„Valentinas už 2rų“ plaštakę suvaidinusi Agnė Jagelavičiūtė: „Filme nusirenginėjau ne aš, o mano herojė“

Agnė Jagelavičiūtė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

2014 metai dovanoja dar vieną lietuviško kino premjerą – jau vasario 7 dieną šalies kino teatrus pasieks romantinės komedijos „Valentinas vienas“ tęsinys „Valentinas už 2rų“. Antradienio rytą kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko išankstinė filmo peržiūra, po kurios aktoriai ir kūrėjai papasakojo savo įspūdžius iš filmavimo aikštelės.

Prie komedijos „Valentinas už 2rų“ scenarijaus darbavosi Jonas Banys, taip pat režisierius Evaldas Kubilius ir pagalbininkė iš „M-1“ Ugnė Barauskaitė. Pasak filmo prodiuserių Donato Ulvydo ir Žilvino Naujoko, naujajame filme yra subtilios erotikos, tačiau pagrindinis dėmesys buvo sutelktas į žmonių santykius bei nuoširdumą. Kaip juokavo Donatas Ulvydas, pirmasis filmas buvo erotinis, šis yra labiau politinis, nes niekur dar nebuvo tiek daug minima politinių veikėjų, todėl jis retoriškai klausė, apie ką tuomet bus trečioji dalis?

Filmo „Valentinas už 2rų“ spaudos konferencija (16 nuotr.)
+10

„Mano patirtis, kai nuklydau į klystkelius, nenuėjo be reikalo. Filme įvardyta, kad dirbu Seime, jame buvo įvairių poteksčių apie mano darbą. Sunku yra žiūrėti, esu kritiška, nes matau tuos per kelerius metus valdžioje užaugintus lašinukus. Dirbti buvo labai malonu. Visų pirma, noriu Vytautui atiduoti didžiausią duoklę, nes jis yra mano mokytojas, o aš jo mokinė. Buvo dvejopas džiaugsmas, kad jis bus nepamirštas šiame filme ir kad manimi pasitikėjo režisieriai. Visą save atidaviau tai ketvirtai „padrožtai“ porai. Tie, kurie yra per trisdešimt, supras, apie ką viskas: elektros skola, baldai (juokiasi)“, – po seanso pasakojo Asta Baukutė, kuri pirmą kartą antradienio ryte pamatė filmą.

Asta Baukutė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Nesijaučiu neįtikėtina aktorė, bet buvo labai įdomi patirtis, nebuvo labai daug laiko įsijausti, daugiau nedubliuočiau savo veiklų“ – teigė Agnė Jagelavičiūtė, kuri filme ne tik vaidino, bet ir buvo kostiumų dailininkė.

Agnė nepasidrovėjo naujojoje romantinėje komedijoje suvaidinti moterį iš „amoralios“ poros. Agnės mylimuoju ekrane tapo puikiai pažįstamas teatro ir kino aktorius Vidas Petkevičius. Beje, A.Jagelavičiūtė žiūrovų vaizduotę paaudrins juostoje pasirodydama vienais apatiniais.

„Agnė buvo ne tik kostiumų dailininkė ir aktorė. Ji gelbėjo situaciją: reikėjo filmuoti ir mes ją įkalbėjome. Vienas žmogus netikėtai atsisakė filmuotis, todėl teko spręsti, ar nukeliame filmavimą, ar gelbėjamės“, – pasakojo D.Ulvydas.

Asta Baukutė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

„Labai mėgstama viešoje erdvėje pateikti klišę, kad moteriai reikėjo apsinuoginti, kad reikėjo šiek tiek nusirengti, nors ji parodo vos alkūnę. Tada sakoma, oi, Dieve, kaip man buvo sunku ir drovu. Tačiau būkime biedni, bet teisingi. Aš ten buvau labai daug apsirengusi. Ir apie treningu vilkinčią moterį galime sakyti, kad ji labai išsirengusi. Ir visi pritars, sakys, kokia ji kekšė, kokia pasileidusi. Tačiau aš buvau daugiau apsirengusi nei mūsų popmuzikos atlikėjai kasdien darbe. Net jei būčiau mažiau apsirengusi, tai nebūtų problema“, – portalui Žmonės.lt sakė A.Jagelavičiūtė.

Agnė pripažino, kad jos drabužiai filmui suteikė erotinio prieskonio, tačiau ji teigė, kad tai yra tik personažas. „Filme nusirengiau ne aš, juk aš žinojau, kad vaidinu. Aš iš prigimties nematau reikalo daryti dramos, kur jos nėra. Man tas vaidmuo buvo artimesnis tose scenose, kurios nepasirodė filme. Nors jos buvo scenarijuje, tačiau taip nutinka, kad kažkieno scena užsitęsia, kad kažko nebenufilmuoja. Šiuose kadruose aš savęs nematau, nes niekada papildomai neprisidurčiau tokiu būdu. Nenoriu smerkti, nes tai yra ne mano charakteriui. Antra, norėjau savo personažą vaidindama labiau „pasūdyti", bet man neleido. Pamačius dabar galutinį rezultatą, supratau kodėl“, – atviravo Agnė.

Naujojoje juostoje su žiūrovais sveikinsis  žinomi televizijos, kino ir teatro meistrai: žavioji Jurgita Jurkutė, puikiai pažįstami ir mylimi Vidas Petkevičius, Vaidotas Martinaitis ir Algirdas Gradauskas. Prajuokinti sugebės Agnė Jagelavičiūtė, Asta Baukutė bei Karina Stungytė ir, žinoma, smagi radijo „M-1“ kompanija ir atlikėjas Vaidas Baumila.

Asta Baukutė / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Profesionaliojoje scenoje dainininkas V.Baumila – jau devyneri metai, o štai prieš filmavimo kameras jis stojo pirmą kartą. „Valentinas už 2rų“ laukė ne pati lengviausia užduotis – ne viename miuzikle vaidmenis sukūręs Vaidas šį sykį vaidino... pats save, kuriam teko nusifilmuoti sekso scenoje. Kaip rašė žurnalas „Žmonės“ V.Baumila teigė: „Gal pasirodysiu šiek tiek nekuklus, bet, manau, tai bus viena gražiausių sekso scenų, nufilmuotų lietuviškame kine. Tiesiog taip galvoju.“

„Valentinas už 2rų“ prodiuseris Donatas Ulvydas patikino, jog antrojo filmo kūryba buvo sudėtingesnė nei pirmojo ir pareikalavo kur kas daugiau kūrybingumo ir resursų. „Mus ypač sukrėtė ir iš pradžių filmo planus stipriai paveikė pagrindinio pirmojo filmo aktoriaus Vytauto Šapranausko netektis. Jis turėjo prisidėti prie antrojo filmo nuo pat jo kūrimo pradžios. Kita svari priežastis – scenarijus. Filmo „Valentinas vienas“ scenarijus buvo įsigytas iš kanadiečių ir adaptuotas, tam prireikė mažiau laiko, o šįsyk originalų „Valentinas už 2rų“ scenarijų kūrė mūsų ištikimas bendradarbis Jonas Banys“, – aiškino jis. Šis filmas yra dedikuojamas Anapilin išėjusiam Vytautui Šapranauskui. Filmo pabaigoje titruose pasirodo dedikacija, skirta visų mylimam aktoriui.

Komedijos „Valentinas už 2rų“ filmavimo akimirkos (13 nuotr.)
+7
Skaitykite daugiau