„Versmės“ kūrybines dirbtuves ves S. Parulskis. Skelbiamas naujas konkursas

Sigitas Parulskis/M. Vorobjovaitės nuotr.
Sigitas Parulskis/M. Vorobjovaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-04-22 12:56
AA

Pasaulį užklupęs koronavirusas gali būti meno kūrinių atspirties tašku. Naują konkursą skelbiantis šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Versmė“, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis dramos teatras, jaunuosius rašytojus šiemet kviečia siųsti savo idėjas tema utopijos/distopijos.

Atrinkti dalyviai gegužės 11–14 dienomis bus pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurias ves dramaturgas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Sigitas Parulskis. Du geriausiai pasirodę kūrėjai gaus progą toliau vystyti idėjas su rašytoju.  

Norintys dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse kviečiami siųsti idėjas ar jų užuomazgas  tema utopijos ir distopijos. Iki gegužės 1 dienos kandidatai (ne vyresni nei 35 metų amžiaus) turėtų pristatyti, kokius klausimus ar temas kelia jų istorija, kokią meninę formą: tradicinės pjesės, dienoraščio, monologo, įvietinto (angl. site-specific) teatro, instaliacijos, objektų spektaklio ar kita, galvoja pasirinkti.

„Paskutinius kelerius metus „Versmės“ raktažodis buvo „dokumentika“ – jaunieji kūrėjai nagrinėjo dokumentinio teatro specifiką ir kryptis, istorijų ieškojo (auto)biografijose. Šiemet jaunuosius dramaturgus ir teatro kūrėjus kviečiame fantazuoti kuriant netikėtus pasaulio ir visuomenės likimus, nustebinti pačius save atskleidžiant kasdienybės utopijas ir jų tamsiąsias puses – distopijas. Siūlome galvoti apie mokslinei fantastikai artimus scenarijus, keistosios literatūros elementų prisodrintus kūrinius,  sapniškas visuomenės kontroversiškumą ir ydas atskleidžiančias pjeses bei visa, kas įgalintų vaizduotės žaismą ateities vizijų kūrime“, – sako Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.

Pasibaigus kūrybinėms dirbtuvėms, kurios gegužės 11–14 dienomis vyks nuotoliniu būdu, du geriausiai pasirodę dalyviai bus pakviesti toliau vystyti savo idėjas su mentoriumi Sigitu Parulskiu, jiems bus skirtos simbolinės kelių šimtų eurų premijos. Atrinktiems dalyviams planuojama surengti dar vienas, jau individualias, dirbtuves-susitikimus su mentoriumi, jie taip pat bus konsultuojami virtualiai.

Atrinktų autorių kūriniai žiūrovams bus pristatyti 2020 metų lapkritį „Versmės“ festivalio metu.

Norintys dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse iki gegužės 3 d. adresu rasa.kregzdaite@teatras.lt kviečiami siųsti savo idėjas (iki 2 psl.) utopijų / distopijų tema ir gyvenimo aprašymus (iki 2 psl). Dėl papildomos informacijos kreiptis į „Versmės“ koordinatorę Rasą Kregždaitę.