Vasha – apie brangų ryšį su mirusiu G.Reklaičiu: „Graužiu save, kad dėmesio skyriau per mažai“

Vasha ir Gintaras Reklaitis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Netikėta kompozitoriaus, grupės „Naujieji Lietuviai“ nario Gintaro Reklaičio mirtis sukrėtė ne tik jo artimuosius ir draugus, bet ir gausų būrį Lietuvos dainininkų ir grupių, dėkingų jam už savo karjerą. Viena iš jų – atlikėja Vasha, kurią su G.Reklaičiu siejo ne tik darbiniai santykiai, bet ir draugystė. Jį kompozitorių įvardijo kaip vieną didžiausių jos gyvenimo mokytojų ir tikino – jis išėjo gerokai per anksti. „Atrodė, kad dar visas gyvenimas prieš akis ir viską spėsim“, – dalijosi Vasha.

Gabrielę Grygolaitytę-Vashą Gintaro Reklaičio mirtis labai sukrėtė. Pirmadienį Kauno Panemunės kapinėse išlydėjusi į paskutinę kelionę, mergina savo „Instagram“ paskyroje paviešino jautrų įrašą, kuriuo sutiko pasidalinti ir su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

„Šis įrašas turi būti mano profilyje, nes jei ne šis nuostabios širdies ir talento žmogus, tiesiog nebūtų Vashos. Prieš beveik 10 metų Gyncė sugalvojo man šį pavadinimą.

Tiesiog pasakė:

– Būsi Vasha.

Mano reakcija buvo išsprogusios akys – kąąą?

– Taip, Viktorijos ir Artūro šedevras – Vasha.
Be jokių prieštaravimų taip ir liko.

Dainas man kūrė.. be jokio savanaudiškumo įbrukt, pinigų uždirbt, o tiesiog gero norėdamas, nes žinojo mano didelį norą dainuot..

Dabar aš Jam esu beprotiškai dėkinga, bet nespėjau pasakyti nuoširdaus ačiū žmogui, kai jis dar buvo čia. Graužiu save, kad dėmesio skyriau per mažai, kad apie svajones savo atvirai nepasikalbėjau, kurias būtų padėjęs išpildyt, nes atrodė, kad dar visas gyvenimas prieš akis ir viską spėsim.. Šiandien Jį išlydėjau amžinojo poilsio.. vieną didžiausių mano gyvenimo mokytojų, ir kaip baisu… tai supratau tik tada, kai tai nutiko. Ir tik šiandien pasakiau jam "ačiū" laikydama ranką ant urnos..tik kažin ar išgirdo..

Šis išėjimas padėjo susivokti, kad dėkingumas yra labai svarbus ir reikia dėkoti ne vėliau, ne rytoj, o šiandien..

Buvo Žmogus iš didžiosios raidės, žmogus, kuriam viduj skaudėjo, bet visiems aplink norėjo TIK gero.

Ilsėkis ramybėje, Gintarai.

Amžinai mano širdyje“, – prisiminimais dalijosi Vasha.

Žmonės.lt primena, kad apie netikėtą Gintaro Reklaičio mirtį penktadienio rytą feisbuke pranešė dainininkas, velionio bičiulis Laimonas Žiulpa.

Portalui Žmonės.lt susisiekus su L.Žiulpa jis pranešė, kad Gintaras iš gyvenimo pasitraukė savo noru.

„Jo mirtis konstatuota ketvirtadienio rytą, tačiau jį radome vakar vakare“, – apie mirties aplinkybes nedaugžodžiavo dainininkas.

Gintaras Reklaitis palaidotas pirmadienį Kaune. Į paskutinę kelionę Panemunės kapinėse jį išlydėjo gausus būrys žmonių, atsisveikinti su mylimu dainų kūrėju atvyko ir ne vienas žinomas Lietuvos atlikėjas.

Kompozitorius buvo palaidotas kartu su vienu mėgstamiausių jo darbo įrankių – sintezatorium AKAI MPC500.

Artimųjų sprendimų kapą taip pat papuošė ir kitas jo instrumentas – analoginis sintezatorius MOOG. Šalia velionio nuotraukos taip pat buvo įsmeigtos ir būgnų lazdelės: vienu metu Gintaras buvo grupės „Rondo“ būgnininkas, o būgnai visada buvo jo mylimas instrumentas.

Jautrią kalbą ceremonijos metu pasakė artimas bičiulis Laimonas Žiulpa. Apdėjus kapelį gėlėmis, atsisveikinus, kompozitorius ir jo talentas paskutinį kartą buvo palydėti susirinkusiųjų plojimais.

Kaune palaidotas kompozitorius Gintaras Reklaitis / „Muzikos Visada“ nuotr.

Gintaras Reklaitis buvo ne tik skandalingos grupės „Naujieji Lietuviai“ narys, bet dirbo ir daugybe kitų žinomų Lietuvos atlikėjų ir muzikos projektų.

Jis buvo grupės „69 Danguje“ topus užkariavusių dainų – „9 Danguj“, „Sniego Karalienė“, „Gyvenu“ , „Važiuoju pas tave“, „Vasara“, „Ašaros“ – muzikos ir žodžių autorius.

Savo muzikiniu talentu ir patirtimi Gintaras prisidėjo prie daugelio įvairių muzikos grupių ir projektų. Gintaras dirbo su grupėmis „Ekspresas“, „Mercy Dance“, „ 69 Danguje“, „Naujieji Lietuviai“, „Antikvaras“, „RebelHeart“, taip pat atlikėjomis Viktorija Mauručaite, Vasha, Aušrine Gerikiene (Tikrąja Išdykėle).

Fotogalerija:

Kompozitoriaus Gintaro Reklaičio laidotuvės (31 nuotr.)
+25

Skaitykite daugiau