Venecijos centre – improvizuota fotosesija su garsaus lietuvių dizainerio suknelėmis
Lapkritį pasibaigs pusę metų trukusi 57-oji Venecijos šiuolaikinio meno Bienalė. Lietuvai šiais metais atstovavo vienas ryškiausių jaunosios kartos tarpdisciplininio meno kūrėjų Žilvinas Landsbergas. Populiariosios lietuviškos spaudos puslapiuose jo neišvysime, todėl šio menininko pavardė nemažai skaitytojų gali būti pirmą kartą sutinkama, nors jo darbai garsina Lietuvą po visą pasaulį.
Londone gyvenanti lietuvių kilmės meno prodiuserė Irma Kud, važinėjanti po tarptautines parodas, simpoziumus, festivalius, sekanti įvairių jaunų menininkų kūrybą, šiuo metu intensyviai dirba ties nauju savo projektu –lietuvišku žurnalu apie meną ne tik menininkams.
„Lietuvių menininkų išsibarsčiusių po visą pasaulį nebesuskaičiuosi. Vieni jų žinomi daugiau, kiti – mažiau, lietuviškos žiniasklaidos kontekste. Šiuolaikinio meno srities atstovų dauguma nepažįsta, nors jų kūryba sparčiai plinta tarptautinėje menininkų platformoje pristatydama šalies archetipus, istoriją, tradicijas, mentalitetą. Jų įdomūs, inovatyvūs, lietuvišku identitetu persismelkę darbai reprezentuoja šalį, garsina ją įvairiuose pasauliniuose menininkų suvažiavimuose ir pelno simpatijas. Norisi padėti lietuvių menininkams būti matomais, atrasti jiems kūrybinius ar finansinius partnerius, sukurti jiems galimybes tobulėti, augti tarptautiniame kontekste. Žurnalas bus pristatomas lietuvių bendruomenėms gyvenančioms įvairiose pasaulio vietose taip supažindinant išeivius su lietuviais menininkais ir galbūt padedant jiems praplėsti savo kūrybinio kelio geografiją“, – Irma Kud.
Irmos Kud iniciatyva lietuvių fotografės, tarpdisciplininio meno kūrėjų narės Griškonytės – Volungės Aušros, fotografės Rūtos Andrė ir dainininkės Agnės Sabulytės rudeninis apsilankymas Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje aplankius daugybę kūrėjų paviljonų nuo Lotynų Amerikos iki Artimųjų rytų, taip pat Lietuvos ekspoziciją, išsiplėtė į improvizuotą mados fotosesiją Venecijos labirintuose ir naujo žurnalo eskizavimą.
Rytinė fotosesija Venecijos Šv. Morkaus aikštėje, net ir ankstų rytą neapleidžiamoje turistų, sulaukė nenumatyto dėmesio ir virto improvizuotu performansu. Dainininkė Agnė Sabulytė tapusi modeliu tiesiog gatvėje persirengė lietuvių dizainerio Egidijaus Rainio suknele ir išėjo pozuoti prieš fotoobjektyvą pagrindinėje Venecijos aikštėje. Fotosesija virto mini spektakliu, kurį režisavo tarsi patys turistai sustoję ratu ir kartas nuo karto inicijuodami interaktyvų veiksmą – asmenines nuotraukas su modeliu.
„Minia prasiskiria ir leidžia tau kurti. Stovi vidury aikštės, apipintos romantiškiausių legendų, į tave žiūri minia šurmuliuojančių turistų ir tau telieka tiesiog užsimerkti, įkvėpti ir tiesiog dainuoti“, – Agnė Sabulytė.
Dainininkė Agnė Sabulytė bendradarbiaujanti su įvairiais sceninio ir vizualinio meno kūrėjais, sukūrusi įsimintinus vaidmenis šiuolaikinės operos pastatymuose, pirmą kartą savo jėgas išmėgino meninėje mados fotosesijoje. „Įdomu kurti, nesvarbu, kokia meno sritis, kokia išraiškos priemonė bebūtų. Kūno kalba vis tiek kalba apie kertines žmogaus vertybes, tik kiekviename žanre šiek tiek kitu kampu, kitomis formomis ir dinamika.“