Kai bankas nušvilpia pinigus tikrąja žodžio prasme, o atsakymas į pretenziją primena įžūlaus bičo gūžtelėjimą pečiais: „Taip kartais nutinka, beibi. Daugiau manęs netrukdyk“, studentas iš Lietuvos sukuria alternatyvą. Neilgai trukus Daumantas DVILINSKAS (32) – pinigų perlaidų bendrovės „TransferGo“ vienas įkūrėjų ir vadovas – įtakingojo „Forbes“ įtraukiamas į finansų pasaulio įtakingųjų sąrašą.
Kur kas didesniu įvertinimu jis laiko Globalios Lietuvos apdovanojimą, kurį šalies vadovas teikia už lietuvių idėjų pripažinimą pasaulyje. Šiandien Daumanto ir jo bendramokslio Justino Lasevičiaus per naktį sumanytas pinigų pervedimo startuolis išaugo į milijonus klientų 160-yje rinkų turinčią įmonę. Startuolio užmojis – tapti vienaragiu.
Jūsų kompanija ką tik pritraukė 50 milijonų JAV dolerių investiciją – antrą didžiausią šiemet po garsiojo Lietuvos vienaragio „Vinted“. Koks jausmas?
Didžiulis palengvėjimas. Dabar turime pinigus kišenėje ir bandome suprasti, kaip juos protingiausia panaudoti. Pinigai laimės neatneša, reikia ką nors gero su jais nuveikti. Tad dabar intensyviai planuojame, kaip paskirstyti investiciją.
Iki šio momento teko dirbti dešimtmetį. Norėjome kapitalo, kad galėtume įgyvendinti dar 2009-aisiais užsibrėžtą misiją startuolį išauginti iki vienaragio – milijardo JAV dolerių vertę pasiekusios įmonės. Dabar esame startuolis su santykinai nedideliu kapitalu ir jau didele istorija – turime šansą pasiekti tai, kas kadaise buvo tik svajonė. Turime pinigų daryti, ką norime, ir nebesame ant išlikimo ribos.
Taip užtikrintai kalbate. Nekamuoja būgštavimai nesidžiaugti laime iš anksto, neperšokus griovio nesakyti „op“?
Mano darbas yra kalbėti apie tai, kas bus už to griovio – kokia kompanija bus po ketverių metų. O iš kuklumo nemirsiu, tai tiesa. Bet juk per dešimt darbo metų jau turiu sukaupęs nemažą patirtį, išsprendęs daug nežinomųjų, tad šalia ambicijų užauga ir pasitikėjimas, kuris labiau padeda, nei trukdo.