Veido jogos trenerė Renata Kalpakovaitė: „Tai nėra tik pratimai veidui – tai darbas su savimi“
Veido joga nėra tiesiog pratimai veidui, teigia sertifikuota veido jogos trenerė Renata Kalpakovaitė. Ji šio amato mokėsi pas žymiausią veido jogos specialistę pasaulyje Danielle Collins, o dabar didžiuosiuose Lietuvos miestuose veda užsiėmimus.
Kas yra ta veido joga?
Veido joga susideda iš keturių dalių, kurios tarpusavyje yra susijusios. Tai: veido ir kaklo pratimai, savimasažo technikos – kai savo rankomis atliekame veido masažą, akupresūra – aktyvių taškų stimuliavimas, ir atsipalaidavimas.
Taigi į veido jogą įtraukiamos ir rankos?
Taip, vieni veido pratimai atliekami rankomis, kiti – liežuviu, iš vidaus. Dėl to veido jogai reikalingas kremas, aliejus – toks, koks tinka odai, kad galėtume pamaitinti ir pamasažuoti raumenį. Negalima veido jogos daryti be tinkamos priemonės. Svarbiausi dalykai – švarus veidas, švarios rankos ir gera nuotaika (juokiasi).
Kokie gali būti šios jogos rezultatai, viską atliekant teisingai?
Teisingai atliekant, lygesnė tampa kakta, pakyla skruostai ir lūpų kampučiai. Mes dirbame su visomis veido raukšlelėmis ir viena pavojingiausių – rūpesčio, pykčio raukšlė, esanti tarp akių virš nosies. Aišku, tai nėra injekcija, tačiau darant veido jogą nuolat, oda tampa sveikesnė, gražesnė ir lygesnė. Kaip ir kaklas.
Kaip dažnai reikia tai praktikuoti?
Būtent atliekant šį metodą, veido joga daroma šešias dienas, o septinta diena – poilsio. Kaip ir į sporto salę mes neiname kiekvieną dieną, nes reikia pailsėti. Yra sukurta bazė skubantiems žmonėms – dvidešimt minučių per dieną. Šią mankštą galima padalyti į dvi dalis – skirti dešimt minučių viršutinei veido daliai, o vėliau – dešimt minučių apatinei, ir bus pasiekti tokie pat rezultatai.
Pratimus, kurie nereikalauja liesti veido rankomis, galima atlikti ir kasdienėje veikloje – einant į darbą, vedžiojant šunį, gaminant valgyti, žiūrint televizorių ir pan. Visi pratimai tokie ir yra, kad žmonės galėtų neapsunkinti savęs ir dažniau bei daugiau darytų.
O kuo tai yra susiję su įprastine kūno joga?
Labai dažnai sulaukiu šio klausimo, ir kai jau praeiname tą pratimų bazę, darome ir pratimų, skirtų ir kūnui. Tai atsipalaidavimo, kvėpavimo pratimai, apimantys visą kūną. Mano mokytoja Danielle Collins norėjo sujungti viską į veido jogą, tai nėra tik veido mankšta, veido pratimai. Ir tai nėra tik darbas su veidu – tai darbas su savimi, atsipalaidavimas, laikas sau. Tai gyvenimo filosofija. Su tuo netgi mityba ir žmogaus požiūris yra susiję. Tik atsipalaidavęs, laimingas žmogus yra gražus žmogus.
O jei netaisyklingai daromi pratimai?..
Taip, galima sau pakenkti. Mūsų visų veidai individualūs, ne kiekvienas pratimas tinkamas visiems ir ne kiekvienas pratimas iš karto pavyksta. Tačiau to nereikia bijoti. Per individualias arba grupines treniruotes kartais matau, kad žmogui netinka pratimas, ir pasakau, nes veido jogos metu negalima sudaryti papildomų raukšlyčių. Jeigu darote pratimą ir jų susidaro, domėkitės, klauskite, kodėl, nes taip neturi būti. Ir geriau atliekant veido jogą neimprovizuoti, viską reikia daryti tiksliai. Kartais moterys sugalvoja pratimų interpretacijų (šypsosi). Tačiau tik išmokus bazę galima jausti, ko žmogui reikia, kokių pratimų šiandien norėtų ir t. t.
Pavyzdžiui, masažuojant save nėra kaip suklysti, tačiau ten, kur dirbama su kakta, kuri ir taip yra problematiška, emocijų sugertukas, mums reikia atsargumo. Gal juokingai skamba, bet užsiėmimai trunka dvi valandas, ir per jas mes mokomės to, ką reikia atlikti per dvidešimt minučių. Grupėje kiekvienam reikia skirti dėmesio ir įsitikinti, kad teisingai atliekama technika.