„Vėjų teatras“ pristato spektaklį „Jūra“: jo auditorija – kūdikiai iki pusantrų metų

Spektaklis „Jūra“ / Joanos Suslavičiūtės nuotr.
Spektaklis „Jūra“ / Joanos Suslavičiūtės nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-10-08 18:22
AA

Yra vaikų, klasikinės muzikos klausančių dar nuo tada, kai buvo įsčiose. Tokia muzika ramina, atpalaiduoja ir sukelia geras emocijas. Jeigu Mocartas gerai veikia mažylių smegenis, kodėl gi negalėtų ir M.K.Čiurlionis! Tuo neabejotinai tiki vaikų teatro „Vėjų teatras“ įkūrėja ir režisierė Eglė Kižaitė. Šviežia spektaklio „Jūra“ premjera kvietė kūdikius susipažinti ne tik su M.K.Čiurlionio muzikine poema, bet ir pirmą kartą patirti teatro stebuklą.

„Šio spektaklio auditorija yra 6-18 mėnesių kūdikiai. Kartais pamirštame, kad kiekvienas dalykas jiems yra naujas. Kiek daug informacijos jie gauna! Mes sugebame viską susidėti į stalčiukus savo galvose, ir tai ne visada. O jie juk mokosi apie visą pasaulį, daugybės dalykų dar yra nepažinę, nepatyrę. Taip pat gali būti, kad su jūra pirmiausia susipažins bene žymiausio Lietuvos kūrėjo ir teatro pagalba!“, – pasakoja E.Kižaitė.

Visi kūdikių auditorijai skirti „Vėjų teatro“ spektakliai vyksta žaidimo forma. Pasak spektaklio kūrėjų, būtent per žaidimą vaikai mokomi susipažinti ir susidraugauti su jūra, naujais objektais, potyriais. Tam reikalingas ypač didelis tėvų indėlis – mokant mažylius žaisti, sudominant, padedant pastebėti naujus dalykus.

Spektaklis „Jūra“ / Joanos Suslavičiūtės nuotr.

„Būtina prisiminti, kad spektakliai patiems mažiausiems yra visos šeimos patirtis. Juk aktoriai kūdikiams – svetimi žmonės, jiems svarbiausi yra tėvai. Mes spektaklyje tampame tais, kurie perduoda žinią svarbiausiam žmogui, kad jis ją perduotų savo kūdikiui. Lyg kokie laidininkai. Tik nuo tėvų priklauso, kiek mažajam žiūrovui bus įdomu, kiek jis įsitrauks į spektaklį ir norės jame dalyvauti“, – sako režisierė ir priduria, kad dažnai sulaukia komentarų, kad vaikų susidomėjimas veiksmu, naujas patyrimas teatre iki ašarų sujaudina tėvus. 

Eglė Kižaitė visus spektaklius vaikams stato remdamasi išskirtinai lietuvių autorių kūriniais – jų kuriamas turinys inspiruoja.

Spektaklis „Jūra“ / Joanos Suslavičiūtės nuotr.

„Kartą pagalvojau – spektaklis juk gali gimti ne tik iš literatūros, bet ir dailės, muzikos kūrinių. O M.K.Čiurlionis yra mūsų tautos pasididžiavimas, norisi, kad vaikai jį pažintų nuo pat mažų dienų. Jam gamta buvo be galo svarbi, jį įkvėpė ir ramino, tai jis sudėjo ir į muziką.

O ir ne vienam iš mūsų būtent gamta, ypatingai šiame kovidiniame laike padeda ramiau išgyventi, giliau įkvėpti –kviečiame visus atsigręžti į gamtą, parodyti, kaip ji gali atpalaiduoti, nuraminti. Taip kilo mintis ne grūmoti pirštais dėl šiukšlinimo ir rūšiavimo, o parodyti, kokia gamta yra stebuklinga ir graži, kiek daug joje atradimų. Reikia mokyti ją mylėti“, – svarsto E.Kižaitė.

Eglė Kižaitė / Bartosz Frątczak nuotr.

Spektaklio „Jūra“ scenografė – Šarūnė Pečiukonytė, dirbanti su pojūčiu teatru, puikiai išmananti sensorinę galią. Ji pasirūpino, kad spektaklyje esantys objektai būtų malonūs liesti, atrodytų įdomūs, turėtų įvairių tekstūrų ir taip leistų vaikams susipažinti su pasauliu iš kitos, dar nematytos, pusės. Povandeninių gelmių mistiką aktoriai kuria šešėlių teatro pagalba ir paskutinėje spektaklio dalyje nukelia į keistų ir netikėtų formų pasaulį.

„Spektaklyje vaidina Greta Šepliakovaitė ir Mantas Bendžius – tai patirties vaikų teatre turintys aktoriai, ne vieną jų yra suvaidinę kūdikiams. Gera dirbti su profesionalais, suprantančiais, kad ne aktoriai, o kūdikiai, jų poreikiai ir galimybės yra svarbiausi spektaklio kūrimo elementai!“, –  sako Eglė Kižaitė.

„Vėjų teatro“ spektaklis „Jūra“ (10 nuotr.)
+4