Vienu iš „Eurovizijos“ lyderių tapęs Gebrasy: „Eidamas į konkursą apie „The Roop“ negalvojau“

Gebrasy / Asmeninio albumo ir E.Blaževič nuotr.
Gebrasy / Asmeninio albumo ir E.Blaževič nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-29 19:08
AA

Dainininkas ir dainų kūrėjas Audrius Petrauskas (26), prisistatantis sceniniu vardu Gebrasy, jau ketvirtąjį kartą mėgina pagauti savo laimės paukštę nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Antrojoje laidoje lyderiu tapęs vaikinas portalui Žmonės.lt papasakojo dainos atsiradimo istoriją ir atviravo, jog dalyvavimas konkurse – jo sena svajonė.

Artėjant „Eurovizijos“ atrankos pusfinaliui Gebrasy dainą „Where‘d You Wanna Go?“ „Youtube“ platformoje jau buvo perklausyta daugiau nei 100 tūkst. kartų. Kol kas pagal peržiūrų skaičių „Eurovizijos“ atrankoje šią dainą lenkia tik grupės „The Roop“ hitas „Discoteque“.

„Atrodo, kad nuojauta dėl dainos neapgavo. Šią dainą pasirinkome likus vos dviem savaitėms iki paraiškų pridavimo ir labai džiaugiuosi, kad ji paliečia klausytojų širdis“, – portalui Žmonės.lt  sakė Gebrasy.

Paklaustas apie pasiruošimo „Eurovizijai“ užkulisius, A.Petrauskas šypsojosi, kad sprendimas dalyvauti konkurse buvo priimtas kone paskutinę akimirką. Iki tol ne vieną dainą parašęs atlikėjas pasakojo, jog vis neaplankydavo jausmas, kad kuriama muzika yra tinkama „Eurovizijos“ scenai. 

„Buvo parašyta labai daug dainų.  Iki tol atrodė, kad išsirenkame vieną dainą, tačiau ją greitai pakeičiame, tada vėl kitą. Nuomonė keitėsi ne vieną kartą. Galiausiai aš pasitikėjau savo nuojauta ir pasirinkau „Where‘d You Wanna Go?“. Vėliau šią dainą nusiunčiau ir keliems savo draugams, kurie vienbalsiai man pritarė, jog daina gera. O dainą „No“, kuri taip pat buvo svarstyta, nusprendėme atiduoti Titui ir Benui. Ji šiemet skamba atrankoje“, – pasakojo jis.

A.Petrauskas atvirauja, jog dainą įkvėpė jo mėgstamų grupių  „London Grammar“ ir „Arctic Lake“ kūryba.

„Vieną dieną aš prisiminiau šių grupių kūrinius ir tiesiog pradėjau groti akordus. Jeigu žmonės pasiklausytų šitų dviejų grupių muzikos, tai galbūt net pajaustų tą jausmą, energiją, kuria pasuko mano daina. Iš tiesų, eurovizinės dainos melodija atsirado labai greitai ir tą pačią dieną parašiau tekstą“, – atviravo dainos autorius.

Gebrasy / Asmeninio albumo nuotr.

Eurovizijos atranka – kitokia

Gebrasy nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja jau ketvirtą kartą. Antroje konkurso laidoje lyderiu tapęs ir šeštadienio vakarą pusfinalyje dainuosianti A.Petrauskas pasakojo, kad šių metų atranka labai skiriasi nuo ankstesnių. 

„Šių metų „Eurovizijos“ atrankos atmosfera yra absoliučiai nesulyginama su ankstesnėmis. Seniau būdavo, jog ryte atvyksti į studiją, vyksta garso patikrinimai, tuomet papietauji, nusigrimuoji, žengi filmuotis į studiją, kurioje tavęs laukia žiūrovai, o vėliau su kitais dalyviais stebi pasirodymus. Šiais metais viso to nėra – tik prisistatai į studiją, nusifilmuoji ir viskas. Iki pat transliacijos tiek komisijos vertinimai, tiek dalyvių pasirodymai būna staigmena“, – apie užkulisius pasakojo Gebrasy.

2021-ųjų „Eurovizijos“ atranka išskiskiria ir tuo, jog praėjusiais metais į konkursą neišvykusi grupė „The Roop“ gavo teisę pasirodyti iškart atrankos finale. Nors pastarosiomis dienomis kai kurie konkurso dalyviai teigė, jog „The Roop“ sulaukiant didžiulio dėmesio, jie liko nuošalyje, A.Petrauskas šypsojosi, kad to buvo galima tikėtis.

„Jeigu atvirai, tai aš eidamas į atrankas apie „The Roop“ visiškai negalvojau. Apskritai negalvojau apie konkurenciją. Eidamas į atranką, aš supratau, kad man reikia šito šanso, dėl to, kad aš sėdžiu namie, kuriu dainas ir neturiu kam jų parodyti. Tai man reikėjo tiesiog tokio sugrįžimo į sceną. Galėjo čia dalyvauti visi populiariausi Lietuvos atlikėjai, tai nebūtų manęs išgąsdinę. Aš žinojau, kad man to reikia kaip žmogui, kaip atlikėjui“, – kalbėjo Gebrasy.

Daina „Where‘d You Wanna Go?“:

Su nekantrumu šeštadienio laukiantis A.Petrauskas neslepia, kad pastaruoju metu dažnai išgirsta klausimą, kaip vertina savo šansus „Eurovizijos“ konkurse. Visgi Gebrasy atviras – dar niekad taip netikėjo savo kūriniu.

„Savo šansus vertinti būtų gana neatsakinga, nes dar nesu patekęs net į finalą. Galbūt yra žmonių, kurie matuoja, kažką prognozuoja, bet aš nesu iš tų, kurie mėgsta bėgti įvykiams už akių. Manau, kad visi privalome įrodyti, jog mes esame verti būti šioje scenoje, tad šiuo metu koncentruojuosi į pusfinalį. Visgi galiu pasakyti, kad savo šansus vertinu daug palankiau, nei vertinau praėjusius tris kartus, kai dalyvavau atrankoje. Sulaukiau komentarų, kad žmonėms mano daina patinka, tai labai džiaugiuosi“, – teigė Gebrasy.

Gebrasy / Asmeninio albumo nuotr.

Antrosios „Eurovizijos“ atrankos lyderiu tapęs A.Petrauskas neslepia, kad pusfinalyje televizijos žiūrovams pateiks staigmenų. „Nenoriu visko atskleisti, tačiau pokyčių bus. Šiek tiek pasikeitė filmavimas, pasikeitė apranga, galima tikėtis ir garso pokyčių. Staigmenų tikrai bus“, – šypsojosi atlikėjas. 

Dainininkas priduria, kad visuomet buvo „Eurovizijos“ konkurso gerbėjas. Gebrasy atvirauja, kad patekti ant didžiosios scenos svajojo nuo pat vaikystės.

„Aš šį konkursą žiūrėdavau nuo pat mažens, nepraleisdavau nei vieno pusfinalio, nei vieno finalo. Ta meilė konkursui atsirado tikrai buvo ir aš visuomet žiūrėdavau ir galvodavau, kad galbūt vieną dieną pavyks ten atsidurti ir man. Tačiau tas atsidūrimas nėra vienintelis mano tikslas – aš čia ateinu ne tam, kad patekčiau, kad dalyvaučiau. Ateinu, nes žinau, kad galiu pasiekti gerą rezultatą“, – mintimis dalijosi Gebrasy.

Gebrasy (29 nuotr.)
+23