Velykas Tokijuje sutikusi E. Jakštytė – apie paniką Lietuvoje ir paklusnius Japonijos gyventojus

Eglė Jakštytė/Socialinių tinklų nuotr.
Eglė Jakštytė/Socialinių tinklų nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
2020-04-13 17:05
AA

Pasisvečiuoti pas draugus išvykusi atlikėja Eglė Jakštytė jau daugiau nei tris savaites yra užstrigusi Japonijoje, Tokijuje. Dainininkė nujaučia, kad čia jai pasilikti teks dar mažiausiai mėnesį.

Eglė Jakštytė neslepia, kad prieš kelionę ilgai svarstė ar vykti į tolimą Japoniją, kai jau tuo metu pasaulį kaustė žinios apie siautėjantį COVID-19 virusą. Visgi, mergina nusprendė išvykti ir savo planų neatšaukė.

Šiais metais Velykas Eglė šventė būtent Japonijoje. Savo noru įkalinta svečioje šalyje dainininkė sako besistengianti išnaudoti kiekvieną akimirką ir nepasiduoti baimėms bei nerimui.

Pirmomis savaitėmis atlikėja su draugais laiką leido taip, kaip ir buvo suplanuota: atšventė draugo jubiliejų, lankėsi populiariose Tokijo miesto vietose, mėgavosi japoniška virtuve bei grožėjosi ką tik pradėjusiom žydėti sakuromis.

Kai tik atėjo laikas skristi namo, Eglę pasiekė žinios apie suirutę Lietuvoje.

„Į Lietuvą turėjau sugrįžti dar kovo mėnesį, tačiau paskutinę minutę nusprendžiau atšaukti skrydį dėl visiškos panikos Lietuvoje. Labai daug žmonių piktinosi grįžusiais iš užsienio, o valdžia buvo paskelbusi, kad visiems, kas parvyko, bus privaloma dviejų savaičių izoliacija ne savo namuose. Visa ši panika ir žmonių istorijos apie šalyje sunkiai valdomą situaciją paskatino tiesiog laukti kol suirutė aprims ir tik tuomet sugrįžti į gimtinę“, – pasakoja E. Jakštytė.

Likusi Tokijuje atlikėja pastebėjo, jog čia žmonės yra daug paklusnesni nei Lietuvoje ir atitinkamai reaguoja į valdžios nurodymus karantino metu.

Eglė Jakštytė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Japonija yra autoritarinė valstybė, todėl, mano nuomone, šalies valdžiai yra daug lengviau suvaldyti esamą situaciją. Čia žmonės yra linkę griežtai laikytis to, kas jiems yra sakoma. Tuo tarpu Lietuvoje, dauguma gyventojų nerimtai žiūri į valdžios nurodymus. Turime problemų dėl karantino taisyklėms nepaklūstančių žmonių".

Nors pirmąjį skrydį į Lietuvą Eglė Jakštytė atšaukė savo noru, dabar kelionės namo data nėra aiški. Mergina vis dar nežino, kada atsivers keliai sugrįžti į gimtinę ir mano, jog svetimoje šalyje jai teks praleisti dar mažiausiai mėnesį.

Eglė Jakštytė/Socialinių tinklų nuotr.

„Skrydį į Lietuvą per Stambulo oro uostą iš pradžių atkėlė į balandžio 17 dieną, dabar skrydis atkeltas į gegužės 1 dieną. Ar ir šis skrydis įvyks, sužinosime tik vėliau. Viskas priklauso nuo to, kada Lietuvos vyriausybė pradės leisti skrydžius oro linijomis. Taigi, atsakyti, kada pasieksiu Lietuvą yra sudėtinga, žinant kaip viskas greitai gali pasikeisti net per vieną dieną", – teigia žinoma dainininkė.

E. Jakšytė pasakoja, kad šiuo metu Japonijoje sergančiųjų skaičius pradėjo sparčiai didėti, todėl pati atsakingai laikosi namų režimo ir tai daryti ragina Lietuvos gyventojus.