VDU Kauno botanikos sode – įspūdingi tropiniai drugeliai, kurie gyvena labai trumpai

Tropiniai drugiai / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Tropiniai drugiai / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-11-17 16:02
AA

Jau ne pirmus metus VDU Kauno botanikos sodas kviečia į tropinių drugelių parodą. Trapūs drugeliai lankytojus stebina savo išskirtiniais raštais, spalvomis ir netgi dydžiu.

Štai neseniai išsiritęs įspūdingasis drugys, kurio išskėsti sparnai siekia ir 30 cm, – naktinis (Attacus atlas), todėl dieną ramiai tupi ir į aplinką per daug nereaguoja. Tačiau jo grožis ir raštas sparnų krašteliuose, primenantis gyvatės išvaizdą, nepalieka abejingų.

Drugelių fėja galima tituluoti VDU Kauno botanikos sode plaštakėmis besirūpinančią ekskursijų vadovę Editą Braun. Ji pasakoja, kad drugių lėliukės atkeliauja iš Didžiosios Britanijos specialiai supakuotos, jų būna apie 100.

Edita Braun / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Vėliau lėliukės yra pakabinamos inkubatoriuje ir tinkamose sąlygose, drėgmėje bei šilumoje, pradeda ristis bei virsta spalvingais drugiais, besimėgaujančiais trumpu, bet įspūdingu gyvenimu – vieni gyvena vos keletą dienų, kiti – iki mėnesio.

„Drugiai išsirita per 10–15 minučių, o vėliau kelias valandas džiovinasi sparnus – tuomet jų geriau netrukdyti ir nejudinti. Apskritai, drugiai turi savo charakterį – vieni aktyvesni, kitus vaiko, treti ramesni. Patinai, aišku, yra charakteringesni nei patelės“, – pasakoja E.Braun.

Tropinių drugelių kolekcija VDU botanikos sode (19 nuotr.)
+13

Drugius vilioja kvapai, spalvos, todėl jie gali nutūpti ir ant lankytojų. Tropiniai drugeliai mielai skanauja tai, kas saldu, – apelsinus, kivius, bananus. Šiais vaisiais lankytojai gali prisivilioti gražuolius ir iš arčiau apžiūrėti trapų grožį.