Veronika Brazinskytė pasirodė „Louis Vuitton“ šou Dubajuje: apie užkulisius ir neatlaikomą įtampą

Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.
Giedrė Gedeikytė
Šaltinis: Žmonės
AA

Darbas su pasaulinio garso mados namais ir prabangūs kolekcijų pristatymai, ko gero, atsidurtų kiekvieno modelio norų sąraše. Nors atkreipti žymiausių kūrėjų dėmesį pavyksta ne visiems, lietuvaitei manekenei Veronikai Brazinskytei tai pavyko – 24-erių mergina tapo ištaigingo prancūzų mados namų „Louis Vuitton“ šou Dubajuje dalimi. Šiuo metu JAE dirbanti mergina, kalbėdama su portalu Žmonės.lt, neslepia – ši patirtis jai paliko neišdildomą įspūdį ir suteikė begalę pozityvių emocijų. Veronika atveria ir mados šou užkulisių širmą, už kurios slypi didžiulė konkurencija, sunkus darbas ir įtampa, kurios kai kurie modeliai neatlaiko.

Pažvelgus į ilgakoję ir elegantišką Veroniką Brazinskytę vargu ar kas suabejotų, kad mergina – manekenė, puošianti žurnalų viršelius, dalyvaujanti mados namų fotosesijoje ir žingsniuojanti podiumu. Vis tik savo istorija su portalu Žmonės.lt sutikusi pasidalinti mergina pasakoja, kad nors jau vaikystėje jautė aistrą madai ir mėgo būti dėmesio centre, modelio ji tikrai nepriminė – kaip sako, buvo miela storuliukė.

„Kai buvau 4 metų, mama nusprendė mane nuvesti į vaikų modelių mokyklėlę, nors visiškai neatitikau jokių standartų. Buvau stambus ir juokingas vaikas, bet pasitikėjau savimi, tad nekreipiau dėmesio į pašaipas ar pajuokas, – portalui Žmonės.lt pasakoja Veronika. – Nors kelis kartus norėjau mesti mados industriją (kaip ir minėjau, neatitikau tam tikrų standartų), vadovė Danutė Elzbergienė-Petrauskė įžvelgė manyje potencialą ir dėjo pastangas, jog tęsčiau mados pamokėles. Per kelis metus labai išaugau, subrendau ir toliau degiau noru išlikti mados pasaulyje.“

Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

Entuziazmo Veronikai tikrai nestigo: ji daug kartų dalyvavo vaikų mados pristatymuose, fotosesijose, laimėjo „Mažosios miss foto“ titulą, tapo 1-ąja vice mis. Sulaukusi 12-os ji dar stipriau įsiliejo į Lietuvos mados pasaulį: Vilniuje demonstravo Valentino Yudashkino kolekciją, vėliau dalyvavo Juozo Statkevičiaus, Agnės Kuzmickaitės, Egidijaus Rainio bei daugelio kitų Lietuvos dizainerių kolekcijų pristatymuose.

„Danutė mane nuvedė į suaugusių, profesionalių modelių agentūrą Lietuvoje. Ji mane priėmė ir 13 metų kartu su mama pirmąkart išskridau dirbti modeliu Milane. Taip ir prasidėjo mano karjera“, – dalijasi pašnekovė.

Dabar mados pasaulyje Veronika – anaiptol nebe naujokė. Darbo pasiūlymai daugybę kartų ją nuvedė į Italiją, taip pat Ispaniją, Vokietiją, Prancūziją, Norvegiją. Mergina dalyvavo Milano, Barselonos, Berlyno ir Dubajaus mados savaitėse ir dirbo pasaulinio garso mados namais ir kūrėjais – „Bulgari“, Phillipu Plein, „Lanvin“, Ermano Scervino, Valentinu Yudashkinu bei kitais.

2015-aisiais, Veronikai sulaukus 17-os, viena Dubajaus modelių agentūra ją pakvietė atvykti dirbti į Jungtinius Arabų Emyratus. Tai buvo pirmoji paauglės kelionė už Europos ribų.

Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

„Atvykau į musulmonišką šalį, kur visiškai kitokia kultūra, papročiai, taisyklės. Likau sužavėta ir maloniai nustebinta, jaučiausi labai saugiai, sulaukiau pakankamai daug darbų, turėjau daug fotosesijų, mados pasirodymų“, – prisimena V.Brazinskytė.

Tiesa, keliaudama po pasaulį bei dirbdama Veronika neužmiršo ir mokslų vidurinėje, o vėliau – ir Vilniaus universitete. Tarptautinių Santykių ir Politikos Mokslų bakalauro studijas baigusi mergina tikina – bandymas viską suderinti kainavo daug pastangų.

„Buvo sunku, bet stengiausi viską suspėti ir neapleisti mokslų, kurie man buvo svarbūs. Visada norėjau paneigti visuomenėje įstrigusį stereotipą apie manekenes“, – Žmonės.lt pasakoja veikli panelė.

Įveikta konkurencija ir kelialapis į „Lous Vuitton“ šou

Nuo paauglystės dirbanti V.Brazinskytė dėl mokslų madai niekada negalėjo atsiduoti šimtu procentų. Galimybė keliauti ir dirbti profesionaliu modeliu atsirado tik baigus studijas. Šių metų sausį ji vėl sulaukė pasiūlymo atvykti į Dubajų, kuriame turėjo būti tik porą mėnesių, tačiau aplinkybės susiklostė kitaip.

„Dėl darbų pasiūlos nusprendžiau čia likti. Arabų Emyratuose taip pat jau 5 metus gyvena mano sesė, kurios palaikymas, energija ir motyvacija dar labiau paskatino čia pasilikti“, – vardija Veronika.

Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.
Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

Dubajuje jai teko dirbti su mados pasaulio grandais „Versace“, „Prada“, „Chanel“, taip pat vietiniais kūrėjais. Lietuvė dalyvavo ir prancūzų mados namų „Hermes“ kolekcijos pristatyme. „Naujausia kolekcija dienos šviesą turėjo išvysti tuo pat metu, kaip ir Paryžiaus mados savaitėje, ne anksčiau, todėl pasiruošimas iki pristatymo, primatavimas, repeticijos buvo labai konfidencialūs“, – vardija V.Brazinskytė.

Darbas Dubajuje jai suteikė ir ypatingą galimybę pirmąkart bendradarbiauti su prancūzų mados namais „Lous Vuitton“ bei sudalyvauti jų kruizo kolekcijos pristatyme. Tiesa, iš pradžių reikėjo įveikti didžiulę atranką. Veronika portalui Žmonės.lt pasakoja, kad rugsėjį vykęs kastingas buvo „daugiau nei rimtas“, tad jaudulio būta nemažai.

„Jame dalyvavo visų Dubajaus agentūrų modeliai – labai daug gražių merginų, tad konkurencija buvo milžiniška, – priduria ji. – Jaučiausi be galo laiminga sužinojusi, jog esu atrinkta pasirodymui! Tarp 40 pasirinktų modelių buvau vienintelė lietuvė. Esu labai dėkinga, kad turėjau progą sudalyvauti tokio masto renginyje. Man tai buvo svajonės išsipildymas ir šį momentą prisiminsiu visada.“

Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.
Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

Lapkričio 3 dieną Dubajuje, parodos „Expo 2022“ erdvėse vykęs Louis Vuitton kolekcijos pristatymas – vienas didžiausių, įspūdingiausių ir kokybiškiausių mados renginių, kuriame Veronikai yra tekę dalyvauti. Prie kolekcijos pristatymo dirbo iš Paryžiaus ir kitų miestų atskridę mados srities senbuviai ir profesionalai.

„Prancūzų mados namai visad išsiskiria savo prabanga, rafinuotumu, stilingumu, savitumu. Žavėjo visų komandos narių atsidavimas, preciziškumas ir meilė darbui. Nors visi jie – profesionalai, yra malonūs ir draugiški žmonės, išskirtinės, įdomios, skirtingos, savitos asmenybės“, – pasakoja ji.

Tai, ko nemato žiūrovai

Paklausus apie šou užkulisius ir tai, ko nemato žiūrovai, mergina išskiria aukštus reikalavimus ir atidumą detalėms. Aukšta kokybė galėtų būti Dubajuje vykusio „Louis Vuitton“ šou sinonimas. Anot V.Brazinskytės, viskas turėjo būti be priekaištų, todėl kolekcija iš Paryžiaus atskraidinta likus dviem dienoms iki pasirodymo, buvo daromi primatavimai. Ne visiems atrinktiems modeliams buvo lemta žygiuoti podiumu – jų buvo daugiau nei kolekcijos įvaizdžių, o kai kurioms merginoms netiko matuojami drabužiai.

Dieną prieš šou vyko repeticija, kurios metu modeliai turėjo išbandyti podiumą, o kolekcijos pristatymo dieną viskas buvo dar kartą pakartotinai sustyguota.

Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

„Visa komanda rinkosi nuo pačio ryto. Kadangi šou vyko lauke ir dar kelis kartus repetavome dieną, po kaitinančia Emyratų saule, buvo kiek sudėtingiau, – su portalu Žmonės.lt dalijasi manekenė. – Pasirodymo koncepcija buvo tokia, kad modeliai turi eiti labai intensyviu, greitu ritmu. Kadangi turėjome vaikščioti jau su pasirodymo aukštakulniais, batais, dėl pakartonių repeticijų daugumai merginų nutrynė kojas dar šou neprasidėjus. Turėjo būti sužiūrėti visų modelių tempai, išleidimo intervalai, ėjimas, choreografija, šviesos, muzika ir t.t. Keletą merginų po finalinės repeticijos atšaukė ir pakeitė, nes jos neišlaikė tempo. Viskas buvo derinama su Paryžiaus biuru, tad jaudulio tikrai buvo.“

Po paskutinės repeticijos modeliai buvo ruošiami finaliniam šou – atliekamas makiažas, šukuosenos, tvarkomas manikiūras, pedikiūras ir kitos detalės.

Tiesa, visi šie pasiruošimo darbai negalėjo patekti į viešumą. „Viskas buvo labai griežtai, konfidencialiai ir tvarkingai. Modeliams bei komandai nebuvo galima nieko fotografuoti, kelti į socialinius tinklus bei dalintis jokia informacija apie renginį“, – sako Veronika, visais kolekcijos pristatymo įspūdžiais pasidalijusi tik jam įvykus.

Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.
Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

Auksu tviskantis podiumas ir garsenybių publika

Prisiminusi šou dieną, Veronika tiesiog trykšta geromis emocijomis. Tokia nuotaika buvo ir „Louis Vuitton“ kolekcijos pristatymo dieną.

„Įspūdžio neįmanoma apsakyti žodžiais, buvau perpildyta pozityviomis emocijomis. Lokacija, rūbai, modeliai, visa scenografija ir kiti aspektai sukūrė magišką momentą. Pasirodymo podiumas buvo įspūdingas, didžiulis, apsuptas auksinių konstrukcijų, stebino šviesų sistemos, ypatinga muzikos palyda. Į pasirodymą susirinko prabangi mados mėgėjų publika – pramogų, mados, šou verslo atstovai, pakviesti ypatingi svečiai, tarp jų – JAV televizijos žvaigždė ir komikas Steve Harvey“, – vardija V.Brazinskytė.

Nors iki kolekcijos pristatymo mergina patyrė nemažai jaudulio, šou metu pagaliau atsipalaidavo ir atsikvėpė – atmosfera ant scenos ir užkulisiuose buvo tiesiog nereali.

Modelis Veronika Brazinskytė / Asmeninio albumo nuotr.

„Jaučiausi pakylėtai. Po pasirodymo visi buvo tokie laimingi! Viskas praėjo be incidentų. Po pasirodymo visi buvo nusiteikę atšvęsti ir keliavo į afterparty. Jame dalyvavo ir svečiai, ir komanda“, – prisimena ji.

Įspūdingos patirties sužavėta manekenė tikina – ją mielai pakartotų. Vis tik tuo jos norų sąrašas nesibaigia. „Be abejo, svajonių turiu. „Louis Vuitton“ pasirodymas buvo viena iš jų, tad tikiuosi, kad greitu metu išsipildys ir kitos. Svajoju i siekiu sudalyvauti kitų žinomų mados namų – „Versace“, „Dolce&Gabanna“, „Dior“ – pristatymuose ir fotosesijose. Ateityje taip pat planuoju ir toliau mokytis, įgyti magistro laipsnį“, – savo planais su Žmonės.lt dalijasi Veronika Brazinskytė.

Fotogalerija:

Modelis Veronika Brazinskytė (45 nuotr.)
+39
Skaitykite daugiau