Verslą į bardo karjerą iškeitęs Kazimieras Jakutis: „Reikia sekti paskui svajones“
Socialinėje erdvėje sunku nepastebėti garsių verslininkų hobių – vieni renkasi ekstremalųjį sportą, kiti – meno ar automobilių kolekcionavimą. Vis dėlto retas verslininkas nuo įtempto ir spartaus įmonės gyvenimo pasitraukia į muzikos pasaulį.
Vienas to pavyzdžių – daugiau nei dvidešimtmetį gyvuojančios čiužinių ir lovų gamybos įmonės „Lonas” savininkas Kazimieras Jakutis. Verslą administruoti palikęs sūnums, K.Jakutis nusprendė žengti širdžiai artimesniu bardo keliu.
Didelio atotrūkio nepastebi
Sužinojus, jog jau dešimtmetį scenoje minintis K.Jakutis – stambaus verslo įkūrėjas, daug kam būna sunku patikėti. Nenuostabu, juk susiformavęs vadovo įvaizdis neatsiejamas nuo rimties, griežtumo, šaltų nervų ir griežtos laikysenos. Nors šios savybės iš pirmo žvilgsnio nedera gitara skambinančiam bardui, dainų autorius ir atlikėjas K.Jakutis tvirtina, kad versle sąsajų su kūryba – tikrai nemažai.
„Ir versle, ir ant scenos svarbu perteikti tinkamą žinutę. Vienintelis skirtumas – įmonėje ji labiau paremta šaltu protu, noru vesti komandą į sėkmę, klestėjimą. Ant scenos lieki vienas – viskas, ką pasakoji, yra tik tavo jausmų atspindys. Neapskaičiuosi, nenumatysi ir klausytojų reakcijos – norint, kad tave suprastų, turi atsiverti, nusiimti visas kaukes. Mano manymu, visi sėkmingi verslininkai turi polinkį menui, kūrybai, tik ne visi pasiryžta tai atskleisti viešai”, – prasitaria K.Jakutis.
Išpildė vaikystės svajonę
Žmonės, hobį pavertę karjera patvirtins, jog lemiamą žingsnį žengti ne visada lengva: kartais prikausto saugi darbo vieta, draugai, artimieji, kartais – baimė žengti į nežinią. K.Jakučio atveju, tokio virsmo reikėjo laukti trylika metų nuo įmonės įkūrimo.
Prieš trylika metų autentišką sodybą Pagulbio kaime įsigijęs atlikėjas sukūrė muzikos ir poezijos sambūrių, pavadintų „Poezijos atlaidais” tradiciją. Klausytojų palaikymas ir suburta bendruomenė paskatino K.Jakutį savo muzikiniais ieškojimais pasidalinti viešai. Pradėjęs nuo akustinio atlikimo, dainininkas grupę papildė profesionaliais muzikantais ir kasmet rengia koncertų turą Lietuvoje.
„Anksčiau sakydavau, kad galbūt tuometinis gyvenimo ritmas, noras stiprinti įmonės pozicijas neleido dainuoti, dabar suprantu, jog griežčiausias ribas brėžiau pats. Vis dėlto ilgas pasiruošimo kelias buvo į naudą – juk keitėsi mano mintys, pasaulėžiūra, net muzikos stilius – iš dainavimo vienas su gitara perėjau į retai sutinkamą dainuojamąją poeziją, atliekamą roko stiliumi. Visgi bėgant metams niekada nesikeitė mano meilė muzikai ir ištikimybė mėgstamiausiems poetams“, – prisipažįsta K.Jakutis, atliekantis savo kurtas dainas Jono Strielkūno, Antano Miškinio, Pauliaus Širvio, Alfo Pakėno ir savo kūrybos eilėmis.
Koncertuoja netikėtoje aplinkoje
Jei reikėtų įsivaizduoti verslininko–muzikanto koncertą, ko gero, pirma pagalvotume apie ištaigingą lazerių, dūmų šou, ekranus ir ryškias šviesas. Stereotipų nepaisantis K.Jakutis klausytojus mieliau kviečia susitikti kitokioje aplinkoje – žvakių šviesoje tarp medinių dirbinių, pavadintų Žibinčiais. Taip atlikėjas sukuria intymaus tikrumo atmosferą, kuriai nelieka abejingų, ir perteikia gimtosios Aukštaitijos dvelksmą, slypintį kartu į koncertus keliaujančiuose mediniuose atributuose – namų duryse, skulptūrose, žibintuose.
„Pirmąkart mano koncerte apsilankę žmonės tikriausiai pagalvoja, jog tai – spektaklio dekoracijos. Tačiau užtenka nusilenkus įžengti pro „Pirties duris” ir visi supranta, jog tai – kažkas daugiau nei dekoracija, tai – simbolis. Visų išdidumas lieka už durų, o salėje visi tampa lygūs. Žmonės iš koncerto, kaip iš pamaldų, išeina geresni, apsivalę”, – dalinasi K.Jakutis.
K.Jakutis visus skaitomosios, dainuojamosios ir gyvenimo poezijos žanro mylėtojus kviečia į savo naujo solinio albumo „Gegužraibės” pristatymo koncertus. K.Jakutis su grupe koncertuos, Kaune, Anykščiuose ir Utenoje.