Vargina sausa oda? 5 žingsniai, kurie jums padės

Moteris / Shutterstock nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Sausa oda – itin dažnai pasitaikanti problema, kurią lemia įvairūs vidiniai ir išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, genai, hormoniniai pokyčiai, natūralūs senėjimo procesai, netinkama odos priežiūra, atšiaurūs orai, tam tikrų vaistų vartojimas ir kitos priežastys. Kaip galime padėti sau, kad sumažintume odos sausumą?

Oda išsausėja sutrikus jos barjero funkcijai, kai pradeda stigti natūralių drėkinamųjų faktorių, kurie atsakingi už odos drėgmės palaikymą. Ji tampa šiurkšti, pasireiškia tempimo pojūtis. Neprižiūrima sausa oda toliau netenka drėgmės, tempimo pojūtis dar labiau sustiprėja, ji ima pleiskanoti, peršėti. 

Ką galite padaryti, kad sausa oda gautų daugiau drėgmės ir būtų sveika? Keletas naudingų patarimų:

Tinkamai nuvalykite odą

Tam, kad oda geriau pasisavintų drėkinamąsias priemones ir lengviau bei greičiau išsivalytų – būtina leisti jai kvėpuoti ir pailsėti. 

Neskubant ir atidžiai veido odą nuvalykite ir leiskite jai atsiverti, nes tik tuomet, kai oda bus iš tiesų švari, galės priimti jai labiausiai trūkstamas medžiagas. 

Tą patį darykite ir kūno odai – naudokite drėkinančius prausiklius, pagal poreikį kartais nušveiskite odą kūno šveitikliu.

Moteris prausia veidą / Shutterstock nuotr.

Drėkinkite patalpas

Kadangi šiuo metu esame priversti didžiąją laiko dalį praleisti namuose, labai svarbu juose užtikrinti tinkamą drėgmę – patalpas nuolat vėdinti bei reguliuoti drėgmės kiekį jose. 

Šildymo sezono metu oda linkusi dar labiau sausėti, nes oras patalpose praranda drėgmę, yra per sausas, dėl ko ir odai pritrūksta drėgmės.

Taip pat svarbu gerti daugiau vandens – sausa oda yra vienas iš požymių, kad organizmui iš esmės gali trūkti vandens.

Pasidarykite namų SPA 

Kadangi dieną rankas daug kartų plauname ir dezinfekuojame, daugiau dėmesio joms skirti galima naktį, ypač jei rankų oda suskilinėjusi ir labai sausa. Tai puikus metas rankas pamaitinti ir gerai sudrėkinti.

Prieš miegą rankas gausiai patepkite kremu, efektui sustiprinti galite užsimauti medvilnines pirštinaites. Per naktį kremas atliks savo darbą – ryte rankos bus gerai pamaitintos ir sudrėkintos.

Analogiškai galite pridrėkinti ir veidą – naudokite nakčiai skirtas veido priežiūros priemones.

Prieš miegą išsimaudykite kvapnioje vonioje, o po maudynių kūną palepinkite drėkinamuoju kremu.

Moteris mėgaujasi vonia / Shutterstock nuotr.

Atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą

Norėdami apsaugoti odą nuo sausėjimo turėtume atkreipti dėmesį ir į vandens, kuriuo prausiamės, temperatūrą: jis turėtų būti šiltas, tačiau ne deginančiai karštas ar ledinis.

Karštas vanduo sausina odą, o šaltas daro ją grubia. Be to, jeigu tenka dirbti su cheminėmis medžiagomis, visi darbai turi būti atliekami mūvint apsaugines pirštines.

Renkantis muilą, nesvarbu ar naudojate skystą ar kietą, tačiau atkreipkite dėmesį, kad jo sudėtyje būtų odą drėkinančių medžiagų.

Nepamirškite drėkinančių priemonių

Sausai odai yra būtinos tinkamos priežiūros priemonės, padedančios sustiprinti odos barjerą ir kompensuoti natūralių drėkinamųjų faktorių trūkumą.

Norint atstatyti natūralią odos apsaugą, būtina ją nuolat drėkinti ir maitinti. Drėkinančius, maitinančius kremus, losjonus ar tepalus patariama rinktis priklausomai nuo odos būklės.

Jei oda sausa, paraudusi, suskerdėjusi, tuomet vertėtų pasirūpinti ne tik drėkinimu, bet ir ilgalaikiu odos maitinimu, o rankas kremu tepti po kiekvieno plovimo ar dezinfekavimo. Jei odos būklė normali – gali pakakti vieną ar du kartus per dieną patepti drėkinančiu kremu.  

Gydytojas dermatovenerologas Tadas Raudonis

Gydytojas dermatovenerologas Tadas Raudonis pasakoja apie Eucerin® UreaRepair“ priemonių sausai odai poveikį.

Eucerin® UreaRepair“ priemonėmis itin džiaugiasi mano pacientai, kenčiantys nuo sausos, pleiskanojančios ir trūkinėjančios odos. Jose nėra jokių dirginančių medžiagų, todėl tinka net pačiai jautriausiai odai, o siūlomos skirtingų šlapalo koncentracijų ir konsistencijų priemonės gali būti naudojamos tiek skalpo, tiek veido, kūno ir net suragėjusių kulnų odai.

„Eucerin® UreaRepair“

Svarbiausias privalumas, lyginant su kitomis šlapalo turinčiomis priemonėmis, – Eucerin® UreaRepair“ yra papildytos tokiomis medžiagomis, kaip keramidai ir kiti natūralūs drėkinamieji faktoriai, kurie padeda atkurti normalų odos barjerą ir ją sudrėkinti, akivaizdžiai sumažina odos sausumą, pleiskanojimą ir įtrūkimus.“

Klinikiniais ir dermatologiniais tyrimais įrodyta, kad Eucerin® UreaRepair“ akimirksniu nuramina sausą odą, o poveikis išlieka iki 48 valandų. 

„Eucerin® UreaRepair“
Skaitykite daugiau