Vanessa Mae oficialiai pradėjo pasiruošimą Olimpinėms žaidynėms

Vanessa Mae
Vanessa Mae
Šaltinis: 15min.lt
2012-11-08 12:21
AA

Gruodžio 13 d. vienintelį koncertą Vilniuje surengsianti Vanessa Mae oficialiai pradėjo pasiruošimą Olimpinėms žaidynėms. Viena geriausių smuiko virtuozių pasaulyje nuo 2013 m. ketina pristabdyti koncertinę veiklą ir visą dėmesį skirti sportui.

Šią savaitę muzikantė pradėjo intensyvias slidinėjimo treniruotes ir neslepia didelių vilčių jau 2014 m. dalyvauti Sočyje vyksiančiose žiemos Olimpinėse žaidynėse. Vanessa Mae sieks kovoti dėl pačių aukščiausių apdovanojimų kalnų slalomo ir superslalomo slidinėjimo rungtyse. Jei atlikėjai pavyks, ji taps pirmąja Olimpinėse žaidynėse Tailandą atstovausiančia slidininke. 

Vanessa Mae pradėjo treniruotes

Nuostabaus grožio Šveicarijos kalnų kurorte Cermoje gyvenančią V.Mae treniruoja specialiai dėl jos čia persikėlęs gyventi patyręs slidinėjimo treneris iš Italijos. Iš Singapūro kilusi muzikantė gimė tailandiečio ir kinės šeimoje, todėl turi dvigubą Didžiosios Britanijos ir Tailando pilietybę. 2002 m. V.Mae  jau bandė dalyvauti Olimpinėse žaidynėse, tačiau tada iškilo teisinių kliūčių: buvo  pareikalauta, kad  smuikininkė atsisakytų D. Britanijos pilietybės. Neseniai šie reikalavimai buvo panaikinti, todėl Vanessa Mae galimybės kovoti Olimpinėse žaidynėse tapo labai realiomis.

„Daugelis žmonių mane vadina beprote. Ar smuikininkė ir profesionali slidininkė – nesuderinami dalykai?“, – stebisi Vanessa Mae. Scenos žvaigždė groti smuiku ir pianinu pradėjo  būdama vos penkerių metų. Panašiu metu ji su mama šeima iš Singapūro persikėlė gyventi į D. Britaniją.  Būtent čia mažoji Vanessa pirmą kartą pamatė sniegą, kuris ją pakerėjo. Netrukus ji išmoko slidinėti, tačiau šiam pomėgiui nepritarė smuikininkės mama.  

„Mama laibai jaudinosi ir bijojo, kad slidinėdama susižeisiu ir tai gali pakenkti mano karjerai. Kai man buvo septyneri, dėl tos pačios priežasties ji uždraudė man jodinėti žirgu“, – prisimena V.Mae, kurios santykiai su motina visada buvo labai įtempti. Nuo 2000 m. muzikantė su mama beveik nebendrauja ir pati rūpinasi savo savo karjera. 

Savo galimybes slidinėjimo trasoje V.Mae vertina labai realiai. „Tai buvo mano svajonė. Olimpinės žaidynės man bus neįkainojama patirtis. Atstovausiu Tailandui, kuris neturi jokios dalyvavimo žiemos Olimpinėse žaidynėse istorijos. Tikiu, kad daug žmonių man linki, kad slidinėdama pasiekčiau tiek pat, kiek pasiekiau muzikoje“, – apie savo galimybes sako V.Mae. „Neabejokite, šiam tikslui pasiekti aš atiduosiu visas jėgas“.

Vanessa Mae nesako, kad visiems laikams palieka sceną, tačiau bent jau kurį laiką albumų įrašai ir gastrolės bus atidėtos. Vieni paskutinių smuikininkės-virtuozės koncertai šiemet suplanuoti Rygoje, Vilniuje, Maskvoje ir Sankt Peterburge.

Lietuvoje Vanessa Mae ir jos orkestro pasirodymas įvyks jau gruodžio 13 d. „Pramogų arenoje“ Vilniuje.