Vido Bareikio vardu „siūloma kompensacija“: paaiškėjo, kas slypi už viliojančio pasiūlymo

Vidas Bareikis / Asmeninio albumo nuotr.
Vidas Bareikis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: 15min
A
A

Marijonas Mikutavičius, Edmundas Jakilaitis, Vidas Bareikis – pasirodo, su visais galima padaryti identišką „interviu“ ir juo gundyti lengvatikius. „Facebook“ pasirodė įrašas, kuriame pastarasis reklamuoja Vyriausybės kompensaciją. O paspaudus pateiktą nuorodą atsidaro sufabrikuotas straipsnis, kuris jau ne kartą buvo paviešintas, tik vis su kitomis pavardėmis.

Apie kompensaciją Lietuvoje – ispanakalbis

Šiomis dienomis „Facebook“ pasirodė įrašas su aktoriaus, atlikėjo V.Bareikio nuotrauka. Virš jos ir šalia nupieštos Trispalvės užrašyta: „Naujas įstatymas Lietuvoje“, tik nedetalizuota, apie kokį konkrečiai įstatymą kalbama.

Žemiau siūloma: „Spauskite ant savo amžiaus, kad gautumėte kompensaciją iš Vyriausybės“. Greta matyti langeliai su įvairiomis amžiaus grupėmis (25-34, 35-44, 45-54, 55-65+ metai).

Įraše su Vido Bareikio atvaizdu - kalbos, korektūros ir logikos klaidos
Įraše su Vido Bareikio atvaizdu - kalbos, korektūros ir logikos klaidos / Ekrano nuotr.

Po spalvingu, bet visai neinformatyviu paveiksliuku pateikta nuoroda į tariamai portale delfi.lt publikuotą rašinį pavadinimu „Valstybinė kompensacija – ar jūs galite ją gauti?“

Šis įrašas ne tik atrodo keistas, neaiškus ir įtartinas – jis toks ir yra. Įtarimą turėtų sukelti jau vien paveiksliuke pateiktas tekstas. Jame esama ne tik korektūros ir skyrybos klaidų (pavyzdžiui, „sprekite“ vietoj „spauskite“), bet ir beprasmių frazių („Tai yra kas nėra kas nėra lūkstama!“).

Paveiksliuku ir nuoroda tariamai pasidalijo Celesas Ramosas, prisistatantis autoriumi ir turintis 6,7 tūkst. sekėjų. „Tai buvo netikėta!“ – kažkodėl lietuviškai informaciją pakomentavo ispanakalbis internautas.

Jo asmeninio puslapio tuo adresu, kuris pateiktas „Facebook“ paskyroje, nėra. Nerezultatyvi ir rašytojo tokiu vardu bei pavarde paieška „Google“. Pastarasis įrašas šioje paskyroje buvo paskelbtas spalio 17 d. Įrašai čia – ne apie knygas, bet įvairios mintys (greičiausiai jų autorius internautas ir yra).

Informacijos nei apie V.Bareikį, nei apie Lietuvos Vyriausybės kompensacijas ar investavimą, apie kurį kalbama tariamai portalo paskelbtame straipsnyje, paskyroje taip pat nėra.

Įspėjimas, kad „interviu“ su Vidu Bareikiu tariamai pasidalijęs asmuo yra apgavikas
Įspėjimas, kad „interviu“ su Vidu Bareikiu tariamai pasidalijęs asmuo yra apgavikas / Ekrano nuotr.

Dar daugiau – šiomis dienomis paskyroje atsirado įspėjimas, kad C.Ramosas yra apgavikas, skleidžiantis melagingą informaciją ir apgaulę.

Paneigė dariusi interviu

Paspaudus nuorodą po V.Bareikio fotografija, atsirado tariamai delfi.lt publikuotas interviu su atlikėju. „Dėl Vido Bareikio eteryje išsakytų žodžių Lietuvos bankas padavė ieškinį. Žmonės jau pradėjo pelnytis“, – skelbia jo antraštė.

Toliau rašoma: „Skandalas įsiplieskė tiesioginės transliacijos metu, kai savo paslaptį atskleidė V.Bareikis“, pridėta jo nuotrauka.

Bet jau antrame sakinyje atsiranda kitas herojus: „Daugelis žiūrovų atkreipė dėmesį į „atsitiktinius“ Marijono žodžius ir pradėjo siųsti žinutes eteryje.“

Prie „interviu“ su Vidu Bareikiu matyti ir kitos garsenybės pavardė
Prie „interviu“ su Vidu Bareikiu matyti ir kitos garsenybės pavardė / Ekrano nuotr.

Po nuotrauka taip pat nurodyta, kad žemiau publikuojamas „tas pats ištrintas interviu su Marijonu Mikutavičiumi, kurio bijo visi bankai“. Netrukus pasirodo, kad klausimus „atsakinėja“ minėtas V.Bareikis, o jį apie vieną prekybos kriptovaliutomis platformą „kamantinėja“ Živilė Kropaitė.

Šis pokalbis išgalvotas. Internete galima rasti tokį patį interviu, kuriame žurnalistė, laidų ir renginių vedėja Ž.Kropaitė-Basiulė neva kalbino M.Mikutavičių.

Neseniai publikuotame tekste tais pačiais sakiniais „kalbėjosi“ žinoma laidų vedėja Edita Mildažytė su žurnalistu, televizijos laidų vedėju, prodiuseriu, visuomenininku Edmundu Jakilaičiu.

Taip pat skaitykite: Sukčiai nepersistengia: sufabrikuotame interviu M.Mikutavičių tiesiog pakeitė E.Jakilaičiu

Nuoroda į pastarąjį tekstą esą pasidalijo tikras knygų autorius australas Nickas Milliganas. Jis netrukus paskelbė, kad į jo paskyrą buvo įsilaužta.

Jau ėmus platinti „interviu“ su V.Bareikiu, „Facebook“ vėl pasirodė tas pats „pokalbis“ su E.Jakilaičiu, tik šįkart juo tariamai pasidalijo vienas tinklaraštininkas. 63 tūkst. sekėjų turinčio internauto paskyroje, kuri pastarąjį kartą atnaujinta beveik prieš metus, tokio įrašo nėra.

Internete platinamas tas pats „interviu“, kuriame vietoj Vido Bareikio tariamai kalbinamas Edmundas Jakilaitis
Internete platinamas tas pats „interviu“, kuriame vietoj Vido Bareikio tariamai kalbinamas Edmundas Jakilaitis / Ekrano nuotr.

Apie tariamą interviu su M.Mikutavičiumi (kuris kartais pakeičiamas kitais žinomais žmonėmis) portalas 15min vien šiemet rašė jau ne kartą.

Taip pat skaitykite: Sukčiai nepersistengia: investuoti siūlo platindami seną „interviu“ su žinomu atlikėju

Neseniai nuoroda į sufabrikuotą interviu „dalijosi“ populiaraus Holivudo filmo „Atgal į ateitį“ aktorė Claudia Wells. Greičiausiai į jos paskyrą „Facebook“ irgi buvo įsilaužta.

Taip pat skaitykite: Sukčiai įžūlėja: naudoja ne tik žinomo Lietuvos atlikėjo, bet ir Holivudo aktorės vardą

Dar pernai vasarą, kai buvo platinamas panašus tekstas, Ž.Kropaitė-Basiulė paskelbė, kad panašaus interviu su atlikėju nėra dariusi.

Pats M.Mikutavičius taip pat yra ne kartą paneigęs, kad siūlo kur nors investuoti pinigus.

Taip pat skaitykite: M.Mikutavičius kreipėsi į policiją: „Tai yra melas ir su jais reikia kovoti“

Taip pat skaitykite: Sukčiai nepalieka M.Mikutavičiaus ramybėje, bet policijos tyrimo dėl to nebus

Registruotis prekybos kriptovaliutomis platformoje kviečiama kuo skubiau, įspėjant apie termino pabaigą (beje, ši data buvo rodoma jau vėlesnę dieną) ir kad liko nedaug vietų - tai yra mėgstama sukčių taktika
Registruotis prekybos kriptovaliutomis platformoje kviečiama kuo skubiau, įspėjant apie termino pabaigą (beje, ši data buvo rodoma jau vėlesnę dieną) ir kad liko nedaug vietų - tai yra mėgstama sukčių taktika / Ekrano nuotr.

15min verdiktas: melas. Įrašai „Facebook“ ir rašiniai apie tariamą V.Bareikio investavimą yra melagingi. Tas pats interviu, tik vis su kitais žmonėmis, internete platinamas jau ne pirmą kartą.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.