Vienai garsiausių pasaulio gimnasčių buvo sumokėta, kad neprabiltų apie seksualinį išnaudojimą

McKayla Maroney  / Vida Press nuotr.
McKayla Maroney / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-12-22 17:51
AA

JAV Olimpietei, auksinių medalių laimėtojai McKaylai Maroney buvo sumokėta, kad patyrusi seksualinę prievartą ši taptų nebyli it siena, praneša naujienų portalas „CNN“.

Gimusi ir užaugusi JAV, auksinio medalio laimėtoja, gimnastė McKayla Maroney gruodžio 20 dieną pateikė ieškinį dėl JAV Tarptautinės gimnastikos federacijos nusikalstamos veiklos ir prisipažino, kad jai buvo sumokėta apvali suma pinigų už tai, kad nesakytų visos tiesos apie gimnastų komandos gydytojo Larry Nassaro seksualinį išnaudojimą.

Pasak McKaylos Maroney advokato, gydytojas seksualiai išnaudodavo nepilnametes merginas. Jo darbeliams iškilus į viešumą JAV Tarptautinė gimnastikos federacija darė viską, kad dauguma detalių būtų nutylėtos.

JAV Tarptautinė gimnastikos federacija atsisakė plačiau kalbėti apie šią situaciją.

McKayla Maroney / Vida Press nuotr.

Oficialiame pranešime spaudai sakoma, jog federaciją liūdina tokie kaltinimai ir jie priešingai, nei teigia panelė Maroney, stengiasi skatinti merginas kalbėti ir iškelti į viešumą Larry Nassaro darbus.

Gali būti, kad atsiras daugiau kaltinimų dėl bandymo nutildyti jaunas sportininkes. šiuo metu tiriama, ar tikrai McKaylai Maroney buvo pasiūlyta virš 1 milijono JAV dolerių, kad ši duotų klaidingus parodymus.

Pirminiais duomenimis, M. Maroney seksualinį išnaudijimą patyrė 15 metų, kai kelionės į Tokiją metu buvo apsvaiginta ir atsikėlė gydytojo namuose. Tada jis jai aiškino, kad mergina serga. Kas įvyko sportininkė negalėjo suprasti.

Teismas, nagrinėjantis bylą, į kurią įsivėlęs galimai ne tik Larry Nassaro, pripažinęs, jog merginą bandyta nutildyti, privalės skirti bausmę ir JAV Tarptautinei gimnastų federacijai.

L. Nassaro jau pripažintas padaręs 7 nusikaltimus. Kiti moterų pareiškimai dar nagrinėjami.