Vidmantė Martikonytė pirmąkart keliavo be vyro: „Niekad nebuvome išsiskyrę ilgiau nei dvi dienas“

Vidmantė Martikonytė sy vyru Maldyvuose ir su drauge Egipte / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Verslininkė, prekės ženklo „Go.Mante“ kūrėja Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė (33) prieš mėnesį grįžusi iš atostogų Maldyvuose, Lietuvoje vos spėjo „apšilti“ kojas – su bičiule spontaniškai suplanavo savaitės pabėgimą į Egiptą. Ir nors draugės saulėtame Egipte smagiai praleido laiką, Vidmantė prisipažįsta, kad tai buvo pirmoji jos kelionė be vyro Pauliaus, tad grįžti namo – irgi labai gera.

Žmonės.lt kalbinta V.Martikonytė pasakoja, kad Egipte jau yra buvusi apie dešimt kartų, tad kelionė tikrai nebuvo pažintinė.

„Seniau Egiptą dažnai rinkdavomės poilsiui vien todėl, kad vaikas buvo mažas, o ilgų skrydžių su mažamečiu nesinorėdavo, nes jie būna gana sudėtingi. Vis dėlto pailsėti, pasimėgauti saule, jūra, baseinais, ar tiesiog pakeisti aplinką nuo įprastos buities, – norėdavosi, tad Egiptas būdavo toks paprastas, šeimai tinkantis pabėgimas“, – pasakoja ji.

Taigi kartu su bičiule Marija spontaniškai pradėjusios kalbą apie keliones, netrukus juodvi jau dairėsi skrydžių. „Pagalvojau – kodėl gi ne? Kol karantinas, nieko per daug neveikiu, darbai sustoję. Dabar krypčių, kur gali keliauti, ne tiek ir daug – Maldyvuose buvome, į Dubajų nebenorėjau, tad beliko Tenerifė arba Egiptas. Draugė Tenerifėje jau buvo lankiusis anksčiau, tai kažkaip nutarėme per daug nesukti galvos ir imti Egiptą“, – šypteli.

Vidmantė juokiasi, kad apie atostogas kažko ypatingo papasakoti net ir neturinti – tiesiog buvo geras ramus laikas su bičiule, kuomet draugės tiesiog mėgavosi saule, baseinais, geru maistu ir nesuko galvos dėl jokių buitinių dalykų.

„Didžiausias dienos reikalas buvo nueiti į masažą, – juokiasi Vidmantė. – O jei kalbėti rimčiau, tai jokių tikslų kažko ypatingo nuveikti ir neturėjome.  Ekskursijų nenorėjome – čia įtaką gal ir COVID-19 padarė, kad nebuvo plano labai daug visur lekioti. Ėjome į pirtį, į diskotekas – jau vien pašokti buvo kažkas įspūdingo, juk dabar to irgi negalime daryti. Net nueiti į barą buvo didelė pramoga, – visai kitaip dabar vertini tuos iki pandemijos buvusius, rodos, paprastus dalykus.“

Vidmantė Martikonytė Egipte (11 nuotr.)
+5

Kelionė į Egiptą Vidmantei įsiminta ir tuo, kad ji pirmąkart į atostogas leidosi be savo vyro Pauliaus. Moteris prisipažįsta, kad per savaitę spėjo jo labai pasiilgti, o tokia patirtis jiems buvo keistai neįprasta.

„Mes įpratę visąlaik keliauti kartu, tad iki šios kelionės į Egiptą be vyro buvau išvykusi tik dviems dienoms į  Palangą! – juokiasi. – Taigi per šešiolika mudviejų kartu praleistų metų tiek ir tebuvome atskirai, tad išsiskirti savaitei buvo be galo keista – per dieną skambindavomės po keturis kartus, labai pasiilgome vienas kito!“

Nors grįžtant į Lietuvą reikėjo pasidaryti koronaviruso testą, nepaisant to, kad jis buvo neigiamas, Vidmantei teks keturiolika dienų būti saviizoliacijoje.

„Testą darytis nėra malonu, bet realiai juk tai – kelių sekundžių reikalas, tad problemos tame nematau. O dėl saviizoliacijos irgi per daug neliūdžiu – juk žinojau, kad taip bus. Manau, kad saviizoliacijos laiką reikia stengtis įvertinti kaip įmanoma iš teigiamos pusės – na, kada daugiau vėl bus tiek laiko namams, šeimai? Tiek daug kokybiško laiko šeimoje turbūt retas kuris turėjome. Mes prisigalvojame visokių veiklų ir stengiamės kaip įmanoma smagiau tą laiką praleisti“, – Žmonės.lt sako pašnekovė.

Tiesa, ji prisipažįsta, kad paaugliui, 14-mečiui sūnui Mantvydui veiklų turbūt norėtųsi įdomesnių, labiau jo amžiui skirtų.  „Manau, kad paaugliams karantinas yra labai didelis iššūkis, nes jų amžiuje žiauriai norisi visur lėkti, susitikti su draugais, bendrauti. Dabar bendrauti tenka nuotoliniu būdu, ką čia bepadarysi, yra kaip yra. Kol nebuvome saviizoliacijoje, išleisdavome susitikti su vienu ar kitu persirgusiu draugu. Šiaip iš esmės gaila, kad tie smagūs paauglystės metai visi praėjo namuose, tad manau, kad sūnui tikrai sunkiau būti šioje situacijoje, negu man ar vyrui“, – svarsto ji.

O jeigu susiruošus namo iš Egipto testas būtų buvęs neigiamas? „Jeigu jau būtų tekę izoliuotis svetur, realiai didelio skirtumo juk nėra, kur tai daryti – ar Lietuvoje namuose, ar kažkur užsienyje izoliuotis, tad labai dėl to nesijaudinau. Šiaip pagrindinė motyvacija dabar keliauti man ta, kad daugiau tokių progų, kai yra tiek laisvo laiko, gal ir nebebus – visąlaik daug dirbu ir ilgoms išvykoms rasti tinkamą momentą būna sudėtinga“, – teigia V.Martikonytė.

Vidmantė Martikonytė / Asmeninio albumo nuotr.

Nustebinę Maldyvai

Vidmantė prieš mėnesį grįžo iš egzotiškųjų Maldyvų, o šią kelionę laiko viena žaviausių, nors keliauti jai yra tekę išties daug. Su vyru Pauliumi Maldyvuose mėgavosi baltutėliu paplūdimiu, maudynėmis, o svarbiausia – tiesiog vienas kito kompanija, tad pažiūrėjus į judviejų šių atostogų nuotraukas gali pagalvoti, kad jos – lyg medaus mėnesio.

„Niekaip nepasiryždavome vykti į Maldyvus, nes atrodė, kad ten nelabai būtų ką veikti. Vis dėlto kelionė pranoko lūkesčius – nerealiai, tiesiog fantastiškai praleidome laiką! Niekad nebūčiau pagalvojusi, kad taip patiks“, – susižavėjimo neslepia ji.

Vidmantė Martikonytė su vyru Pauliumi / Asmeninio albumo nuotr.

Martikoniai apsigyveno mažoje, vos 600 metrų saloje, tačiau paaiškėjo, kad net tokioje mažoje vietovėje galima rasti veiklos beveik keturioms savaitėms. Vidmantė sako, kad dar būtų galėjusi tiek pat laiko prabūti, bet jos vyras jau turėjo grįžti į Lietuvą dėl darbų.

„Susipažinome su begale lietuvių, nes tuo metu 65 procentai salos turistų buvo lietuviai! Kur eini, tai su vienais, tai su kitais pabendrauji, susitinki vakarėliuose. Galų gale, ta saulė, jūra – tai negali nusibosti, nes Lietuvoje to turime labai nedaug. Be to, gyvenome namelyje ant vandens, tas irgi paliko nerealų įspūdį. Neabejoju, kad į Maldyvus, kaip ir į tą patį Egiptą, dar tikrai sugrįšiu!“ – patikina.

Vidmantė Martikonytė Maldyvuose sutiko daug lietuvių / Asmeninio albumo nuotr.

Vidmantė sako, kad abejose šiose kelionėse gera buvo dar ir dėl to, kad trumpam tiesiog pasimiršo, jog pasaulyje siaučia koronavirusas – nei Egipte, nei Maldyvuose kaukių dėvėti nereikėjo, o pramogos vyko kaip įprastai.

Keliauti itin mėgstanti verslininkė šypsosi, kad po saviizoliacijos gal norės apsilankyti ir Tenerifėje – joje dar niekad nebuvusi, be to, krypčių, kur dabar galima saugiai keliauti – ne tiek ir daug.

„Atbūsime tą saviizoliaciją ir, kas čia žino, gal visgi reikės susipažinti su ta Tenerife. Iš tiesų, tikrai ilgai sėdėjau namuose, bet tas karantinas jau prailgo, norisi tiesiog gyventi, tad jeigu pavyks, neužilgo vėl leisčiausi į kelionę.

Sako, kad Tenerifėje irgi labai daug lietuvių – prisipažinsiu, kad seniau tarsi nelabai norėdavau svetur sutikti daug kraštiečių, bet, po patirties Maldyvuose ir naujų pažinčių, dabar tai atrodo kaip pliusas. Negalime Lietuvoje pabendrauti, tai bent Maldyvuose ar Tenerifėje“, – šypteli Vidmantė.

Vidmantė Martikonytė su vyru Pauliumi Maldyvuose (15 nuotr.)
+9
Skaitykite daugiau