Velykos Vitulskių namuose: Merūno kruopštumas, spalvingos dekoracijos ir šėlionės su vaikais

Erika ir Merūnas Vitulskiai su sūnumis / Asmeninio archyvo nuotr.
Erika ir Merūnas Vitulskiai su sūnumis / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-04 17:29
AA

Merūno ir Erikos Vitulskių šeimoje Velykos – ypatinga šventė. Nuo margučių dažymo įvairiomis technikomis, Velykų medžio puošimo iki žaidimų ir šėlionių su vaikais. Kartu su portalo Žmonės.lt skaitytojais mados namų įkūrėja Erika Vitulskienė pasidalijo mintimis apie tradicijų puoselėjimą ir atskleidė, kaip atrodo Velykos jų namuose.

Kaip atrodo pasiruošimas Velykoms jūsų namuose?

Anksčiau būdavo įprasta Velykoms ruoštis dar prieš savaitę. Mūsų tėvų karta buvo įpratusi prigaminti tiek maisto, kad net lūždavo stalai. Visgi, dabar viskas tampa paprasčiau, daug ką galime įsigyti parduotuvėse. Ten net ir morkos jau sutarkuotos (juokiasi). Taigi, dabar ruošdamiesi Velykoms turime daugiau laiko ne tik maisto gaminimui, bet ir stalo dekoracijoms.

Kiekvienais metais su šeima puošiame Velykų medį, prisiskinam šakų ir su vaikais ant jų kabiname dekoratyvinius margučius. Taip pat ant stalo visada dedame verbą, kačiukus, įvairias velykines dekoracijas. Stengiamės, kad šventinis stalas būtų ne tik sotus, bet ir džiugintų akį.

Erika Vitulskienė su vaikais / Asmeninio archyvo nuotr.

Turite kokį nors ypatingą margučių dažymo būdą? 

Dažniausiai kiekvienas šeimos narys margina savo pamėgta technika. Man labiausiai patinka margučius puošti servetėlėmis. Tereikia atskirti pirminį servetėlių sluoksnį ir jį užklijuoti ant kiaušinio. Vietoje klijų naudoju baltymo kiaušinį, laikosi išties puikiai.

Merūnas margučius dažo su vašku. Tiesa, tai reikalauja daug daugiau laiko ir pastangų nei manasis variantas. Jis turi specialų šaukštą, kuriame metai iš metų tirpdo vašką ir juo margina kiaušinius.

Na, o vaikai mėgsta margučius dažyti flomasteriais. Dažniausiai viskas būna spalvota – nuo jų rankų, veidų iki sienų ir kiaušinių... Tiesa, pernai metais bandėme daryti mulenružo temą, tad kartu su vaikais kiaušinius puošėme plunksnomis, blizgučiais, įvairiomis sagutėmis. Taigi, kiekvienais metais mūsų margučiai būna išties margi ir išskirtiniai. Šiemet taip pat bandysime būti išradingi (šypsosi).

Erika Vitulskienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kas dažniausiai jūsų šeimoje sukasi virtuvėje – jūs ar Merūnas?

Tikriausiai šiuo metu kaip namų šefas dominuoja Merūnas. Išduosiu paslaptį, jei galėčiau iš viso negaminčiau ir net neturėčiau virtuvės... Mano slapta svajonė, uždirbti tiek pinigų, kad galėčiau pasisamdyti žmogų, kuris šeimai ruoštų maistą (juokiasi). Na, o Merūnui maisto ruoša yra tarsi meditacija, jis viską daro kruopščiai, lėtai, viską sveria, atidžiai skaito receptus. Na, o kai reikia skubėti, į virtuvę jau tenka įžengti man.

Merūna Vitulskis su sūnumis / Asmeninio archyvo nuotr.

Tikriausiai auginant du sūnus tenka ne tik gaminti šventinius patiekalus, išradingai marginti kiaušinius, bet ir sugalvoti aktyvios veiklos. Ar per Velykas žaidžiate tradicinius žaidimus?

Nuo pat savo ankstyvos vaikystės iki dabar, kai pati auginu vaikus, Velykų neįsivaizduoju be kiaušinių ridenimo. Tam turime specialų lovį ir dekoratyvinės žolės kilimėlį. Taip pat per kiekvienas Velykas ieškome „bobutės paslėptų“ margučių. Palaikome vaikus, patys padedame ieškoti, kartu dūkstame ir mėgaujamės geromis emocijomis.

Labai džiaugiuosi, kad esame orientuoti į vaikus. Ne tik jie, bet ir pavasaris mums, suaugusiems, suteikia žaismingumo ir daugiau energijos...

Erika Vitulskienė su sūnumi / Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip Velykas planuojate sutikti šiemet? Jos bus tokios pat spalvingos ir pozityvios?

Anksčiau Velykas švęsdavome kaime pas močiutę, tačiau šiemet liksime namuose. Visgi, stengiamės neprarasti optimizmo. O jo mums suteikia gėlės, spalvos. Todėl jomis save apsupsime ir šiemet. Na, o kadangi negalime susitikti su artimaisiais, bandysime kartu Velykas atšvęsti virtualiai. Nors kaip aš sakau, tai tas pats, kas ledus per stiklą laižyti... Tačiau, kai neturime kito pasirinkimo, turime džiaugtis galėdami bendrauti bent jau per ekraną.

Erika ir Merūnas Vitulskiai su sūnumis Ajumi ir Herkumi/Asmenino albumo nuotr.

Ar šventinių tradicijų laikymasis jūsų šeimoje vis dar yra vertybė?                                                                                              

Manau, kad esame gyvi tradicijomis, todėl kiekvienai šeimai jos yra svarbios. Mes taip pat stengiamės jas puoselėti, galbūt ne visada išeina, tačiau tai vis tiek yra mūsų šeimos dalis. Ypatingai dabar, kai žmonijos psichologinė būsena yra žemiausiame taške, tie gilesni dalykai ir tradicijų puoselėjimas gali suteikti viltį ir leisti į viską pažvelgi iš kitos medalio pusės.