Vasario 16-osios koncertą „Laisvės pavasaris“ ves netikėta trijulė

Dominykas Vaitiekūnas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Dominykas Vaitiekūnas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-02-06 16:14
AA

Vasario 16 dieną LRT televizija tiesiogiai iš Lietuvos kultūros sostinės Panevėžio transliuos šventinį koncertą „Laisvės pavasaris“. Programoje dalyvaus mylimiausi tautos atlikėjai, orkestrai, šokių ansambliai. Koncertą ves originali trijulė – Audrius Giržadas, Dominykas Vaitiekūnas ir Eglė Kernagytė-Dambrauskė.

„Nuo mažens pamenu tėtį sakant, kad Vasario 16-oji yra Lietuvos gimimo diena, turime įvairiausių šios šventės įrašų, – sako šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio dukra Eglė. – Išskirtinio šventės forsavimo nebuvo, himno namuose negiedodavome, tačiau visada žinojome, kad tai ypatinga diena. Tą žino ir mūsų vaikai. Su vyresnėliu sūnumi Vėju kaip tik kalbėjomės, kad artinasi Vasario 16-oji, kad tai ypatinga data ir jos pamiršti nevalia.“

Eglei labai smagu, kad kaip tik šią dieną ji ves koncertą. „Labai dažnai tokius renginius vesdavo mano tėtis, arba gražiai dainuodavo ta proga. Dabar aš turiu tokią galimybę – dirbti scenoje Vasario 16-ąją. Labai stengsiuosi, kad pateisinčiau lūkesčius, nenuvilčiau kitų ir savęs, ir šitos dienos. Jaučiuosi įsipareigojusi“, – neslepia E.Kernagytė-Dambrauskė.

Eglė Kernagytė-Dambrauskė / Marlos Singer nuotr.

Šventinis Vasario 16-osios koncertas, kurį tiesiogiai transliuos LRT, vyks 2014-ųjų Lietuvos kultūros sostinės Panevėžio „Cido“ arenoje. Eglė prisipažįsta, kad šiame mieste pastarąjį kartą lankėsi prieš bene 7 metus. „Ir tai – atvažiavome tamsų vakarą į teatrą ir išvažiavome naktį, nieko nespėję pamatyti. Todėl dabar, panašu, turėsiu galimybę atrasti dar vieną Lietuvos miestą“, – tikisi E.Kernagytė.

Vasario 16-ąją į Panevėžį sugrįš šiame mieste užaugęs aktorius Dominykas Vaitiekūnas, jis bus vienas koncerto vedėjų.„Man tiek Vasario 16-oji, tiek Kovo 11-oji yra tos dienos, kurias tikrai prisimenu. Jeigu tuo metu nėra ypatingų mano koncertų ar spektaklių, mielai jas švenčiu, susitikdamas su draugais, apie tai šnekėdamas”, – tvirtina Dominykas.

Eglė Kernagytė-Dambrauskė / Marlos Singer nuotr.

Patriotizmas, anot jo, labai sudėtinga tema, turinti „daug versijų ir perversijų“. „Tačiau aš visų pirma švenčiu Valstybės šventę. Žmonės būna skirtingo kraujo, amžiaus, kalba skirtingomis tarmėmis. Tačiau visus vienija viena bendra valstybė, kurią mes kuriame kartu, nepaisydami lyties, amžiaus, – sako aktorius. – Vykimas švęsti Vasario 16-osios į Panevėžį man yra mielas dėl to, kad pats esu kilęs iš šio miesto. Be to, tokia šventė turi vykti visoje valstybėje – nebūtinai Vilniaus Katedros aikštėje ar prie Kauno Rotušės.”

Aktorius džiaugiasi, kad koncerto metu turės progą pabendrauti su panevėžiečiais. „Ne šiaip stovėsiu prieš kameras, bet kalbinsiu žmones, kurie kadaise man buvo autoritetai, su kuriais gyvenau ir kuriuos gerbiau Panevėžyje. Smagu bus susitikti pabendrauti”, – teigia D.Vaitiekūnas.

Koncerte „Laisvės pavasaris“, kuris prasidės 15 val., dalyvaus Merūnas Vitulskis, Jeronimas Milius, Kastytis Kerbedis, Ieva Narkutė, Jurga Šeduikytė, Giedrė Vokietytė, choras „Božolė“, „ŽAS“, Karina Krysko, Bjelle ir Tadas bei daugelis kitų.

Eglė Kernagytė-Dambrauskė / Marlos Singer nuotr.