Vestuvių kodas: kaip apsirengti, jei (laimė!) esate tik viešnia

Cara Delevingne sesers Poppy Delevingne vestuvėse / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Būti nuotaka – tiek įsipareigojimų! Todėl kur kas linksmiau neturėti pareigų ir vestuvėse tiesiog linksmintis bei jas puošti. Tačiau nepamirštant, kad tą dieną svarbiausi herojai – jaunieji. Svečių apranga irgi turi būti atitinkama – šventinė ir puošni, tačiau kuklesnė nei nuotakos ir jaunikio.

Vestuvės – ne vieno vakaro šventė, jūsų atvaizdas ilgam išliks nuotraukose ar filme, tad jauskite atsakomybę prieš ateinančių kartų estetinį skonį.

Be abejonės, visas taisykles galima laužyti, o tabu – ignoruoti (aktorės Kate Bosworth buvusios asistentės Jacqui Louez šventėje nuotakos pageidavimu visos pamergės vilkėjo juodai). Taigi toną užduoda nuotaka ir jos žodis tądien – įstatymas. Jei ji panorės, kad visi vilkėtų treningais, teks traukti iš spintos išeiginį „Juicy Couture“ kostiumuką. Todėl ir mes nediktuojame, o patariame, kuo rengtis (tikriau, kuo nesirengti), kad neatsidurtumėte nuotakos „juodojoje knygoje“. Ir turėkite omeny, vestuvės – ne vieno vakaro šventė, jūsų atvaizdas ilgam išliks nuotraukose ar filme, taigi jauskite atsakomybę prieš ateinančių kartų estetinį skonį.

1. NE. Balta

Kate Moss pamergės vilkėjo baltai. Carą Delevingne jos sesers Poppy vestuvėse buvo galima sumaišyti su nuotaka. Kembridžo hercogienės Catherine sesuo Pippa išgarsėjo savo vyriausios pamergės suknele – balta.

Išskirtinės teisė į baltą spalvą paprastai priklauso tik nuotakai.

Tačiau gyvenime, tolimame nuo garsenybių gyvenimo kronikos, išskirtinės teisės į baltą spalvą paprastai priklauso nuotakai. Ir jei kvietime nenurodyta, jog vestuvės – baltosios, nerizikuokite ir nesirinkite baltos ar panašių atspalvių suknelės.  

Cara Delevingne sesers Poppy Delevingne vestuvėse / Vida Press nuotr.

2. TAIP IR NE Juoda

Ši gedulo atributu laikoma spalva ilgai buvo netinkama vestuvėms. Bet gali būti, jog turite svarių priežasčių rinktis tokį apdarą, o gal tiesiog visas jūsų garderobas – iš šios gamos. Todėl, jei netikite juodais juodos prietarais, nesistenkite įlįsti ne į savo kailį ir puoštis raudonai. 

Cara Delevingne sesers Poppy Delevingne vestuvėse / Vida Press nuotr.

Mums patinka, kaip nuo galvos iki kojų šią spalvą rengiasi Olivia Palermo: dekoltė, skeltukai, apnuoginti pečiai (itin gražu – šios vasaros tendencija – atviri pečiai), ryškūs aksesuarai ir papuošalai. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Olivia Palermo: yra ko pasimokyti

3. TAIP Aprangos kodas

Jei aprangos kodas nenurodytas, atsižvelkite, kur vyks šventė: tai padės pasirinkti suknelės ilgį spalvą ir papuošalus. 

Kaip jau minėjome, aprangos kodas tokią dieną ypač svarbus (tai nereiškia, kad kitomis jo galima nepaisyti, bet apmaudžiau būtų sugadinti draugės ar sesers didžiąją šventę, nei, sakykim, firmos vakarėlį, ar ne?). Todėl kvietimą skaitom iki galo ir skubiai aiškinamės, kuo skiriasi White Tie nuo Beach Formal. Jei aprangos kodas nenurodytas, atsižvelkite, kur vyks šventė: tai padės pasirinkti suknelės ilgį spalvą ir papuošalus. 

Cara Delevingne sesers Poppy Delevingne vestuvėse / Vida Press nuotr.

4. NE Kasdienybė ir sportinis stilius

Kad ir kaip jį mėgtumėte, kad ir kokie neįkainojami būtų jūsų „Y3“ kedukai ar „Kenzo“ bomberis, greičiausiai nederės vestuvių vakarą. Sportiniai ar pernelyg kasdieniški drabužiai – ne tik mados klaida: gali atrodyti, jog jūs paskutinę akimirką neturėjote kur eiti, o čia pasimaišė kvietimas į tokį pokylį, o jūs įlindote į mėgstamus džinsus ir net lūpų nepasidažėte. Kartais per kuklu yra išties per mažai. 

Cara Delevingne sesers Poppy Delevingne vestuvėse / Vida Press nuotr.

5. NE Rėksminga ir vulgaru 

Pernelyg erotiški ir į akis krintantys elementai – nuo sprogstančios dekoltė, iki sijono diržo – tik žvaigždžių gyvenimo atributai.

Tos perregimos suknelės, kuriomis per Kostiumų instituto pokylį švytavo trejetas Venerų – Jennifer Lopez, Kim Kardashian ir Beyonce – ir turėtų likti tik žvaigždžių gyvenimo atributų. Kaip ir kiti pernelyg erotiški ir į akis krintantys elementai – nuo sprogstančios dekoltė, iki sijono diržo.

Princesių suknelės irgi turėtų neišlipti iš „Disney“ studijos filmų: jos gražios, bet visada gresia užgožti nuotaką. O ir nešioti jas toli gražu ne kiekviena moka. Be to, niekada nežinai, ką su tokiu drabužiu iškrės fotografo blykstė. 

Cara Delevingne sesers Poppy Delevingne vestuvėse / Vida Press nuotr.

6. NE Nepatogu 

Įsitikinkite, ar avalynė nepavers jūsų kankine pelene.   

Ankšta ar per didelė suknelė išves jus iš proto: be perstojo reikės arba tempti į viršų korsažą, arba gaudyti smunkančią petnešėlę. Leiskite sau nerūpestingai mėgautis švente: iš anksto gerai pasimatuokite drabužį ir įvertinkite, ar jis draugiškas figūrai.

Ir ne šiaip pastypsokite prieš veidrodį, o pasijukite, ženkite kelis šokio žingsnius, energingai pajudėkite – juk per šventinį pokylį tikrai teks tą daryti. Įsitikinkite, ar avalynė nepavers jūsų kankine pelene.   

Cara Delevingne sesers Poppy Delevingne vestuvėse / Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip mandagiai atmesti kvietimą į šventę ar vakarėlį?

Viešnios atmintinė

  • užmeskite akį į palydovo kostiumą – abiejų jūsų apdarai turi bent minimaliai derėti; 
  • pasitikrinkite orų prognozę; turėkite omeny: bažnyčioje net vidurvasarį gal būti šalta; 
  • nepiktnaudžiaukite kvepalais – niekada nežinai, kam alergiškas stalo kaimynas;
  • jei ketinate dėtis skrybėlaitę, rinkitės mažytė, vakarinį modelį, primenantį tabletę.  
Skaitykite daugiau