Verslo studijas baigusi Dijora Petrikonytė: „Nereikia manęs tapatinti su televizijoje kuriamu personažu“
Televizijos laidoje „Gero vakaro šou“ jau metus dirbanti Dijora Petrikonytė sako, kad nors jos gyvenime ir be diplomo netrūko įvairiausių darbo pasiūlymų, bet verslo ir rinkodaros studijų Kauno technologijos universitete apleisti jai nebuvo kilę net minties. Vienintelis, šiek tiek planus sujaukęs dalykas – karantinas, dėl kurio Dijorai prieš pat mokslų baigimą teko persiorientuoti ir priprasti prie konsultacijų su dėstytojais internetu.
Vos baigusi mokylą, Dijora Petrikonytė turėjo galimybę metus pakeliauti po pasaulį. Jauna mergina nuo paauglystės skynėsi kelią modelių pasaulyje, grožio industrijoje jai sekėsi puikiai. Tiesa, dar būdama abiturientė, Dijora davė pažadą tėvams pabaigti universitetą.
„Padariau trumpą pertrauką, bet sugrįžau ir įstojau. Paskutiniaisiais studijų metais dirbau televizijoje ir mokiausi. Viską suderinti sekėsi kuo puikiausiai.
Didžiausiu išbandymu mums, studentams, tapo karantinas. Taip jau susidėliojo, kad paskutinieji metai mokslo įstaigoje pateikė daug iššūkių. Vos prasidėjus pasaulinei krizei, visi pasimetėme, reikėjo persiorientuoti bei pratintis prie internetinių konsultacijų, tačiau ne tai kėlė daugiausiai siaubo. Įsivaizduokite – viskas uždaryta, o mums reikia knygų, bibliotekos neveikia.
Mano atveju, dėstytojai turėjo be galo didžiulį krūvį. Jiems reikėjo vesti paskaitas, komentuoti baigiamuosius darbus. Kartais užtrukdavo, kol kiekvienam studentui jie galėdavo atsakyti“, – prisimena Dijora.
Dabar mergina džiaugiasi, kad pagaliau jos rankose diplomas. Dijora net mąsto apie ekonomikos magistrantūros studijas. Tiesa, bent jau metus palauks. Darbo šiuo metu mergina turi per akis.
„Kol kas – televizijoje man įdomu, norėdami apsidrausti dėl galimos koronaviruso antrosios bangos, mes jau nufilmavome ateinantį Gero vakaro šou sezoną, bet turiu pasiūlymų dirbti ir su kitais projektais“, – pasakoja Dijora.
Pasiteiravus merginos, ar nenorėtų dirbti pagal įgytą specialybę, ji tik gūžteli pečiais.
„Galbūt šiek tiek vėliau. Aš turiu dvi puses – menišką ir tą, kuri prilaiko ant žemės. Mane vilioja ne tik pramogų pasaulis, kūryba, bet ir finansai, ekonomika. Žiūrėsime, kaip viskas ateityje susiklostys.“
Dijora sako, kad dėl televizijos ji nieko neaukojo. Visą laiką derino studijas ir darbą. Ir nors jai teko išgirsti visokiausių kalbų, Dijora į piktavališkus žmones visiškai nekreipė dėmesio.
„Per trumpą laiką susidūriau su įvairiausiomis nuomonėmis. Yra dalis žiūrovų, kuri mėgsta garsiai reikšti savo mintis ir mane tapatina su kuriamu personažu. Reikia nepamiršti, jog nebūtinai už moterų teises kovojanti ir labai rimta asistentė gali tikti tam tikros laidos kontekste. Mes kuriame pramogą. Nereikia manęs tapatinti su personažu televizijoje.“
„Gero vakaro“ šou asistentė taip pat prideda, jog mokytis nuotoliniu būdu jai asmeniškai nebuvo be galo nepatogu. Priešingai – kas lietė paskaitas, viskas atrodė daug paprasčiau nei ruoštis ir važiuoti į universitetą.
„Nekalbant apie baigiamąjį darbą, šiaip paskaitos internetu man paliko gerą įspūdį. Juk tokiu būdu taupėsi laikas. Manau, kad online studijos – mūsų ateitis. Labai patogu klausytis dėstytojo ir tuo pačiu nebūti įpareigotai sėdėti auditorijoje. Jei dažnai studentai praleisdavo vieną ar kitą neįdomią teorinę paskaitą, tai dabar yra daugiau tikimybės, kad tęsiant virtulias studijas jie šių paskaitų nepraleis, nes nebus įpareigoti vykti į universitetą.“