legionas“ organizatoriams. Iniciatyvos autoriams apdovanojimas skirtas už susitelkimą koronaviruso pandemijos metu ir pagalbą vyresnio amžiaus vilniečiams.

ĮVEIKTOS KLIŪTIES APDOVANOJIMAS atiteko socialinei įdarbinimo agentūrai „SOPA“, už žmonių su negalia įvaizdžio darbo rinkoje keitimą padedant jiems įsidarbinti.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai / Gretos Skaraitienės nuotr.

RELIGIJŲ IR ĮSITIKINIMŲ ĮVAIROVĖS APDOVANOJIMĄ gavo Lietuvos Caritas. Organizacija apdovanota už įvairialypę pagalbą pabėgėliams ir migrantams nepaisant jų išpažįstamos religijos.

PAGARBOS ŽMOGUI APDOVANOJIMAS įteiktas iniciatyvos „Stiprūs kartu“ autoriams, kurie suvienijo savanorius, norinčius padėti žmonėms koronaviruso pandemijos akivaizdoje.

Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai / Gretos Skaraitienės nuotr.

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų, kuriuos organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su nacionaline LGBT* teisių organizacija „LGL“, Lietuvos negalios organizacijų forumu ir Moterų informacijos centru, laureatai išrenkami sudėjus visuomenės bei ekspertų komisijos balsus.

Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė teigia, kad peržvelgus nominantų sąrašą neįmanoma nepastebėti, jog mūsų pilietinė visuomenė stiprėja akyse: „Būtent iš jos kyla iniciatyvos, kurios greitai ir lanksčiai reaguoja į krizes – pandemiją, pabėgėlių srautus iš Baltarusijos, nuo karo Ukrainoje bėgančius žmones. Taip pat užčiuopia ir pasiūlo inovatyvius sprendimus ilgalaikėms problemoms. Svarbu juos pastebėti ir pasveikinti – parodyti, jog mes matome jų pastangas ir tai, kad jos yra prasmingos bei reikalingos.“

„Šie apdovanojimai yra puikus pavyzdys, kaip įtraukias iniciatyvas galima paversti dar labiau matomomis ir kartu pagerbti jų kūrėjus. Labai sveikiname laimėtojus ir visus dalyvius, o kartu ir visuomenę, jog turime tokius įkvepiančius herojus, kurių darbai prisideda prie augančios ir stiprios visuomenės kūrimo. Esate pavyzdys kaip tikėjimas savo idėjomis ir gebėjimas suburti, žingsnis po žingsnio veda tvarių pokyčių link“, – sako renginio rėmėjo „Swedbank“ socialinių iniciatyvų vadovas Ernestas Ramonas.

Fotogalerija:

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų ceremonija Vilniuje (67 nuotr.)
+61
Skaitykite daugiau