Anokia naujiena, kad dėmesingai sukurtas rūbų derinys aplinkinius gali informuoti ne tik apie puikų stiliaus jausmą, bet ir atstovauti jūsų vertybėms ar net politinėms pažiūroms. Marškinėliai su raginimu aukoti Jaunimo linijai arba muzikos grupės ar krepšinio komandos atributais yra bene pats aiškiausias būdas paskelbti pasauliui, su kuria komanda jums pakeliui.
Pastaruoju metu politiniu pareiškimu gali tapti net smagi žirneliais marginta suknelė. Savo paramą tvarumo idėjoms galima garsiai išreikšti su ta pačia progine suknele antrą kartą žengiant raudonuoju kilimu. Moterų galimybės per aprangą ir savo įvaizdį transliuoti svarbias žinutes, rodos, tol neišsisems, kol jos vaikščios bent kiek prisidengusios, nors..
Tam tikrų rūbų nevilkėjimas taip pat vertinamas kaip visuomenėje įsitvirtinusių normų kritika. Jau tik muziejuose ir istorijos knygose galima sužinoti, kokios aistros virė dėl moterų įžūlumo nusimauti sijonus ir užsivilkti kelnes. Paradoksalu, bet, ko gero, šiandien mažiau piktų pastabų sulaukia moterys, nusprendusios nenešioti liemenėlės. Ir vėlgi, liemenėlės klausimas tampa ne tik komforto, stiliaus ar drąsos klausimu, bet ir feministinių pažiūrų, vertybių ar net radikalios politinės pozicijos pareiškimu. „Femen“ judėjimo aktyvistės yra puikus pavyzdys, kokios reikšmės bei dėmesio sulaukia moterų politinė pozicija, kai ji išreiškiama nepridengus krūtinės. Socialinių tinklų algoritmai nepavargdami ir nedarydami klaidų gaudo ir iš srauto šalina kiekvieną tiek tyčia, tiek netyčia pasirodžiusį moterišką spenelį.
Ieškant liemenėlės internetu greitai surasite ir pasiūlymų, kodėl jos nereiktų nešioti. Sklando gandas apie liemenėlės su lankeliu nešiojimo sąsajas su padidėjusia rizika susirgti krūtų ligomis. Cituojami specialistai, aiškinantys apie niekuo nepagrįstą mitą, kad liemenėlės nešiojimas gali apsaugoti krūtis nuo formos praradimo. Na, ir žinoma, liemenėlės klausimą taip pat lydi samprotavimai apie moters kūno formų standartizavimą ir primetamus grožio standartus. Primenama apie lyčių nelygybę ir anaiptol nevienodas vyrų ir moterų spenelių teises. Merginos, įsivėlusios į konfliktus dėl darbo vietoje nedėvimos liemenėlės, griebiasi ir teisinių argumentų – kur parašyta, kokius apatinius turi nešioti įmonės darbuotojai?
O kaip elgtis moteriai, kuriai visai patiktų išsinerti iš liemenėlės, tačiau nėra jokio noro veltis į debatus apie savo krūtų teises? Visai nebūtina gilintis į feminizmo istoriją ir aiškintis, kuo skiriasi atskiros šio judėjimo srovės, kad pasinaudotumėte besikeičiančia situaciją ir pradžiai bent jau užduoti klausimą sau – kodėl turėčiau nešioti nepatogią, krūtinę pakeliančią liemenėlę? Gali būti, kad rasite pakankamai įtikinamą atsakymą – nes tada jaučiuosi patrauklesnė, nes tinka su mėgstama suknele ir panašiai. Jei tokio atsakymo neturite – dabar labai palankus metas daryti išvadas ir ieškoti patogesnių alternatyvų.
Besikeičiančią liemenėlių poziciją moterų garderobe pastebėsite apatinių rūbų parduotuvių lentynose. Akivaizdžiai prasiplėtė stilingų liemenėlių be lankelių pasirinkimas – tai nebėra tik infantilūs mergaitėms skirti arba kaip tik itin seksualūs apatiniai. Pastebima tendencija, kad sportines liemenėles moterys nešioja ne tik treniruočių metu. Jos skinasi kelią į kasdienį garderobą tyliai sekdamos iš paskos kitiems čia sėkmingai pritapusiems sporto rūbams – jogos kelnėms, bliuzonams, sportbačiams ir kt. Taigi išties galima rasti variantų, kaip jaustis patogiai ir susitelkti į profesinę ar kitą veiklą, neblaškant nei savo nei aplinkinių dėmesio dėl „spenelių klausimo“.
Tikrai verta pasidžiaugti, kintantis požiūris į moters kūną ir besiplečianti pasirinkimų laisvė atneša daugiau galimybių kiekvienai moteriai atrasti patogiausius ir priimtiniausius derinius. Galima bandyti prognozuoti, kad liemenėlių laukia panašus likimas, kaip kelnių atveju – ateis laikas, kai ir apatinių (ne)nešiojimas praras savo vertybinę žinutę ir liks asmeninio kiekvienos moters poreikio ir skonio reikalas.