Vestuves Graikijoje rengianti Inga: neįprasti norai, sutuoktos dvi moterys ir sirtakis netikėtoje vietoje

Vestuvių organizatorė Inga Čyžienė jau dvylika metų organizuoja šventes užsienyje. Moters specializacija – vestuvės Graikijoje ir Gruzijoje. Tiesa, ne bet kokios, mat Inga įsitikinusi: santuokos ceremonija paplūdimyje jau nieko nebenustebins.
Ingos Čyžienės veiklą paskatino jos asmeninė patirtis – moteris prieš 12 metų Graikijoje susituokė pati. Pasak portalo Žmonės.lt pašnekovės, niekas kitas tuo metu tokių vestuvių užsienyje nerengė – savo šventę jai teko organizuotis savo pastangomis. O dabar jau dvylika metų, kaip ji organizuoja ir kitų porų meilės šventes.
„Žinoma, kai pradedi naują verslą, tada būna įtampos, baimių. Bet kažkaip ėjosi puikiai. Šiuo metu išvis sekasi tobulai – komandos suformuotos, viskas vyksta sklandžiai“, – portalui Žmonės.lt pasakojo I.Čyžienė.
Anksčiau ji vestuves organizuodavo ne tik Graikijoje, bet ir Gruzijoje. Tačiau pastaruoju metu šį projektą teko bent jau kuriam laikui pamiršti.
„Buvau įsivažiavusi, bet pas juos kiekvienais metais labai jau nerami politinė situacija – šiek tiek pristabdžiau dėl ramybės. Vestuves organizuodavome Gruzijos kalnuose, ne Tbilisyje, bet vis tiek yra rizika“, – paaiškino pašnekovė.
Kai tik I.Čyžienė pradėjo savo veiklą, vestuvių planuotojų, kurie koncentruotųsi į šventes užsienyje, daug nebuvo. Tačiau šiandien tokios santuokos ceremonijos – jau įprasta. Negana to, ieškoma vis originalesnių šventės sprendimų.
„Paskutinius kelis metus patiriu, kad žmonės nori kuo įdomiau. Tai labai džiaugiuosi, kad kasmet paįvairinu savo kasdienybę įdomiais projektais, kurių žmonės prisigalvoja ir mes kartais ką nors sugalvojame planuodami“, – apie tai, kaip pakito vestuvių tendencijos, portalui Žmonės.lt ėmė pasakoti Inga.
Gandalfas, Sirtakis ir urvai
I.Čyžienė įsitikinusi – vestuvės parke ar paplūdimyje jau nieko nebestebina, tad jaunieji trokšta kažko kitokio: populiarėja vynuogynai, miškeliai ir vestuvės užsienyje. Atitinkamai po truputį mažėja lietuviškų vestuvinių tradicijų populiarumas.
„Poros dabar mėgsta graikiškas vestuves. Esame turėję iš tikrųjų labai įdomų projektą – vestuves Gruzijoje, urvų mieste. Jis nėra gyvenamas, tačiau viskas išlikę – uolose iškaltas miestas.
Esame dar darę vestuves, kada ceremonijos vedėjas turėjo persirengti burtininko Gandalfo iš „Žiedų valdovo“ kostiumu. Ten buvo tik ta pora ir vedėjas, nebuvo svečių. Tą idėją atsinešė patys klientai, nes tas filmas buvo jų labai mėgstamas.
Tos vestuvės vyko Gruzijoje, tarp aukštų kalnų – radome vietovę su sena apgriuvusia koplytėle ir dviem medžiais, kurių kamienai simboliškai susiviję. Buvo gražu, simboliška, ten juos ir sutuokėme. Tiesa, teko iššūkis rasti vedėją, kuris sutiktų persirengti, bet radome“, – išskirtinį jaunųjų sumanymų prisiminė I.Čyžienė.
Paprašyta išskirti įdomiausias vestuves, moteris pasakojo, kad vienoje šventėje vietoje įprasto saldaus stalo svečių laukė sūrių tortas, o kitos poros dešimties metų santuokoje minėjimas įamžintas sirtakiu.
„Vedėjas skrido kartu su visais svečiais. Kai užgrodavo sirtakio muzika, visi svečiai turėjo šokti, nesvarbu, kur tai buvo – šoko net prie lėktuvo. Lėktuve pilotas neleido šokti – gal būtų ir pačiame lėktuve ėmę šokti, jei būtų leidęs“, – šypsojosi I.Čyžienė.
Pasak Ingos, lietuvių vestuvėse užsienyje dažniausiai būna iki 50-ies žmonių – daugiau poros neapsiima skraidinti į savo šventės vietą. Jaunavedžiai patys turi pasirūpinti, kaip jų svečiai pateks į vestuves – organizatorė sakė turizmu neužsiimanti.
I.Čyžienė portalui Žmonės.lt atskleidė, kad kartais atsiranda iššūkių, jei jaunavedžiai nori tuoktis ne didžiuosiuose miestuose, o mažose salose – tuomet tenka dekorą vežti atskirai.
Pašnekovės teigimu, didžiausias iššūkis tai, kad Graikijoje dar nėra išvysčiusi tokia vestuvių rinka kaip Lietuvoje. Pasak Ingos, Lietuvoje galima gauti aukščiausio lygio paslaugas, o štai Graikijoje kartais susiduriama su iššūkiu rasti tiekėjų, gali tekti ir skraidintis specialistus iš Lietuvos.
Paklausta, kokios dar tendencijos ryškėja pastaruoju metu, I.Čyžienė patikino, kad žmonės labai skirtingi, tačiau pastaruoju metu ypač ryškėja vienas aspektas – vestuvėms įamžinti lietuviai investuoja vis daugiau pinigų ir stengiasi rasti geriausius fotografus ir filmuotojus.
Rengia ir šventes LGBT+ bendruomenei
Ingai teko tuokti ir tos pačios lyties žmones. Moteris prisiminė vienas vestuves, kuriose amžiną meilę prisiekė dvi moterys, ir paaiškino, kad Graikijoje tokias santuokas sudaro oficialiai.
„Tos moterys buvo užsienietės, jos dalyvavo vestuvėse Graikijoje ir sugalvojo, kad taip pat nori kažko panašaus.
Graikijoje mes galime sutuokti tos pačios lyties asmenis ir Europoje ta santuoka galioja. Išskyrus, aišku Lietuvą. Kai Lietuvoje pagaliau tai bus leista, tiems žmonėms tereikės ateiti į metrikaciją ir per kelias minutes jų santuoka bus įregistruota Lietuvoje“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo I.Čyžienė.
Pasak vestuvių planuotojos, ceremonijos tos pačios lyties asmenims yra šiek tiek kitokios, nei visiems įprastos heteroseksualios santuokos ceremonijos.
„Reikia pirmiausia tvarkyti ceremonijos tekstą. Reikia dar žinoti tokius niuansus, kaip, pavyzdžiui, dvi moterys – tai ar jos abi bus moterų vaidmeny, ar vienos iš jų bus galbūt kiek labiau vyriška pozicija. Mano atveju viena moteris buvo su nuotakos suknele, o kita – apsirengusi kostiuminėmis kelnėmis ir švarkeliu“, – dalijosi Inga.