Vasaros atostogų sezonas baigiasi: kodėl jau dabar vertėtų suskubti planuoti žiemos keliones?

Kelionės žiemos sezonu / Organizatorių nuotr.
Kelionės žiemos sezonu / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-09-24 13:32
AA

Kartu su prasidėjusiu rudeniu baigiasi ir vasaros atostogų sezonas. Ir nors vasaros įspūdžiai dar nespėjo išblėsti, išvykstamojo turizmo srities atstovai tikina, kad jau dabar verta susimąstyti apie žiemos poilsį. Mat suskubusieji gali ne tik rinktis iš geriausių viešbučių pasiūlymų, norimu laiku, bet dar ir sutaupo.

Kas pirmesnis – tas gudresnis

Išankstiniai žiemos kelionių pardavimai startuoja dar vasarą, tačiau tuomet dar mėgaujamės šiluma ir net nenorime galvoti, kad vasara kada nors baigsis. Tačiau rudens pradžioje susidomėjimas žiemos poilsiu atgyja.

Tokį pokytį lemia ne tik psichologinės, bet ir labai praktiškos priežastys – kuo anksčiau susirūpini atostogomis, tuo geresnes sąlygas ir kainas gali gauti.

Kelionės žiemos sezonu / Organizatorių nuotr.

„Kalnų viešbučiai nėra dideli, tad atsidurti norimame regione, norimame viešbutyje, norimu laiku – užduotis įkandama tik planuojantiesiems iš anksto. Ir toks planavimas atsiperka, nes, pavyzdžiui, užsisakiusieji išankstines keliones gali pasinaudoti nemokamo slidinėjimo inventoriaus gabenimo paslauga – ­vėliau už tai tenka primokėti“, – sako Laima Kazlauskaitė, kelionių agentūros „Kelionių ekspresas“ vadovė.

Paskutinės minutės pasiūlymas dar nereiškia, kad sutaupysit

Pašnekovės teigimu, Lietuvos keliautojų atostogų planavimo įgūdžiai keičiasi – vis dažniau poilsis planuojamas iš anksto ir nėra retas atvejis, kuomet rudenį planuojamos jau nebe žiemos, o vasaros atostogos.

Kelionės žiemos sezonu / Organizatorių nuotr.

Tad anksčiau populiarūs buvę vadinamieji paskutinės minutės pasiūlymai įsigyjami vis rečiau. Keliautojai nori rinktis ir mėgsta planuoti. Be to, dabar, kai keliaujama vis daugiau, neretas atvejis, kuomet paskutinės minutės pasiūlymams lieka ne populiariausi, o brangiausi poilsiautojų mėgstamų viešbučių numerių tipai, tad ir laukiamos finansinės naudos ne visuomet sulaukiama.

„Tiesa, tie, kurie dar neturi poilsiui prikaupę užtektinai lėšų, dažnai delsia užsisakyti kelionę. Dėl to galiausiai tenka rinktis ne tą kelionę, kurios norima, o tą, kuri liko. Kad keliautojai išvengtų tokių nemalonumų, jiems siūlome už dešimtadalį kainos rezervuoti kelionę su galimybe keisti pasirinkimą. Taip iki išvykimo galima atsidėti ir reikiamą sumą“, – pasakoja L. Kazlauskaitė.

Žiemos atostogų pasirinkimai: arba sniegas, arba saulė

„Kelionių ekspreso“ vadovė pastebi, kad Lietuvos gyventojai žiemos atostogoms renkasi sniegą arbą saulę, t. y. vyksta slidinėti arba pasilepinti šiluma, kurios jau būna išsiilgę.

Kelionės žiemos sezonu / Organizatorių nuotr.

Sniego kelionių paprastai vykstama į Italijos, Austrijos, Prancūzijos bei Andoros kurortus. Slidinėjimo aistruoliai dažniausiai vyksta į Kronplaco regioną Italijoje. Pirmą kartą ant slidžių stojantieji bei šeimos su vaikas tendencingai renkasi Cel am Zė regioną Austrijoje.

„Pastaruoju metu vienu madingiausių ir populiariausių kurortų tapo Madona di Kampiljo Italijoje – čia savo jėgas gali išbandyti tiek užkietėję slidinėjimo aistruoliai, tiek slidinėjimo naujokai, tiek snieglenčių mėgėjai.

Kelionės žiemos sezonu / Organizatorių nuotr.

Anksčiau kalnų kurortus rinkdavosi aktyvūs, sportuoti mėgstantys žmonės, draugų – dažniausiai vaikinų – kompanijos. Tačiau dabar į tokias keliones vis dažniau leidžiasi ir šeimos su vaikais. Netgi dažnai tie patys keliautojai, kurie vasaros metu rinkosi pasyvų poilsį kokybiškame Turkijos viešbutyje, žiemos metu keliauja kartu patirti kitokių įspūdžių“, – poilsiautojų iš Lietuvos keliavimo įpročiais dalijasi L. Kazlauskaitė.

Pabėgti nuo šalčio ir darganos

Žiemos sezonu išsiilgusieji saulės paprastai traukia į šiluma galinčius pasigirti pajūrius. „Jaunimui ir poroms žiemą paprastai siūlome aplankyti Jungtinius Arabų Emyratus. Lietuvos keliautojams tai palyginti nauja kryptis, tačiau tiesioginiai skrydžiai leidžia patogiai susipažinti su šiuo prabanga ir modernumu stebinančiu arabišku kraštu.

Kelionės žiemos sezonu / Organizatorių nuotr.

Šeimoms su vaikais bei senjorams rekomenduojame Egiptą ir jo nuostabią Raudonąją jūrą“, – sako „Kelionių ekspreso“ vadovė. Anot jos, pati populiariausia žiemos sezono kryptis – Kanarų salos, kurių klimatas maloniai šiltas, o sau tinkamos veiklos čia atranda tiek pasyvaus, tiek aktyvaus poilsio mėgėjai.