Vestuves fotografuojanti lietuvė sulaukė išskirtinio dėmesio Europoje

Vestuvių fotografės Jurgitos Lukos darbai
Vestuvių fotografės Jurgitos Lukos darbai
Šaltinis: Žmonės
2019-04-05 12:50
AA

Balandžio 3 d. Prancūzijoje vykusiuose vestuvių fotografijų apdovanojimuose išskirtinio dėmesio sulaukė fotografė lietuvė Jurgita Lukos – jos darbas buvo įvertintas Europos mastu ir tapo vienu iš dešimties geriausiųjų gražiausios nuotraukos kategorijoje.

Vestuvių nuotraukų ir videokonkurso „Way Up North 2018“ nugalėtojai buvo paskelbti Kanuose vykusioje ceremonijoje. Jos tiesioginę transliaciją apdovanojimuose triumfavusi Jurgita Lukos stebėjo internetu. Moteris prisipažino nesitikėjusi laimėti.

„Iš pradžių nesupratau, kas nutiko, tik atpažinau savo darytą fotografiją“, – pasakojo J. Lukos. Abejonės išsisklaidė informaciją patikrinus socialiniuose tinkluose, kur konkurso organizatoriai fotografę pažymėjo kaip nugalėtoją. Antrą kartą vykstančiuose Europos vestuvių nuotraukų konferencijos „Way Up North“ rengiamuose apdovanojimuose tokia sėkmė lietuviams nusišypsojo pirmą kartą.J. Lukos darbą į geriausių vestuvių nuotraukų dešimtuką atrinko speciali teisėjų komisija: profesionalių vestuvių fotografų Nirav Patel iš JAV, Citlalli Rico ir Fer Juaristi iš Meksikos komanda bei fotografams tinklalapius kuriančios įmonės „Flothemes“ atstovai.

Vestuvių fotografės Jurgitos Lukos darbai / Asmeninio albumo nuotr.
Vestuvių fotografės Jurgitos Lukos darbai / Asmeninio albumo nuotr.

Ypatingu įvertinimu besidžiaugianti lietuvė sakė, kad laimėjimas jai – labiau asmeninis džiaugsmas, o ne būdas pareklamuoti savo darbus.

„Niekada nesivaikiau madų, tendencijų, nors ir jaučiau spaudimą tą daryti. Esu ištikima savo pasirinktai krypčiai ir jaučiu, jog einu teisingu keliu. Apdovanojimas tai tik patvirtina“, – pasakojo jau aštuonerius metus vestuves fotografuojanti ir niekada šio užsiėmimo neketinusi mesti J. Lukos.

Tarptautiniu dėmesiu Lietuvos fotografė džiaugiasi jau ne pirmą kartą – prieš kelerius metus Taline, Estijoje, vykusioje fotografų konferencijoje „I Am Photographer“ (liet. Aš esu fotografas) vestuvių detalių nuotraukų kategorijoje lietuvė laimėjo antrąją vietą.

Vestuvių fotografės Jurgitos Lukos darbai / Asmeninio albumo nuotr.

Iš viso konkurse „Way Up North 2018“ Europos fotografų darbai varžėsi net keliose kategorijose – geriausios nuotraukos, geriausio fotografo, geriausio jaunojo fotografo, geriausio videografo, geriausios vestuvių istorijos, geriausio vestuvių vaizdo įrašo.

Kartu su Jurgita Lukos geriausios vestuvių nuotraukos kategorijos laureatais tapo Christin Eide iš Norvegijos, Johanna Rosenlew iš Suomijos, Lena Larsson iš Švedijos, Magdalena Glowacka iš Italijos, Marcis Baltskars iš Latvijos, Maria Kania iš Lenkijos, „The Ferros“ bei „The Kitcheners“ iš Škotijos.

Geriausia jaunąja vestuvių fotografe tapo latvė Anda Upmale, o geriausio 2018 metų vestuvių fotografo apdovanojimą pelnė Karin Lundin.

Pirmąją vietą geriausio vestuvių videografo kategorijoje pelnė Martin Kacvinský („Kaco Films“) iš Čekijos, geriausią vestuvių filmuką susuko „Arte Cinematica“ iš Graikijos, o geriausią vestuvių fotografijų istoriją sukūrė Chloe Lapeyssonnie.

Temos: