Vertingi patarimai, kaip prižiūrėti odą atostogaujant

Odos valymas / Vida Press nuotr.
Odos valymas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-08-22 13:51
AA

Ryškūs ir kaitrūs saulės spinduliai – svarbus visų tipų kelionių akcentas, leidžiantis poilsiautojams pajausti atostogų dvasią. Vis dėlto ko gero kiekvienam ilsėtis Pietuose mėgstančiam keliautojui bent kartą yra tekę patirti, ką reiškia besimaudant saulės spinduliuose nusvilti.

Kaip tinkamai prižiūrėti ir apsaugoti savo odą per vasaros atostogas pataria grožio terapeutė, grožio salono „Bonvi“ kosmetologė Jorė Jungevičienė.

Prižiūrėti savo odą būtina kasdien: kasryt atsibudus, taip pat vakarais reikia nusiprausti veidą naudojant tinkamą prausiklį, palepinti odą toniku, užtepti kremo. Kartą ar du per savaitę reikėtų naudoti ir odos šveitiklį, o po to užtepti veido kaukę. Priežiūros prireikia daugiau, kai išvykstame atostogauti.

Dažniausiai per atostogas patiriami sveikatos nemalonumai yra būtent odos problemos – nudegimai saulėje, išsausėjimai, sudirgimai. Pasikeitusi aplinka daro įtaką ne tik asmeninei savijautai, bet ir jūsų odai. Tačiau problemoms galima užkirsti kelią iš anksto.

Pirmieji iššūkiai – jau lėktuve

Pirmieji iššūkiai pasitinka dar lėktuve. „Skrydžio metu dehidratuojame, todėl labai svarbu odą drėkinti. Prieš skrydį išgerkite daugiau vandens, skrydžio metu taip pat gerkite vandens.“

Jei skrendama pernakt, priežiūros odai reikės daugiau: „Prieš užmiegant nuprauskite veidą prausikliu ir patepkite drėkinamuoju kremu. Taip pat galite pasiimti mažos talpos purškiamo vandens buteliuką ir juo atgaivinti odą. Geriausia pasiimti sau įprastas kosmetikos priemones ir nebandyti naujų. Kelionė – ne vieta tokiems eksperimentams.“

Apsauga nuo saulės – privaloma

„Poilsiaujant pietinėse šalyse labai svarbu naudoti apsaugą nuo saulės. Pirmomis atostogų dienomis geriausia teptis kūną 50 SPF filtrą turinčiu kremu, o po kelių dienų, kai oda pripranta prie kaitros ir saulės spindulių – kremą su 30 SPF. Jei jūros ar vandenyno pakrantėse vėjuota ir dėl šios priežasties saulės kaitrumą įvertinti sunkiau, verčiau apsidrausti ir visąlaik naudoti 50 SPF kremą“, – pataria J. Jungevičienė.

Specialistė pabrėžia, kad ypač svarbu odą drėkinti: „Atostogaudami pietuose esame pratę gerti daugiau vandens, tačiau reikia nepamiršti ir odos – suteikti jai išorinį drėkinimą. Keliaujant siūlau su savimi pasiimti drėkinamųjų serumų – jie neapsunkina odos, todėl nesijaučiame it su kauke, ir puikiai drėkina. Pravers ir turėti purškiamojo vandens, kuriuo galėsite atgaivinti, nuraminti odą.“

O kas, jei nudegėte?

Nudegus pirmiausia reikėtų nusiprausti po šaltu dušu, uždėti šaltą kompresą, atvėsinti nudegusią kūno vietą.

„Atostogų metu dažniausia odos problema – nudegimas. Tada oda stipriai parausta, jei atvejis sunkesnis – atsiranda patinimas. Nudegus pirmiausia reikėtų nusiprausti po šaltu dušu, uždėti šaltą kompresą, atvėsinti nudegusią kūno vietą. Ją reiktų patepti drėkinamuoju, raminamuoju kremu. Taip pat reikėtų gerti daugiau vandens, nes per nudegusį odos plotą iš kūno pasišalina daugiau vandens. Atsiradus pūslėms, jų reiktų neliesti ir leisti sugyti.“

Kalbėdama apie nudegimams gydyti skirtus kremus, J. Jungevičienė rekomenduoja tokius, kurių sudėtyje yra alijošiaus, vitamino B, šlapalo. „Puikiai tinka alijošiaus kaukė. Alijošius veikia prieš uždegimą, ramina ir drėkina odą. Taip pat galite įsigyti kremo ar putų su pantenoliu, kuris taip pat veikia prieš uždegimą. Nudegusias vietas reikia tepti kremu nuo saulės, saugoti nuo jos spindulių.“

Nudegimo atveju po šaltu dušu reiktų praustis trumpai, šaltą kompresą taip pat uždėti neilgam. Ant nudegusios odos negalima dėti ledo, taip pat prausti jos naudojant muilą, kad oda dar labiau neišsausėtų.

Iššūkis – vanduo

Dar vienas iššūkis, su kuriuo dažnai susiduria poilsiautojai, yra baseino ar jūros vandens įtaka odai. Pasak J. Jungevičienės, dažnas maudynių padarinys – išsausėjusi oda.

„Jei iš anksto žinote, kad maudysitės druskingoje jūroje ar baseinuose, pasiimkite su savimi lengvą maitinamąjį kremą. Jis suteiks komforto ir padės odai atsistatyti, jei ši išsausės ar bus pažeista. Tokį kremą galite užsitepti ne tik po maudynių, bet ir vakare, prieš einant miegoti. Patarčiau vengti sunkių maitinamųjų kremų, nes jie gali užkimšti odą.“

Saugus deginimasis / Shutterstock nuotr.

O jei oda tapo riebi?

Dar viena dažna atostogų metu patiriama problema – odos riebalavimasis. Toks procesas šiltuose kraštuose visai įprastas, nes dėl pagausėjusio prakaitavimo mūsų riebalinės liaukos ima dirbti intensyviau.

„Jei taip nutiko, patarčiau kruopščiau valyti odą, nepraleisti jos prausimo nei ryte, nei vakare. Galima ir dienos metu nusiprausti veidą naudojant valomąsias kaukes su moliu, purvu. Tačiau nereikia persistengti, kad oda neišsausėtų. Valomąją kaukę priklausomai nuo turimo odos tipo ir jos būklės reiktų naudoti kartą ar du per savaitę, nepamiršti odos drėkinti. Jei odą prausite per dažnai ir naudosite per stiprias valomąsias kaukes, ji gali imti pleiskanoti ar šerpetoti – susidursite su nauja problema“, – sako J. Jungevičienė.