Vasarai atsparus makiažas: kada tinka, kam vengti ir kaip pašalinti?

Vandeniui atspari kosmetika / Vida Press nuotr.
Vandeniui atspari kosmetika / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Ir preciziškiausiai atliktas makiažas, būna, nueina perniek: išsimaudžius gaivioje jūroje, suprakaitavus karštos saulės glėby, paašarojus iš džiaugsmo ar liūdesio... O juk yra drėgmei atsparios kosmetikos, kuri gali apsaugoti grožį.

Kada? Drėgmei atspari kosmetika, kuri kuriama taip, kad nenubėgtų, nenusitrintų netgi odai sušlapus, ypač pagelbėja tada, kai atsiduriate „nedraugiškoje“ dekoratyvinei kosmetikai aplinkoje. Karštymetis, aišku, ir sąlygoja tokią aplinką. Kita vertus, nereikia ir jo: meškos paslaugą gali padaryti prakaitas, jei mėgstate paplušėti sporto klube; ašaros, jei paprastai susigraudinate stebėdama dramą kino ar TV ekrane; lietus, jei amžinai pamirštate skėtį...

Vandeniui atspari kosmetika
Vandeniui atspari kosmetika / Vida Press nuotr.

Ko turi? Dažniausiai drėgmei atsparioje dekoratyvinėje kosmetikoje yra dimethicone copolyol – drėgmei atsparaus aliejaus silikono pagrindu. Šis aliejus sušvelnina odos paviršių ir palengvina makiažo darymą. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Kuo skiriasi cheminiai ir mineraliniai kremai nuo saulės?

Drėgmei atsparios kosmetikos turėtų vengti moterys, kurių akių vokai linkę į alergiją. 

Kam netinka? Nors tokio tipo kosmetika tam tikrose situacijose gali labai gerai pagelbėti moterims, besilaikančioms principo „atrodyti super“ visur ir visada, kiekvieną minutę, ji tinka ne visoms. Pavyzdžiui, drėgmei atsparios kosmetikos turėtų vengti moterys, kurių akių vokai linkę į alergiją. Dermatitas paprastai pasireiškia bėrimu ar paburkimu. Drėgmei atsparūs vokų šešėliai ar blakstienų tušas, turintys tokių lipnumą ir ypatingą patvarumą užtikrinančių medžiagų, tik dar pablogintų situaciją. 

Vandeniui atspari kosmetika
Vandeniui atspari kosmetika / Vida Press nuotr.

Kaip šalinama? Reikalingos specialios priemonės, turinčios komponentų, įveikiančių dimethicone copolyol. Šalindamos kosmetiką jos šalina ir sebumą (natūralius odos riebalus), kuris neleidžia odai išdžiūti, saugo ją nuo chemikalų, toksinų etc. Kai jo trūksta, oda pasidaro kur kas labiau pažeidžiama infekcijų, UV spindulių ir kitų aplinkos veiksnių. Taigi ir toms, kurių oda nėra jautri, tokio tipo kosmetika, per dažnai naudojama, gali pakenkti – pagreitinti raukšlių ir kitų senėjimo požymių atsiradimą.

Patikimos priemonės

Blakstienų tušas – jis, kaip ir paprastas, dažo, riečia, ilgina blakstienas jų nesuklijuodamas, neprilipindamas tušo gumulėlių (žinoma, kalbame apie kokybiškus produktus), o jei turi puoselėjamųjų komponentų, tai blakstienas dar ir pastiprina.

Antakių, vokų pieštukai – labai naudingos priemonės toms, kurios karštymečiu nori visą dieną išlaikyti magišką „katės akių“ makiažą ir dailias arkas primenančius antakius. 

Lūpų dažai – tokie, kurie pristatomi kaip labai patvarūs, tokie, kurie nenusitrina siurbčiojant vasarinį kokteilį. Turėkite galvoje, kad jie linkę sausinti. 

Lūpų balzamas – vasarą ypač vertingas tas, kuris turi SPF. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 teptukai, kurie padės pagražėti ir atjaunėti

Vokų šešėliai – jie, nesubėgantys į raukšles, nenuplaunami, gali būti ir tradicinės, ir pieštuko formos. 

Skaistalai – angliškai jie vadinami „cheek tint“, „cheek stain“. Paprastai tai gelio tekstūros, labai natūralų atspalvį skruostams suteikiantys produktai (jie dažnai būna skirti ir lūpoms dažyti).   

Vandeniui atspari kosmetika
Vandeniui atspari kosmetika / Vida Press nuotr.