Vasariška Alinos Orlovos premjera: daina „Laumžirgiai mėlyni“ ir Neryje filmuotas vaizdo klipas

Alina Orlova / Manto Repečkos nuotr.
Alina Orlova / Manto Repečkos nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-05-31 10:51
AA

Dainų autorė ir atlikėja Alina Orlova šiandien pristato naują dainą „Laumžirgiai mėlyni“ iš jau greitai pasirodysiančio albumo. Vasaros vakarais dvelkiančiam kūriniui vidury Neries upės buvo nufilmuotas vaizdo klipas. Jame Alina pirmą kartą įsiamžino su savo grupės nariais.

Alina, į vasarą įžengi su nauju kūriniu, ruošiesi albumo pristatymo koncertams po atviru dangumi. Ko prašai šios vasaros?

Vasarą laikas sulėtėja, miestas ištuštėja. Patinka, kad koncertai vyksta lauke, žmonės atsipalaidavę. Kadangi šią vasarą išleidžiame naują albumą, norėčiau, kad viskas gražiai išsipildytų. O labiausiai noriu, kad baigtųsi karas.

Ką tik nufilmavote ir dainos „Laumžirgiai Mėlyni“ vaizdo klipą. Tai – pirmasis pačios inicijuotas ir kurtas vaizdo klipas, kuriame – ne vien regėjimai ar emociniai kadrai, bet ir tu drauge su muzikantais Adu Gecevičiumi ir Pauliumi Vašku?

Tai išties pirmasis mano „tikras“ vaizdo klipas, kuriame filmuojamės kartu su muzikantais. Neturėjome konkretaus scenarijaus, o štai regėjimų ir atmosferinių dalykų tikrai yra. Šį klipą, kaip ir ankstesnį, sukurtą dainai „Apie Ką Šitas Filmas“, režisavo Ignė Narbutaitė. Klipą nufilmavo Alanas Gurinas.

Alina Orlova / Manto Repečkos nuotr.

Dainos „Laumžirgiai Mėlyni“ vaizdo klipą filmavote Neryje, laivelyje. Kas padiktavo šią vietą?

Mintis apie Nerį ir laivą atėjo iš pačios dainos teksto ir jos plaukiančios ritmikos. Besikartojanti dainos melodija man šiek tiek primena tekančią upę. O upė, kaip gyvenimo kelio metafora, čia, manau, tinka. 

Įsiklausius į patį lietuvišką žodį – laumžirgis – atrodo, kad šis gyvis – arti tų mistinių būtybių, kurios jį pasikinkiusios atlieka savo slaptus darbus. Mėgsti gilintis į tokius dalykus?

Man visada buvo labai gražus ir magiškas šitas lietuvių kalbos žodis. Ir patys šie gyviai – lengvi ir tokie greiti, grakštūs, ryškūs, įvairiomis spalvomis žaižaruojantys saulėje, tikras vasaros ženklas. Rašant tekstą, vaizdiniai ateina intuityviai, tik paskui, kiek pasigilinus į jų simbolines reikšmes, galiu bandyti interpretuoti, ką šie galėtų reikšti. Man pačiai laumžirgis yra toks šios akimirkos, „čia ir dabar“ gyventojas. 

Alina Orlova – „Laumžirgiai Mėlyni“:

Dainoje „Laumžirgiai Mėlyni“ yra žodžiai, kurie šiek tiek dūria: „Galbūt dar galima būti laimingais?“ Turi atsakymą į šį klausimą? 

Šis klausimas, tikriausiai, yra retorinis. Žinau tik tiek, kad jis turi savyje daug žmogiško ilgesio ir vilties. 

Naujausią dainą „Laumžirgiai Mėlyni“ netrukus bus galima išgirsti gyvai Alinos Orlovos albumo pristatymo koncertuose: birželio 28 d. Vilniuje, Lukiškių kalėjime 2.0, liepos 14 d. Kaune, VDU Botanikos sode, liepos 16 d. Palangos OLDMAN parke.

Fotogalerija:

Alina Orlova pristato dainą „Laumžirgiai Mėlyni“ ir jos vaizdo klipą (7 nuotr.)
+1