Venecija ir vėl kviečia grožėtis karnavalu

Venecijos karnavalo dalyvė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Vasario 19 d. prasidėjo tradicinis, jau kelis šimtmečius vykstantis Venecijos karnavalas, sutraukiantis tūkstančius smalsių akių iš viso pasaulio.

Kaukėmis, neregėto grožio kostiumais jau nuo sekmadienį galima grožėtis Šv. Morkaus aikštėje.

Karnavalas vyks iki vasario 28 d. O jo istorija mena dar 1162 metus. Manoma, kad pirmasis prasidėjo po pergalės kare.

Įdomūs faktai apie Venecijos karnavalą

  • Pagal istorinius šaltinius, Venecijos karnavalas oficialiai pradėtas švęsti maždaug XII a. Manoma, kad šventės pradžia siekia 1162 metus, kai Venecija laimėjo karą prieš Akvilėjos valdovą. Tada kilo tradicija švęsti Šv. Morkaus aikštėje.
  • Karnavalas negalėjo būti nutrauktas, vadinasi, turėjo įvykti bet kokia kaina. Todėl kai 1789-ųjų vasario 13-ąją mirė garsus oratorius, valstybės tarnautojas Paolo Renier, apie jo netektį buvo pranešta tik kovo 2-ąją.
  • Nuo XVIII a. Venecijos karnavalas itin populiarus tapo visoje Europoje. Pasilinksminti čia atkeliaudavo ir karališkosios asmenybės, ir kaukėmis pasidabinę aristokratai, ir kukliau gyvenantieji. Prisidengę kaukėmis, persirengę tiek varguoliai, tiek turtingieji galėjo nevaržomai linksmintis.
  • Kurį laiką karnavalas buvo nešvenčiamas, nes1930 m. jį uždraudė Musolinis. Tik 1970-ųjų pabaigoje, kai kurių piliečių ir pilietinių asociacijų prašymu, miestas nusprendė atgaivinti ilgametę tradiciją, todėl po ilgos pertraukos 1979 m. karnavalas vėl buvo oficialiai atidarytas Nuo tada Venecijos karnavalą aplanko maždaug 3 mln. lankytų.
  • Vienas iš svarbiausių įvykių yra gražiausios kaukės rinkimai. Kaukes vertina tarptautiniai kostiumų ir mados dizaineriai.
  • Neturite puošnaus kostiumo ar kaukės? Jei atvykstate į Veneciją nepasiruošę, nesijaudinkite. Prie stoties ir beveik visur mieste yra žmonių, pasirengusių praeiviams išdažyti veidus už nedidelę kainą. Kaukių galima įsigyti ir bet kurioje parduotuvėje. Kainos svyruoja nuo 5 iki kelių šimtų eurų.

Pasigrožėkite nuostabiomis kaukėmis ir kostiumais, kasmet puošiančiais Veneciją.

Venecijos karnavalas (18 nuotr.)
+12
Skaitykite daugiau