Vietoj auklės – močiutė. Ar tai geras pasirinkimas?

Šeima / Fotolia nuotr.
AA

Kad ir kokia auklė atrodytų šauni, vis dėlto šeimoje ji yra svetimas žmogus. Todėl natūralu, kad neretai šeimai kyla klausimas – o gal įkalbinti aukle tapti savo ar vyro mamą. Juk ji – savas žmogus. Ir tikrai nekyla abejonių dėl jos nuoširdžių jausmų savo mažajam vaikaičiui. Bet... tai tik vienas iš galimų variantų. Toli gražu ne visos močiutės dega noru tapti auklėmis.

  • Jei svarstote galimybę palikti vaikutį močiutės globai, pirmiausia įsitikinkite, ar ji tikrai to nori. Ar sutinka sukandus dantis vien dėl to, kad labai prašote. Pastaruoju atveju dėl visų šventos ramybės gal būtų geriau samdyti auklę, o močiutei vaikaitį patikėti tik retkarčiais.
  • Turėkite galvoje ir tai: jei išsiskirs jūsų ir mamos ar anytos požiūriai į auklėjimą ir priežiūrą, bus labai sunku išsakyti savo pastabas ir juo labiau kažko reikalauti. Juk močiutė – ne samdoma auklė. Dargi yra jums labai artimas žmogus. Labai didelė tikimybė, kad jūsų pastabas priims asmeniškai, o tada ir barnis ne už kalnų...
  • Močiutė gali pradėti manyti, kad jei prižiūri jūsų vaiką, turi teisę kištis ir į jūsų šeimyninį gyvenimą, buitį, finansus, spręsti, kaip reikėtų rengti ir maitinti vaikaitį. Jei jūsų mamos turi panašių polinkių, auklė jūsų šeimai tikrai geresnis variantas.
  • Dar vienas ne itin malonus dalykas – nereta močiutė mėgsta anūką ar anūkę palepinti. Kartais jos meilė bei globa prasilenkia su sveiku protu ir trukdo vaikeliui vystytis. Jis tampa irzliu, įnoringu, išpaikintu mažu diktatoriumi. O juk dėl to srėbti mylinčios močiutės privirtą košę paprastai tenka tėvams.
  • Prieš prašydami savo mamą prižiūrėti vaikutį, pagalvokite ir apie jos sveikatą. Galbūt ji tikrai labai nori jį globoti, bet gal jau nebeturi pakankamai jėgų gainiotis paskui vis judresnį išdykėlį, tampyti sunkų jo vežimą. Juk prižiūrėti vaiką reikia nemažai energijos.
Močiutė skaito vaikui / Fotolia nuotr.
Skaitykite daugiau