Vienas žymiausių Lietuvos floristų Marijus Gvildys su mylimąja iškėlė stilingą vestuvių šventę
Vienas žymiausių Lietuvos floristų Marijus Gvildys (44) du kartus iš savo išrinktosios Anastasiia Bezruchko (26) išgirdo lemtingąjį „taip” – pirmą kartą Kauno Rotušėje, o po keleto dienų – Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje. Visi, dalyvavę jaunųjų parengtoje šventėje vienbalsiai tvirtino, jog ji buvo itin stilinga ir nė kiek nebanali.
Iš Sankt Peterburgo kilusi nuotaka rūbą, skirtą jos svarbiausiai šventei, patikėjo pasiūti gimtojo krašto meistrams.
Buvo akivaizdu, kad prieš žengdama prie altoriaus, Anastasiia šiek tiek jaudinasi. Daugelis, vos į ją pažvelgę, išsyk pastebėdavo ne tik tai, bet ir rankose laikomą nuostabią puokštę – stilizuotą taurę. Klasikinis, bet išsiskiriantis kūrinys – Marijaus meilės išraiška išrinktajai. Puokštės forma buvo apklijuota švelniais Notros lapeliais ir užpildyta retos rūšies Cymbidium ir Phalaenopsis žiedais iš asmeninės M. Gvildžio bičiulės, floristės Ritos Bagdzevičiūtės kolekcijos. Vidinę taurės pusę floristas išpuošė juvelyriškai adatėlių pagalba prismeigtu Eukomio žiedelių kilimu. Puokštėje buvo galima pastebėti ir keletą šermukšnio uogų, tapusių visos šventės dekoracijų akcentu.
Marijus mylimos moters laukė prie altoriaus, iki kurio ją lėtu žingsniu palydėjo tėtis. Anastasiia, santuokos metu pasirinkusi Gvildienės pavardę, išrinktajam ranką ištiesė skambant vieno ryškiausių mecosoprano Ritos Preikšaitės balsui bei vargonininkės, „Metų kaunietės” Dalios Jatautaitės atliekamai muzikai.
Poros meilės liudininkais tapo Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas ir operos solistas bei aktorius Mindaugas Jankauskas.
Sužadėtiniai pasikeitė vestuviniais žiedais, kuriuos sukūrė juvelyras Mindaugas Juodis.
Santuokos ceremonija bažnyčioje vyko dviem kalbomis – lietuvių ir rusų.
Pasveikinę vienas kitą bučiniu Marijus ir Anastasiia svečius pasikvietė taurei šampano į „Medžiotojų užeigos” restorano terasą. Vėliau linksmybės persikėlė į Raudondvario dvaro sodybą, kur svečiai, tarp kurių buvau nemažai atvykusių iš užsienio, supažindinti su žemės metu (land art) bei vaišinti medžiokliška degustacine vakariene. Antrąją vestuvių dieną šventinis siautulys persikėlė į Žemaitkiemio dvarą.
„Esame dėkingi mūsų draugams, padėjusiems surengti nuostabią šventę. Jie buvo ne tik mūsų svečiai, bet ir organizatoriai. Gal dėlto viskas vyko natūraliai, be įtampos ir taip, kaip gali būti geriausiai”, – patikino M. Gvildys.
Su Anastasiia jis susipažino prieš trejus metus Sankt Peterburge vykusiame floristikos renginyje. Abu šios srities profesionalai iškart rado bendrą kalbą, vėliau peraugusią į simpatiją ir meilę.
Paklaustas, kur gyvens – Kaune ar Sankt Peterburge, M. Gvildys patikino – jų su Anastasiia namai yra visas pasaulis.
„Kelionės yra neatsiejama mūsų darbo dalis, todėl tiesiog darysime tai, ką ir darėme iki šiol, tik užtruksime išvykose keliomis dienomis ilgiau skirdami laiko sau. Mūsų laukia Land art festivalis Lenkijoje ir floristikos šou „Įkvėpimo naktis” Italijoje – pirmą kartą šį mano projektą pristatome Kalabrijos regiono sostinėje”, – apie vestuvinio medaus periodą pasakojo M. Gvildys.