Dienos metu veikiama begalės išorinių veiksnių oda patiria nuolatinį stresą, pradeda sausėti, rausti, praranda elastingumą ir stangrumą, todėl pasireiškia ankstyvieji senėjimo požymiai. Norint to išvengti svarbu suteikti odai galimybę atsigauti ir atsistatyti, o šiems procesams tiesiog tobulas laikas – naktis.
Dieną oda tarsi kovoja su skirtingais alinančiais veiksniais, todėl vienas iš itin efektyvių būdų jai padėti – tinkamai pasirūpinti prieš einant miegoti, kadangi odos atsistatymas, atsigavimas ir visi regeneraciniai procesai vyksta būtent nakties metu.
Kodėl dieninės priemonės netinka nakčiai ir į ką atkreipti dėmesį renkantis tinkamas priemones vakaro grožio rutinai, – pasakoja „Kardiolitos“ dermatologijos ir estetinės chirurgijos centre dirbanti gydytoja dermatologė Jurgina Ūselienė. Gydytoja specializuojasi estetinėje bei lazerinėje dermatologijoje ir savo žinias taiko spręsdama estetines, odos senėjimo ir kitas dermatologines problemas.
„Dažniausiai dieninės veido priežiūros priemonės atlieka visai kitas funkcijas nei naktinės. Yra kremų, kurie tinka ir dienai, ir nakčiai, tačiau tokios priežiūros priemonės paprastai būna mažiau efektyvios, nes jų paskirtis ir veikliosios medžiagos skirtos ne odos regeneracijai, o drėgmės išlaikymui, greitam stangrinimui, ovalo koregavimui, skaistinimui ar matiškumo suteikimui.
Dienai pasirenkamos priemonės dažnai turi apsaugą nuo UV, IR spindulių ir mėlynosios šviesos, todėl jų negalima naudoti prieš miegą. Kremai su SPF filtrais nakčiai visiškai netinka, nes jų sukuriama apsauginė plėvelė neleidžia odai pasisavinti būtinų regeneruojančių komponentų. Dieninės priemonės apsaugo odą nuo išorės veiksnių ir paruošia makiažui. Be to, odos ląstelės turi genetiškai nulemtus cirkadinius ritmus, kurie suskirsto odos metabolizmą į naktinį ir dieninį.
Naktį oda veikiama hormonų bei procesų, vykstančių organizme, atsinaujina, remodeliuojasi. Paprastai sulaukę 30-ies pastebime, kad svarbu išmiegoti 7-8 valandas, nes negavusi pakankamai poilsio ryte oda atrodo pavargusi, praradusi spindesį ir gyvybingumą. Taigi, naktis – miego ir organizmo atsistatymo laikas, kai galime odą papildomai palepinti, paskatinti jos atsinaujinimą, sulėtinti senėjimo procesus. Svarbu paminėti, kad nemažai veikliųjų medžiagų, tokių kaip rūgštys ar retinolis, nėra suderinamos su saule. Be to, naktinės priemonės dažnai būna sunkesnės tekstūros, todėl naktis – puikus metas jų naudojimui“, – paaiškina gydytoja dermatologė Jurgina Ūselienė.
Susikurkite tinkamą vakaro grožio rutiną
Norėdami padėti odai atsigauti po dienos iššūkių, turėtumėte susikurti tinkamą vakarinę odos priežiūros rutiną. Gydytoja dermatologė pasakoja, kad prieš miegą pirmiausia būtina nuvalyti makiažą ir nuprausti veidą su prausikliu.
„Net jeigu dienos metu nenaudojote makiažo, vakare prausiklis vis tiek būtinas: jis skirtas nuplauti dulkes, nešvarumus, pačios odos medžiagų apykaitos produktus, – paaiškina J.Ūselienė. – Jei yra poreikis, papildomai odą galima atgaivinti toniku ar losjonu: tai atkurs tinkamą odos pH ir paruoš ją priežiūros priemonių pasisavinimui.“
Gydytojos nuomone, labai svarbu naudoti intensyvaus poveikio priemones – nenuplaunamą naktinį pilingą ar serumą, ampules. Viena tokių priemonių – BABĒ HEALTHY AGING+ odą atnaujinantis naktinis rūgštinis pilingas – tai atkuriamasis, trigubo šveičiamojo poveikio serumo tekstūros produktas, papildytas AHA rūgštimis, inkapsuliuotu proretinoliu ir bakučioliu. Jis skatina ląstelių atsinaujinimą, todėl oda tampa lygesnė, skaistesnė, tolygaus atspalvio.
„Tokio tipo modernios priemonės yra visiškai kitokios nei įprasti šveitikliai su grūdeliais ir turi teigiamą, intensyvų poveikį odai. Naktinių pilingų, serumų sudėtyje yra koncentruotų veikliųjų medžiagų, kurios veikia odos senėjimo procesus, raukšleles, pigmentines dėmes, oksidacinį stresą, randelius, spuogelius. Kartais pacientai klausia, kodėl reikia naktinio pilingo, serumo arba ampulės? Juose būna didesnė koncentracija veikliųjų medžiagų, jos pasisavinamos kur kas geriau nei iš kremo. Tam tikra prasme serumas ir naktinis pilingas gali būti netgi svarbesni už kremą, nes jų dėka oda aprūpinama intensyvesnį poveikį turinčiomis medžiagomis, kurios daug geriau prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius“, – komentuoja gyd. dermatologė J.Ūselienė.
Specialistė pasakoja, kad renkantis priemones naktinei rutinai svarbu atkreipti dėmesį į odos tipą, jos būklę. Jeigu oda storesnė, riebesnė ir turite pigmentinių dėmių, smulkių spuogelių, raukšlelių, vargina ryškios poros – jai puikiai tiks naktiniai pilingai, į kurių sudėtį įeina glikolis, AHA rūgštys, inkapsuliuotas proretinolis, bakučiolis, vitaminas C, azijinė centelė, prebiotikai.
Dar viena puiki priemonė nakčiai – ISDIN NIGHT PEEL švelnus rūgštinis veido šveitiklis ampulėse su drėkinamuoju kompleksu „Hydra Boost“, glikolio rūgštimi ir kompleksu „Alpha Comples“. Jis greitai ir giliai sudrėkina, gerina atsluoksniavimo procesus ir stiprina odos barjerinę funkciją. AHA rūgščių (vyno ir obuolių) derinys skatina ląstelių atsinaujinimą, padeda mažinti odos netobulumus, mimikos raukšles. Glikolio rūgštis suteikia stiprią eksfoliaciją, pagerina tekstūrą, mikroreljefą, valo poras, skaistina ir suteikia tolygumo odos tonui.
Jeigu oda jautresnė, tačiau taip pat norite pašalinti fotosenėjimo, oksidacinio streso padarinius, išbandykite priemones su vitaminu C, melatoninu ir senėjimo požymius mažinančiu kompleksu „VitA-Tech“, kurio poveikis panašus į retinolio, tačiau tinka net jo netoleruojančiai odai.
„Melatoninas odoje veikia kaip antioksidantas, ląsteles apsaugančių procesų aktyvatorius. Dėl kintančių cirkadinių ritmų su amžiumi jo gamyba odoje mažėja, o laisvųjų radikalų kiekis – didėja. Melatoninas ne tik kovoja su oksidaciniu stresu, bet kartu su vitaminais C ir E ramina UV spindulių sukeltą odos paraudimą, stimuliuoja kolageno sintezę“, – paaiškina gyd. dermatologė ir rekomenduoja išbandyti ISDIN FLAVO-C MELATONIN odą regeneruojančias naktines ampules, kurios reguliuoja antioksidacinių fermentų veiklą ir padeda mažinti laisvųjų radikalų padarytą žalą, skatina ląstelių atsinaujinimą, švelnina raukšles, antioksiduoja ir suteikia skaistumo.
„Žinoma, paskutinis žingsnis vakarinėje odos priežiūros rutinoje – kremas, kurio funkcija yra pridrėkinti, padėti išsaugoti drėgmę ir pratęsti serumo poveikį, užtikrinant odos regeneraciją viso nakties miego metu. Renkantis naktinį kremą reikėtų atkreipti dėmesį į jo sudėtį. Puiku, jeigu jame yra melatonino ir karnozino, mažinančių dienos metu patirto streso žalą odai. Atliktoje kremo, kurio sudėtyje yra šių medžiagų, studijoje pastebėta, kad be antioksidacinio poveikio net 64 proc. padidėja odos drėgmės lygis ir 10 proc. sumažėja vandens netekimas per odą. Naktinėse priemonėse esantis italinių šlamučių ekstraktas skatina beta endorfinų – laimės hormonų – išsiskyrimą odoje. Jie yra itin svarbūs regeneracijai ir UV spindulių sukeltos žalos neutralizavimui“, – pasakoja gydytoja J.Ūselienė.
Tokio kremo pavyzdys, efektyviai užbaigsiantis jūsų naktinę grožio rutiną, – ISDIN A.G.E. REVERSE NIGHT atkuriamasis naktinis kremas su melatoninu ir karnozinu. Jis suaktyvina antioksidacinę gynybą, padedančią kovoti su laisvaisiais radikalais, lėtina galutinių pažengusios glikacijos produktų (AGE) susidarymą.
Specialistė taip pat išskiria dar keletą svarbių veikliųjų medžiagų: bakučiolį, inkapsuliuotą proretinolį ir hialurono rūgštį. Jos ne tik kovoja su raukšlelėmis, pigmentinėmis dėmėmis, bet ir drėkina, stangrina, atstato odą. Atliktos studijos parodė, kad kompleksinių naktinių priemonių su bakučioliu ir melatoninu naudojimas ne tik sumažina raukšles, didina odos stangrumą bei lygina spalvą, bet ir malšina paraudimą, didina drėgmės lygį.
Puikus tokios priemonės pavyzdys – BABĒ HEALTHY AGING+ daugiafunkcis atkuriamasis, stangrinamasis naktinis kremas, skirtas apsaugoti odą ir suaktyvinti jos regeneraciją miego metu. Šio kremo veikliųjų medžiagų derinys skatina odos atsinaujinimą, švelnina raukšles ir veikia prevenciškai, taip pat mažina pigmentaciją ir sustiprina apsauginę funkciją.
„Norint išlaikyti sveiką ir gražią veido odą svarbi ne tik tinkama jos priežiūra tiek dieną, tiek naktį, bet ir subalansuota mityba, papildyta vitaminais ir mikroelementais, taip pat pakankamas išgeriamo vandens kiekis ir kokybiškas nakties poilsis“, – reziumuoja gyd. dermatologė J.Ūselienė.