Vasara su trenksmu: didžiausi muzikos festivaliai Latvijoje ir Estijoje

Iggy'io Popo pasirodymas / „Positivus 2016“ / Gyčio Vidžiūno nuotr.
Iggy'io Popo pasirodymas / „Positivus 2016“ / Gyčio Vidžiūno nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-06-16 17:09
AA

Trys vasaros mėnesiai dovanoja ne tik saulės ir šilumos, bet ir įvairiausių muzikos festivalių, kuriuose galima išnaudoti visus gero oro privalumus. Be lietuviškų festivalių jauni žmonės neretai renkasi ir kitų Baltijos šalių muzikinius renginius. Vos kelios valandos automobiliu ar autobusu gali nukelti į dar nematytą renginį Latvijoje ar Estijoje.

Tarptautinės greitųjų autobusų maršrutų bendrovės „Lux Express“ vadovas Lietuvoje Tomas Kaziliūnas pastebi, kad savaitgalinės išvykos į Latviją ar Estiją vilioja vis daugiau lietuvių. Vasaromis neretai išvykti trumpam jaunimą paskatina ir kitose Baltijos šalyse vykstantys muzikos festivaliai.

„Tiek Latvija, tiek Estija siūlo gausybę muzikinių festivalių. Pastebime, kad vis daugiau jaunų žmonių renkasi išvykas pas latvius ar estus“, – teigia T. Kaziliūnas.

Kviečiame susipažinti, kokie muzikos festivaliai vyks Latvijoje ir Estijoje šią vasarą.

Latvija: nuo operos garsų iki elektroninės muzikos

Žinomiausias tarp lietuvių Latvijos muzikos festivalis „Positivus“ šiemet drebins Salacgrivą, apie 100 km nuo Rygos nutolusį miestą, liepos 14–16 d. Elektroninės ir populiariosios muzikos gerbėjus pritraukiantis renginys šiemet vilioja tokiais atlikėjais ir grupėmis kaip Ellie Goulding, „Cigarettes After Sex“, „Kingdom“. Tarp Latvijos atlikėjų ir svečių iš užsienio skambės ir lietuvio „Daddy Was a Milkman“ dainų garsai.

Skaičiuojama, kad šis didžiausias muzikos festivalis Baltijos šalyse sulaukia apie 35 tūkst. muzikos gerbėjų.

Džiazo muzikos mylėtojai į Latviją kviečiami liepos 17–22 dienomis. Mažiau nei 50 km nuo Rygos esančiame Saulkrasti mieste vyks Saulkrasti džiazo festivalis po atviru dangumi. Beveik savaitę vyksiančiame renginyje pasirodys tokie atlikėjai kaip Jimmy Dludlu iš Mozambiko, „The Ditties“ iš Lietuvos, Sharón Clark ir Mattiasas Nilssonas (JAV, Švedija), „Kle2Go“ (Rusija).

Pasiilgusius klasikinės muzikos birželio 8–18 d. Latvijos sostinė kviečia į Rygos operos festivalį. Šiemet festivalis švenčia dvidešimtą gimtadienį. Šįkart festivalio svečiai kviečiami šūkiu „Viva Romantica“. Renginio metu skambės tokios operos kaip „Faustas“, „Karmen“, „Eugenijus Oneginas“.

Liepos 28–29 d. Jūrmaloje skambės pop ir house muzikos festivalis „Summer Sound“. Šiame pajūrį drebinančiame muzikos renginyje pasirodys tokios grupės kaip „Fanco Franco“, „Skyforger“, „Ivo Fomins“, „Cheat Codes“.

Latviai turi kuo šią vasarą pradžiuginti ir bliuzo gerbėjus. Jiems – liepos 25 d. Siguldoje organizuojamas Siguldos pilies bliuzo festivalis. Renginio metu pasirodys „Cedric Burnside Project“, „Raphael Wressing & Soul“, „Gift Band“, „The Blues Gang“ ir kiti atlikėjai.

Estija kviečia ir rokerius bei metalo gerbėjus

Vasara, pilna muzikos garsų, šiemet bus ir Estijoje.

Birželio 29–liepos 1 d. šalyje vyks net du muzikos festivaliai. Pirmasis – elektroninės muzikos festivalis „Into the Valley“. Rumu mieste vykstančioje šventėje savo kūriniais dalysis Anna Hanna, Cassy, Kask, Marcelis Dettmannas bei kiti.

Tuo pačiu metu metalo muzikos gerbėjai trauks į Vana-Vigala, kur vyks „Hard Rock Laager“ su tokiomis grupėmis kaip „Katatonia“, „Arcturus“, „Asphyx“, „Nordjevel“. Šis renginys – ilgiausią istoriją turintis roko / metalo festivalis Baltijos šalyse.

Liepos 7–9 d. roko muzikos mėgėjai rinksis į dar vieną festivalį – „Amme Rock“, kuriame savo muzika dalysis „Dnd“, „Sibyl Vane“, „Evestus“, „Dead Furies“ ir kitos grupės.

Elektroninės muzikos gerbėjai rugpjūčio 3–6 d. kviečiami į Pernu mieste vyksiantį „Weekend Festival Baltic“. Tarp atlikėjų – tokie garsūs vardai kaip Martinas Garrixas, Arminas van Buurenas, „Deadmau5“, „The Chainsmokers“.

Apie 100 km nuo Talino esančiame Hapsalu mieste rugpjūčio 4–5 d. vyks bliuzo ir rokenrolo festivalis „Augustiluus“ su Ericu Galesu, Hathanu Hamesu, Duke'u Robillard'u, Lachy Doley ir kitais atlikėjais.