Valome puodelių apnašas. Greitai ir veiksmingai!

Arbatos puodeliai / Fotolia nuotr.
Arbatos puodeliai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-01-09 13:00
AA

Įvairių rūšių arbata ir kava išmargina puodelius sunkiai pašalinamomis tamsiomis dėmėmis. Kaip greitai jas išvalyti? Įprasti indų plovikliai – nebloga išeitis, tačiau galima surasti ir kur kas pigesnių bei paprastesnių alternatyvų, padėsiančių puodeliams atgauti sniego baltumą. Išbandykite!

  • Kaip minėjome, indų plovikliai pašalina arbatos ir kavos dėmės, tačiau šias reikia įnirtingai trinti kempinėle, kad pagaliau išvystumėte rezultatą. Kur kas paprastesnis variantas – geriamoji soda, kuri nešvarumus pašalins akimirksniu be ypatingų pastangų. Trūkumas – soda turi šveičiamųjų dalelių, kurios gali pažeisti indų paviršių, todėl ilgainiui nešvarumai kaupsis vis greičiau.
  • Dėmes puikiai įveikia ir citrinų sultys arba citrinų rūgšties tirpalas. Gerai įtrinkite puodelius šiomis priemonėmis ir tuomet perskalaukite vandeniu. Tai greitas, netoksiškas ir, svarbiausia, kvapus indų plovimo būdas.
  • Galite išbandyti druską, tačiau ji yra dar šiurkštesnės ir grubesnės konsistencijos nei geriamoji soda. Tad puodelių paviršius, tikėtina, bus pažeistas. Taigi siūloma rinktis druskos tirpalą, kuris indus veikia kur kas švelniau.
  • Kai kurios šeimininkės išbando kefyrą. Sakoma, kad jis stebuklingai susidoroja su tamsiomis arbatos ir kavos dėmėmis. Bėda ta, jog kefyrą kur kas maloniau vartoti maisto reikmėms nei plauti indus.
  • Puikus būdas: sumaišykite lygiomis dalimis actą ir druską ir naudokite šią priemonę puodeliams šveisti. Tinka ir tik actas: tereikia užpilti jo ant medvilninės šluostės ir nuvalyti puodelio dėmes.
  • Dar vienas įdomus variantas – tai kukurūzų krakmolo ir acto pasta. Sumaišykite šiuos du ingredientus iki kremo konsistencijos ir išbandykite.