Vestuvių prietarai. Tikėti ar ignoruoti?

Santuoka / „Shutterstock“ nuotr.
Santuoka / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-06-18 07:00
AA

Daugelis iš mūsų tikime ir laikomės bent keleto prietarų. Tačiau kai artėja ta vienintelė ir gražiausia gyvenime diena, dažnai tampame itin prietaringos – kad tik viskas pavyktų taip, kaip planavome. Štai populiariausi ir seniausi vestuvių prietarai.

Kad ir kokie juokingi atrodo kai kurie prietarai, o žiūrėk, ima ir išsipildo. Kodėl taip atsitinka? Kvantinės fizikos specialistai neabejoja, kad mūsų protas pats sukuria istorijas, kuo tikėti, o kuo ne. O kai į visatą pasiunčiame tam tikrą informaciją, sulaukiame to, kuo tikime. Taigi jei tikite prietarais, iš jų nesijuokite ir stenkitės laikytis. Jei netikite, bent susipažinkite su populiariausiais.

Netgi didžiausi skeptikai prieš žengdami prie altoriaus bando išsiaiškinti tą dieną vykstančius paslaptingus ir mistiškus reiškinius.

Kad šeimą lydėtų sėkmė ir nepersekiotų nelaimės

Ta diena, kai įsimylėjėliai vienas kitam prisiekia amžiną meilę ir pažada drauge eiti ne visada rožėmis klotu gyvenimo keliu, daugeliui žmonių – viena svarbiausių gyvenime. Netgi didžiausi skeptikai prieš žengdami prie altoriaus bando išsiaiškinti tą dieną vykstančius paslaptingus ir mistiškus reiškinius. Į ką vertėtų atsižvelgti tuoktuvių dieną?

 • Įsimylėjėliai tuoktuvių dieną privalo būti kartu. Nuo seno tikima, kad jei tokią dieną tarp jaunųjų atsistos ar atsisės kitas žmogus, tai jau negeras ženklas, ateityje pranašaujantis porai skyrybas.
 • Iki tuoktuvių būtina slėpti suknelę. Blogas ženklas, jei prieš tuoktuves jaunikis pamato būsimos žmonos vestuvinę suknelę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ar susituokę žmonės tikrai yra sveikesni ir laimingesni?

 • Kuris bus lyderis? Jei norisi šeimoje būti lyderiu, reikėtų pirmam peržengti bažnyčios slenkstį.
 • Kuriuo keliu grįžti iš bažnyčios? Kad santuoka būtų sėkminga, jauniesiems iš bažnyčios rekomenduojama grįžti kitu keliu, nei atvažiavo.
 • Vestuviniai žiedai turi būti iš vieno metalo, be akmenėlių ir negraviruoti. Teigiama, kad tada ir vedybinis gyvenimas bus tolygus, be didelių nelaimių ir iššūkių jų kelyje. Būtent žiedai saugo vyrą ir žmoną nuo nelaimių, ligų, streso, pavydo, todėl juos būtina nešioti. Jokiu būdu vestuvinių žiedų negalima gaminti iš buvusių papuošalų – pritrauksite į savo šeimą svetimą likimą. Kad šeiminis gyvenimas būtų laimingas, žiedus pirkti turi jaunikis.
Vestuviniai žiedai. / Fotolia nuotr.
 • Tuoktuvių žiedai – ypač saugomi. Tuoktuvių dieną ypač reikėtų saugoti vestuvinius žiedus, nes jei kuris išslys ir nukris ant žemės, laimingos santuokos galima net nesitikėti. Taip pat niekam neduokite savo vestuvinio žiedo matuotis – nuneš jūsų laimę.
 • Paukščiai neša sėkmę. Ne veltui tokią dieną jaunieji taip mėgsta į dangų paleisti baltų karvelių pulką. Nuo seno tikima, kad savo vestuvių dieną matyti būrį paukščių tolygu prisikviesti santuokinio gyvenimo laimę.
 • Nukritęs daiktas – nelaimė įsimylėjėliams. Jei tokią dieną krenta daiktai, gęsta žvakės, sėkmingo vedybinio gyvenimo jauna šeima gali net nesitikėti.
 • Kad santuoka būtų sėkminga, nuotaka vestuvių dieną turi turėti ką nors sena, ką nors nauja, ką nors skolinta ir ką nors melsva, kad apsaugotų nuo blogos akies ir pirmas gimtų sūnus. Be to, jaunoji vestuvių dieną negali žiūrėti į veidrodį visiškai pasipuošusi. Kadangi veidrodžio vis tiek neišvengsite, bent jau būkite arba be batelių, ar pirštinaičių ar kitos detalės, sukuriančios visą vaizdą. Nuotakos apatinukai turi būti baltos spalvos. Tai švarių minčių ir ištikimybės simbolis.
Vestuvinė suknelė / „Fotolia“ nuotr.
 • Tik ne perlai! Jei tuoktuvių dieną nuotaka pasidabina perlais, tai reiškia, kad santuokinis gyvenimas bus gausiai laistomas ašaromis. Norite būti laiminga? Tegul auskarus jums įsega draugė, kuri jau laimingai gyvena santuokoje.
 • Avėta nuotakos avalynė pritraukia sėkmę! Šis prietaras senas kaip gyvenimas. Jei jaunoji batelius perka specialiai vestuvių dienai, būtinai turėtų juos šiek tiek pranešioti, nes tik avėta avalynė tokią dieną atneš didelę sėkmę. O štai jei vestuvių dieną nulūžta batelių kulnas, vadinasi, ir santuoka bus sulaužyta. Na, o jei norite turtingo gyvenimo, į dešinį batelį įsidėkite monetą ir saugokite ją visą gyvenimą.
Bateliai. / Fotolia nuotr.
 • Vestuvių dieną labai svarbus ir oras. Nors visi pageidauja saulės ir šilumos, lietus ir sniegas pranašauja didelę laimę ir turtus. O štai vėjas rodo, kad vienas iš poros yra linkęs „blaškytis“.
 • Vestuvių dieną nuotaka turi verkti. Geriausia, jei ašaras išprovokuoja tėvų linkėjimai. Sakoma: „Neverksi tekėdama, verksi užpečky sėdėdama.“
 • Ir galiausiai apie vestuvinę puokštę. Nemeskite tikrosios puokštės laukiančioms pamergėms – taip išmetate savo laimę. Geriau pasiruoškite dar vieną puokštę, kuri bus skirta kaip tik šiam ritualui.