Vasarai – juoda?

Giorgia Tordini / Vida Press nuotr.
Giorgia Tordini / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-06-11 08:48
AA

Jei prasidedant vasarai triukšmas apie spalvas, raštus, ornamentus ir pajūrio tendencijas kelia migrenos priepuolius, skaitykite toliau. Lietuvių meilės romanas su juoda – be jokių nuopuolių ar pakilimų – stabilus ir solidus. Nors dažnai norėčiau pakratyti šią sąjungą, tačiau purvais besitaškančių žiemos pliurzių ir bipolinio pavasario šaly turiu sutikti – juoda yra praktiškas pasirinkimas.

Jei jūsų spinta primena juodąją skylę ir mieliau sėdėtumėte penktadienio kamštyje, nei bent akies krašteliu pažvelgtumėte į spalvas, yra gerų žinių: juoda tinka ir vasarai. Ne, ne tai, kad tinka: ji atrodo beveik egzotiškai dryžių ir spalvų minioje. Nors juoda daugeliui nekelia itin vasariškų asociacijų, tačiau yra keli svarbūs dalykai, kurie padės neišduoti mylimos juodos kiaurus metus.

Audinys

Žinau, kad atsibodau su audiniais, bet madoje už audinius ir proporcijas nežinau nieko svarbesnio. Tamsūs pluoštai sulaiko daugiau šilumos nei šviesūs, tačiau ir šį faktą galima apeiti protingai renkantis audinius. (Lietuvoje saulės smūgis vilkint juodus drabužius negresia.)

Linas, ramė, viskozė, natūralus šilkas sugeria drėgmę ir palaiko kūno temperatūrą geriau net nei medvilnė, tad jei karštis – problema, ieškokite būtent šių audinių drabužių. Labai svarbu – laisvas, neprikibęs prie kūno drabužio dizainas. Laisvi lino bleizeriai, šortai (tinkamo ilgio) ir kelnės su kantu tinkami į darbą, o plevėsuojantys lino, viskozės ir jų mišinių paltai be pamušalo – vėsesniems vakarams.

Toni Garn Kanuose / Vida Press nuotr.

Suknelė

Nieko nėra labiau išsiskiriančio nei modernaus silueto juoda suknelė vasarą. Arba plonos, pusiau permatomos juodos nėriniuotos, raukiniuotos medvilnės suknelė romantiškoms ir rafinuotoms sieloms. O šiuolaikiškos juodos tiulio suknelės tobulai tiks ant suplėšytų šortų ar džinsų. Mažos ir didelės – juodos suknelės vasarą gali tapti mėgstamiausiu drabužiu. Verta atsiminti: tam, kad suknelė atitiktų savo „niekada neprašausi su juoda“ ir ypač vasarą, ji turėtų būti iš kasdieniško audinio ir bent jau apylaisvio silueto. Stilius – koks prie širdies.

Faktūros

Žiemą juodi deriniai atrodo puikiai, nes deriname skirtingas faktūras: vilnos, grubaus mezginio, trikotažo, odos ir panašiai. Vasara reiškia mažiau drabužių, todėl vizualiai įdomius, neprimenančius apsauginio ar vienuolės uniformos juodus komplektus sukursite derindamos faktūras: tinklo, permatomų audinių, nėrinių, raukinukų, tarsi išdegintų paviršių faktūrų.

Daugiasluoksniai deriniai visada atrodo mažiau formalūs, užtat – unikalūs ir lengva nusisluoksniuoti, jei keičiasi oras.

Toni Garn Kanuose / Vida Press nuotr.

Aksesuarai

Juoda gali tapti puikiu fonu išskirtiniams aksesuarams: struktūriškoms, pintoms, ryškioms – visų įmanomų stilių rankinėms, (gal net spalvotiems) batams ir įspūdingiems saulės akiniams.

Toni Garn Kanuose / Vida Press nuotr.
Juoda – vasarai (33 nuotr.)
+27