Vėžiu susirgusi I.Burlinskaitė atvirai – apie pirmuosius simptomus: „Net ir kraujo tyrimas neparodė“

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ir Liudas Vaisieta / Asmeninio albumo nuotr.
Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ir Liudas Vaisieta / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-14 17:45
AA

Prieš keletą dienų socialinių tinklų žvaigždė ir sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta pasidalijo jos gyvenimą apvertusia žinia – moteriai buvo diagnozuotas kraujo vėžys. Netrukus po to su vyru Liudu Vaisieta ji išvyko į Kauno klinikas, kur jai buvo atlikti tyrimai ir nustatyta ketvirta limfomos stadija. Praėjus kuriam laikui Indrė prakalbo apie pirmuosius nerimą sukėlusius simptomus.

Šiuo metu Kauno klinikose pirmadienį prasidėsiančių procedūrų laukianti I.Burlinskaitė sekmadienio pavakarę nusprendė atsakyti į jos sekėjams kylančius klausimus. Moteris prabilo apie pirmuosius simptomus, kurie jai sukėlė nerimą.

„Prieš gerą pusmetį pastebėjau gana stiprius širdies dieglius, kurie pasikartodavo kartą į mėnesį, o paskutiniu metu atsirado kosulys. Iš pradžių lengvas, paskui jis vis stiprėjo, prasidėjo kosulio priepuoliai, kurie užsitęsdavo ir iki dešimt, ir iki penkiolikos minučių. Tas kosulys buvo labai varginantis, jausdavausi nusilpusi, o po tokių priepuolių jausdavausi visai be jėgų. Ir, sekantis dalykas, prasidėjo dusulys, tai kalbant, tiesiog bendraujant po minutės laiko pradėdavau dusti, palipdavau laiptais, pradėdavau dusti. Atsirado bendras silpnumas, visiškas nuotaikos nebuvimas, nieko nenorėjau daryti, niekur eiti, o kur eidavau, tai visur tik sukandusi dantis“, – pasakojo ji.

Indrė pridūrė, kad tuomet ne kartą vyko į polikliniką atlikti kraujo tyrimų. Vis dėlto šie ligos nerodė. „Bendras kraujo tyrimas, kurį pastaruosius metus dariausi ne kartą, nepadėjo atpažinti ligos. Net ir kraujo tyrimas gali neparodyti, kad tu sergi šia sunkia liga“, – kalbėjo Indrė.

I.Burlinskaitė pasidalijo ir savo istorija, kaip jai buvo nustatytas kraujo vėžys. „Kai mano būklė pasidarė tikrai prasta ir tas kosulys jau varė iš proto, ir tas dusinimas sustiprėjo, apsilankiau pas gydytoją, kur man padarė plaučių nuotrauką. Pagal ją įtarė išsiplėtusią širdies aortą, tad siuntė mane pasidaryti kompiuterinę tomografiją. Gavusi atsakymus pamačiau, kad širdies aortoje pasikeitimų nėra, tačiau tarpuplautyje matosi auglys. Gali būti, kad tas navikas pas mane yra seniai ir aš tiesiog gyvenau savo įprastą gyvenimą, nieko neįtardama. Jį aptiko tik ligai stipriai progresavus ir išplitus“, – dalijosi I.Burlinskaitė.

Indrė Burlinskaitė / „Instagram“ nuotr.

I.Burlinskaitė pridūrė, kad sekmadienį, vaikčiodama po Kauno klinikų teritoriją, sulaukė ir malonios staigmenos.

„Šiandien, mums su Liudu bevaikštant po ligoninės teritoriją, pribėgo mergina su puokšte gėlių ir pasakė labai gražius, motyvuojančius žodžius. Buvau labai maloniai nustebinta, net susigraudinau. Nežinau, kas ta mergina, turbūt iš mano sekėjų tarpo, tai labai noriu padėkoti, kad taip sušildė mano širdį“, – dėkojo Indrė.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta su vyru

Apie vėžio diagnozę trečiadienį prabilusiai Indrei Burlinskaitei-Vaisietai savaitgalį leista kuriam laikui palikti Kauno klinikų palatą ir pasidžiaugti laisvu laiku. Su vyru Liudu išvykusi Indrė šeštadienį kreipėsi į savo instagramo sekėjus ir pasidalijo, kaip jaučiasi.

„Šiandien truputį pakeitėm lokaciją. Kadangi vakar visus reikiamus tyrimus padarėm, savaitgalis kaip ir laisvas gaunasi, tai daktarai leido truputėlį pasižmonėti. Automobilyje laukiu Liudo ir galvoju, pasisveikinsiu su jumis.

Miegojau naktį prastai. Vakare gėriau raminamuosius, tad atrodė, kad taip atsijungiau, bet apie kokią 5 valandą prabudau. Atsikėliau šiandien lengvai patinusi kaip žmogus – jau nutraukė man skysčius varančius vaistus, kuriuos gėriau visą savaitę. Greit atsigausiu, nes svoris labai stipriai nukrito – iki 49 ar 50 kilogramų. Aišku, atsigausiu tik sąlyginai – turbūt kelioms dienoms. Antradienį – pakartotinė biopsija, o tada prasidės gydymas.

Tai va. Galvą plaunu po kelis kartus į dieną. Negaliu atsidžiaugti savo plaukais. Kai anksčiau visą laiką atrodydavo, kad surišiu ar susegsiu, dabar kiekvieną dieną noriu vaikščioti palaidais“, – pasakojo I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Indrė Burlinskaitė-Vaisieta / Socialinių tinklų nuotr.

Penktadienį moteris sužinojo ligos stadiją. Liūdna žinia ji pasidalijo su savo sekėjais, kurie vos išgirdę apie Indrės ligą, siuntė jai didžiulį palaikymą.

„Šiandien buvo atlikta kaulų čiulpų biopsija, rezultatų dar nėra, bet kalbėjome su daktaru ir jau turime vakarykščių tyrimų rezultatus. Iš esmės niekas nesikeičia, diagnozė ta pati, tik nuliūdino, kad ši liga yra jau pažengusi ir man yra ketvirta limfomos stadija“, – pranešė Indrė Burlinskaitė.

„Po truputėlį ateina suvokimas, kad laukia ilgas ir sunkus kelias. Psichologiškai jaučiuosi kol kas gan stipri, bandau save nuteikti ir prisipratinti tas mintis, kas manęs laukia ir visą tai priimu, kaip gyvenimo iššūkį“, – pridūrė Indrė, sekėjams kalbėdama iš palatos Kauno klinikose.

Tą patį vakarą Indrė instagrame pasidalijo ir nauja nuotrauka, kurią lydėjo jautrus įrašas.

„Dar viena mano gyvenimo kelionė prasideda. Tik ne Milanas ir ne Paryžius – šį kartą manęs laukia daugiau… Paėmusi mažytį savo lagaminėlį, kelis mylimus daiktus, nedrąsiai einu pirmyn. Kažkiek nejauku, gal baisu. Aš nežinau, kas manęs laukia ir kiek laiko užtruksiu, bet žinau, kad grįšiu. Kaip ir po kiekvienos kelionės – patobulėjusi ir stipresnė“, – rašė I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Apie kraujo vėžio diagnozę Indrė pranešė trečiadienio vakarą, kreipdamasi į savo sekėjus instagramo istorijose.

„Labas visiems, kas mane sekate ir laukiate naujienų iš manęs. Šiandien po truputį kraunamės daiktus. Ačiū Dievui, su manimi kartu važiuos Liudas. Planuojam rytoj važiuoti į Kauno klinikas, kur man bus atlikti labai svarbūs, išsamūs tyrimai, bet iš esmės diagnozė man jau yra aiški. Šiandien daktaras man patvirtino ir, kad ir kaip aš norėčiau, niekas nepasikeis. Kažkodėl gyvenimas pasirinko mane. Kodėl, nežinau. Atrodo, kad visą laiką buvau sveika, stipri, propagavau sveiką gyvenimo būdą, bet štai vieną dieną man atsiunčia kovą.

Iš tiesų mes dažnai girdime apie įvairias nelaimes, baisias tragedijas, ligas, bet atrodo, kad mintys natūraliai blokuoja nuo to, kad tau taip negali būti, taip niekada neatsitiks niekada. Aš galvojau, kad man taip tikrai neatsitiks niekada ir šita žinia man buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus.

Man yra diagnozuotas kraujo vėžys, piktybinis navikas tarpuplautyje, kuris yra net 8 centimetrų dydžio, jis išplitęs. Kiek jis išplitęs, sužinosim artimiausiu metu po rytojaus detalaus tyrimo.

Tiesa, turėjau savaitę prie to pratintis, nes pirminė diagnozė buvo gauta prieš savaitę laiko po tomografijos atsakymo. Kaip dabar prisimenu, aš tvarkiausi nagus pas savo Jurgą ir paskaičiau e.sveikatoje, kad man rastas navikas, tai tą akimirką galvojau, kad nualpsiu. Paskui po truputėlį stengiausi priimti šitą mintį į save, nes žinojau, kad kitaip nebus. Jis tiesiog atsirado ir man nieko nebelieka, kaip stoti į kovą ir nugalėti.

Kol kas nežinau, koks bus taikytas man gydymas, bet ta kelionė prasidės jau penktadienį – guldys mane į ligoninę. Savo kelio dar nežinau, bet įsivaizduoju, kad manęs laukia visko daug. Ir visą laiką svarbiausia, kad artimas žmogus šalia“, – savo asmeninėje paskyroje dalijosi I.Burlinskaitė-Vaisieta.

Žmonės.lt primena, kad antradienį Indrė Burlinskaitė-Vaisieta intagrame pasidalijo nuotrauka iš Kauno klinikų palatos kartu su savo vyru Liudu Vaisieta.

„Kai gyvenimas nori tau kažką pasakyti… Sustok. Įsiklausyk. Priimk“, – rašė Indrė.

Sulaukusi sunerimusių sekėjų klausimų, moteris pirmadienį instagrame papasakojo apie tai, kas jai nutiko. Savo istorija I.Burlinskaitė-Vaisieta sutiko pasidalinti su portalu Žmonės.lt.

„Ilgą laiką prastai jaučiausi, kosėjau, jaučiau dusinimą bei daugybę kitų simptomų, tad teko imtis veiksmų. Man įtarė išsiplėtusią širdies aortą, bet gavusi tamogramos atsakymus, išraše pamačiau, kad mano plaučiuose rastas nemažas darinys...

Man skubiai buvo atlikta daugybę tyrimų, tarp jų – ir biopsija. Būtent jos atsakymų dabar laukiame, kad žinotume, kas tai per darinys ir ką daryti toliau. Baisu, širdelė daužosi, bet tuo pačiu labai laukiam tyrimų atsakymų“, – pasakojo Indrė.

„Situacija bloga, bet yra ir gerų dalykų, – pridūrė ji ir neslėpė sulaukianti begalinio vyro palaikymo sunkiu metu. – Liudas yra mano palaikymo komanda, angelas sargas, suteikiantis man jėgų. Esu labai laiminga, kad turiu tokį vyrą“.

Indrė Burlinskaitė ir Liudas Vaisieta (14 nuotr.)
+8
Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba