Velykų stalo kompozicija: spalvingos idėjos

Velykų stalo dekoravimas. / Fotolia nuotr.
Velykų stalo dekoravimas. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-03-24 14:26
AA

Verba su „kačiukais“ jau puošia namus? O gal jau ir margučiai? Harmoningą nuotaiką kuria ne detalės, bet jų visuma. Tad pakalbėkime apie stilių ir spalvas.

Spalvos. Siūlome kas rinktis atsižvelgiant į margučių spalvas. Ryškios ir šiltos kiaušinių spalvos (geltona, oranžinė, raudona) geriausia atrodys, jei derinsite su šaltomis spalvomis – mėlyna, violetine. Taigi rinkitės „šaltus“ indus ir dekoro elementus – servetėles, žvakes, lėkštes; šaltų spalvų kiaušiniai geriau išryškės šiltų spalvų fone, tarkime, gelsvame.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 originalūs būdai nudažyti velykinius kiaušinius. Pravers net skutimosi putos!

Niekada neprašausite pasirinkę baltą aplinką – taip leisite spalvoms atsiskleisti, žaižaruoti.

Kitas būdas – nuosaikus, žaidžiama ne kontrasto principu, o laikantis vienos spalvų gamos. Tarkim, jei dekoruojate stalą putpelių kiaušiniais, tai kiti elementai rudi ar gelsvi.

Gėlės. Velykos tuo ir ypatingos, kad nieko dirbtinai nereikia galvoti – pati gamta pasirūpina papuošimais. Rinkitės gyvas gėles – krokus, tulpes, narcizus, hiacintus. Nuo pasirinktos stilistikos priklausys, ar maišysite kelias spalvas, ar geriau rinksitės vieną.

Velykos: idėjos papuošti šventinį stalą (30 nuotr.)
+24

Žvakės. Siūlome atsisakyti kiaušinio formos žvakių – geriau paieškokite cilindrinių – atrodys elegantiškiau, be to, jų fone geriau išryškės margučiai. Nebūtina visko „sukiaušininti“. Gamtos prisikėlimo šventėje viskas turi alsuoti lengvumu ir švara.

Taigi neperkraukite stalo ar kito namų kampelio niekučiais ir blizgučiais – visko, ko reikia šventei, jau suteikė atgimstanti gamta: visą gamą spalvingų gėlių žiedų, įvairių formų šakelių, skirtingo žalumo prieskoninių žolelių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lengvai įgyvendinamos idėjos Velykų stalo ir namų dekorui

Indai. Geriausia rinktis vienspalvius – geriau išryškės ant stalo sudėti patiekalai. Elegantiškai atrodys ir stikliniai (nespalvoti). 

Beje, neieškokite specialių indų margučiams sudėti – pravers stikliniai indai biriems gaminiams, pinti krepšeliai, vaisiams skirtos metalinės dėtuvės, stikliniai dubenys salotoms, padėklai, netgi elementariausias stiklainis, aprištas juostele.

Apsidairykite – gal turite plačių stiklinių žvakidžių, narvelių, medinių dėžių nuo vyno ar didelių taurių, ledainių, tiks net keraminis kepimo indas. Tikime – sukursite nepakartojamą kompoziciją!

O savo kūrybinius bandymus siųskite mums ir laimėkite puikius prizus, kuriuos įsteigė NIC (Namų idėjų centras). Fotokonkursas „Mano margos Velykos“: dekoruokite namus ir laimėkite prizą šeimai! 

Trys populiarūs dekoravimo stiliai: kaimiškas, Provanso ir urbanistinis. 

Kaimiškas (country) dekoras / Organizatorių nuotr.
Kaimiškas (country) dekoras / Organizatorių nuotr.
Kaimiškas (country) dekoras / Organizatorių nuotr.
Interjero puošyba Velykoms (30 nuotr.)
+24