Vienintelė laidotuvių vedėja Lietuvoje Birutė Ambložiejė: „Jos gali kainuoti brangiau nei vestuvės“

Laidotuvių vedėja Birutė Ambložiejė
Laidotuvių vedėja Birutė Ambložiejė
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-10-29 11:08
AA

Tris dešimtmečius scenoje ir pramogų versle praleidusi diplomuota režisierė Birutė Ambložiejė didžiąją dalį gyvenimo vedė tokius nuotaikingus renginius kaip vestuvės, krikštynos ir jubiliejai, tačiau taip jau gyvenimas susiklostė, kad vieną dieną ji tapo gedulingų apeigų vedėja.

Moteris sako, kad tikrai yra mačiusi laidotuvių, kurios kainavo brangiau nei vestuvės.

„Žinote, aš niekad į tą piniginę kito žmogaus nelendu, bet jeigu per šermenis visą laiką groja gyva muzika, ką labai rekomenduoju: ir arfa, ir violončelė duetu, netgi trombonas, jeigu instrumentai keičia instrumentus, tai auga ir kaina“, – „Delfi TV“ laidoje „Kasdienybės herojai“ atskleidžia, kaip pati sako, vienintelė Lietuvoje laidotuvių vedėja B.Ambložiejė.

Birutė tvirtina tikrai galinti pragyventi iš laidotuvių vedėjos darbo. Užsakymų nemažai, todėl prieš keletą metų ji paliko gimtąjį pajūrį ir persikraustė į sostinę. Iš Vilniaus lengviau ir po visą Lietuvą važinėti.

Moteriai yra tekę dalyvauti ir laidotuvėse, kuriose dalyvavo tik kviestiniai svečiai, o apsauga kitų norinčių užeiti paprasčiausiai neįleido.

„Mirė labai graži savo gyvenimo pavyzdžiu moteris ir jos noras buvo, kad su tais, su kuriais ji nebendravo 10 metų, jiems jos nereikėjo, nenorėjo jų matyti ir savose laidotuvėse. Nes, kaip žinote, nebendrauji pusę gyvenimo, bet žmonės galvoja, kad į laidotuves būtinai turi atvažiuoti. Tai buvo tiesiog kviestiniai žmonės ir buvo uždaryta salė. Tokia vos ne koncerto atmosfera, nes visi žmonės sėdėjo ir buvo surikiuotos kėdės. Visi peržiūrėjome filmą. Buvo labai keistas jausmas, bet buvo gražu“, – pasakoja renginių režisierė.

Moteris visiems siūlo laidotuvėse padėti molbertų, kuo daugiau nuotraukų, pavyzdžiui, ant drobės. Pakabinti ant paveikslų ir ant sienų, pasirūpinti apšvietimu. Anot jos, nuotraukos sukuria jaukumo jausmą. Taip pat ji pastebi, kad asmeniškumo suteikia daiktų, albumų atnešimas į laidotuves.

„Esu mačiusi, kad dukra atsinešė mamos nebaigtą mezginį. Ir akinius, netgi nenuvalytus. Kaip liko, tokius ir atnešė“, – pastebėjo ji.

Birutė gyvenimą turėtų lydėti nuolatinis stresas. Juk būti gedulingų apeigų vedėja visai kas kita nei vestuvių ar jubiliejaus, nes laidotuvėms juk nepasiruoši iš anksto, todėl dažnai tenka įsiminti nemažai informacijos apie velionį vos per vieną naktį. Birutė taip pat sukuria atsiminimų filmą, tad suktis tenka itin greitai.

„Delfi TV“ laida „Kasdienybės herojai“ – pirmadienį 21 val.