Vietoje Dominikos Respublikos rojaus – apkartusi kelionė: nusivylusi V.Martikonytė ieško teisybės

Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė su vyru Pauliumi / Asmeninio albumo ir Shutterstock nuotr.
Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė su vyru Pauliumi / Asmeninio albumo ir Shutterstock nuotr.
Deimantas Čeplinskas, 15min
Šaltinis: Žmonės
A
A

Verslininkė, „Go.Mante“ kūrėja Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė su vyru Pauliumi Medišausku leidosi į kelionę po Dominikos Respubliką, tačiau nesitikėjo, kad ilgai lauktos ir išsvajotos atostogos Karibų jūros saloje virs didžiuliu nesusipratimu.

Apie apkartusią kelionę, netinkamą apgyvendinimą ir nekokybišką maistą V.Martikonytė-Medišauskienė papasakojo portalui 15min.

Tarp pirmuoju tiesioginiu transatlantiniu skrydžiu iš Vilniaus į Dominikos Respubiką skridusių bei užsakyto viešbučio negavusių keliautojų – žinoma verslininkė, prekės ženklo „Go.Mante“ kūrėja Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė su vyru Pauliumi Medišausku.

„Mokėjome 270 eurų už parą, o perkėlė į viešbutį su daug prastesnėmis sąlygomis. Blogiausias dalykas čia yra maistas – buvau ir apsinuodijusi“, – 15min pasakojo Vidmantė.

Ji neslėpė, kad nusipirkusi dviejų savaičių trukmės „Itaka Lietuva“ organizuojamą kelionę į Dominikos Respubliką, tikėjosi visai kitokių atostogų. Nors įspūdžių daug, deja, toli gražu ne visi jie malonūs. Žinoma moteris pateko į grupę keliautojų, galiausiai apgyvendintų ne tame viešbutyje, kurį užsisakė. Ir tai sužinojo tik šeštadienį, jau būdama vietoje.

„Mus labai negražiai nustebino, nes buvome po vienuolikos valandų varginančio skrydžio. Galvojome, tuoj eisime į kambarį, išsimiegosime sau patogiai, bet atvykus staiga paaiškėjo, kad nė velnio negausime to viešbučio ir kad mus perveža į kitą. Buvo toks sąmyšis – kas, kaip, kodėl“, – prisiminė V.Martikonytė.

Vidmantė Martikonytė su vyru Pauliumi / Asmeninio albumo nuotr.
Vidmantė Martikonytė su vyru Pauliumi / Asmeninio albumo nuotr.

Su nemalonia situacija susidūrusios Vidmantės teigimu, jai ir kitiems lietuviams pikčiausia ne dėl to, kad keliautojai apskritai buvo perkelti į kitą viešbutį. Labiausiai nuliūdino kokybės ir kainos skirtumai – kaip alternatyva pasiūlytas viešbutis „Grand Bavaro Princess“ esą pastebimai prastesnis ir pigesnis už užsakytąjį „Lopesan Costa Bávaro Resort, Spa & Casino“.

„Turėjome būti viešbutyje, kur paros kaina dviem asmenims yra 270-280 eurų, o atvežė į viešbutį už 140 eurų, – 15min pasakojo Vidmantė. – Ir faktas tas, kad iš karto automatiškai maistas yra daug prastesnis, gultai, paplūdimiai, kambariai, viskas yra prasčiau. Mes sumokėjome dvigubą kainą, negu kad turėjo būti. Tai labai neteisinga.

Jeigu mus būtų perkėlę į tokios pat kokybės, panašios kainos viešbutį, tai niekas nebūtų pykę, bet perkėlė į dvigubai pigesnį. Juk galėjo būti nebūtinai tas pats viešbutis, bet bent jau iš esmės panašus į tokį, kokio tikėjomės.“

Bendraudama su 15min, V.Martikonytė kelis kartus pakartojo, kad situacija išties nesmagi. Verslininkė pasakojo, kad atostogas nemenkai apkartino tokie kelionių agentūros pasiūlyto viešbučio trūkumai kaip nešvara, didesnis atstumas iki paplūdimio, tačiau didžiausiu minusu įvardijo maistą.

„Jis tikrai labai nekokybiškas, buvau ir apsinuodijusi“, – apmaudo neslėpė Vidmantė.

Maistas, kurį viešbutyje Dominikos Respublikoje gavo Vidmantė Martikonytė / Asmeninio albumo nuotr.
Maistas, kurį viešbutyje Dominikos Respublikoje gavo Vidmantė Martikonytė / Asmeninio albumo nuotr.

Moteris atskleidė, kad kaip kompensaciją už patirtus nemalonumus kelionių organizatorius „Itaka Lietuva“ pasiūlė nemokamą ekskursiją, kurią pasirinko didžioji dalis lietuvių, taip pat kiekvienam žmogui suteikė penkių eurų nuolaidą kitoms ekskursijoms. Parūpino ir specialią apyrankę, su kuria suteikiama galimybė lankytis papildomuose restoranuose ir baseinuose.

Bandau su jais tartis dėl atostogų pratęsimo, kad bent kažką atsiimčiau.

„Bet dėl kažkokių kitų kompensacijų kalbos kol kas nėra ir nežinau, kas bus grįžus į Lietuvą. Dabar bandau su jais tartis dėl atostogų pratęsimo, kad bent kažką atsiimčiau. Tačiau jie siūlo tik perkelti skrydį, kas yra vos kelių šimtų eurų skirtumas, o viešbučio nei šito, nei kito bent jau kol kas neapmoka.

Daug lietuvių, beje, pasiėmė kitus viešbučius, patys susimokėjo. Tačiau aš nemanau, kad verta pirkti kitą viešbutį, nes kažin, ar jie tą skirtumą grąžins, o jei ne, būtų nelogiška, jog atostogos Dominikos Respublikoje kainuotų dešimtis tūkstančių eurų. Tai mes kol kas likome čia ir laukiame, tikiuosi išsiderėti, kad jie mums dar savaitę apmokėtų“, – 15min teigė V.Martikonytė.

Kiek toli galėtų eiti bandydama ieškoti teisybės, Vidmantė šiuo metu pasakyti negali: „Nors ir pikta, bet vėlgi, mes Lietuvoje visi dirbame, turime savo darbų, visokių reikalų, gyvenime visko daug vyksta ir, atrodo, tingisi kovoti teismuose metus laiko.“

Vidmantė Martikonytė / Asmeninio albumo nuotr.
Vidmantė Martikonytė / Asmeninio albumo nuotr.

„Itaka Lietuva“ atstovai: naujai atvyksiantys poilsiautojai gaus savo vietas

Nors sklinda versija, esą nemaloni situacija susiklostė kelionių organizatoriui nepasirašius normalios sutarties ir nesumokėjus pinigų viešbučiui, ką girdėjo ir V.Martikonytė, 15min kalbinta „Itaka Lietuva“ pardavimų tinklo vadovė Daiva Strumskienė šias kalbas kategoriškai atmetė, pabrėždama, kad iš 350 keleivių, skridusių lėktuvu, į tokį incidentą pateko tik viena grupė. Anot jos, nesklandumai įvyko viešbučiui „Lopesan Costa Bavaro“ perpardavus savo kambarių skaičių (angl. overbooking).

Dominikos Respublika, Punta Kana / Shutterstock nuotr.
Dominikos Respublika, Punta Kana / Shutterstock nuotr.

„Organizatoriaus politika yra mokėti viešbučiui už garantinius kambarius iš anksto. Stengiamės, kad ateityje situacija nepasikartotų, su šiuo viešbučiu norime pergarantuoti kiekvieną atvažiavimą, turėsime pokalbius, kodėl įvyko tie perskaičiavimai. Gali būti, kad tai techninis viešbučio nesusipratimas“, – aiškino „Itaka Lietuva“ atstovė D.Strumskienė.

Ateinantį šeštadienį iš Vilniaus į Punta Kaną vėl skrendančius atostogautojus ji patikino, kad užsakytus kambarius „Lopesan Costa Bavaro“ viešbutyje jie gaus ir „gali būti ramūs“.

„Nepaisant to, kad mūsų kontraktas su viešbučiu yra labai aiškus, kad kiekvieną savaitę jis turi palikti mums laisvų kambarių, šiam savaitgaliui esame gavę papildomą patvirtinimą, jog viskas tvarkoj ir keliautojai turi būti priimti. Kambariai jiems paruošti“, – tikino D.Strumskienė.

Kai kurie viešbučiai yra senesnės statybos ir viename ar kitame kambaryje gali pasitaikyti techninių gedimų.

Vertindama įvykusi nesusipratimą, atstovė kalbėjo, kad informaciją apie kambarių trūkumą kelionių organizatorius gavo praktiškai nakties metu.

„Pagal kontraktines sąlygas buvome ir apmokėję šį viešbutį, ir užsitikrinę kambarių skaičių pagal klientų skaičių, bandėme dar aiškintis, bet deja, jei nėra kambarių, tai nėra. Todėl iš savo pusės labai greitai suorganizavome kitą viešbutį, irgi penkių žvaigždučių, ant jūros kranto su nuostabiu paplūdimiu.

Pastatymo metai galbūt ne tie patys, bet pagal atsiliepimus visur keliautojai vertina lygiai tokiais pačiais balais. Deja, turbūt vis dėlto ne visų svečių, kurie negavo to pirmojo viešbučio, lūkesčius atitikome. Dabar karštasis sezonas Dominikos Respublikoje, nes labai daug viešbučių yra užimta ir per vieną naktį tikrai nebuvo įmanoma rasti kažkokios kitos alternatyvos“, – 15min sakė „Itaka Lietuva“ atstovė.

Atsakydama į poilsiautojų pasipiktinimą, kad jie buvo perkelti į perpus pigesnį viešbutį su, anot jų, prastomis sąlygomis, kelionių organizatoriaus atstovė teigė, jog kainų skirtumą nebūtinai reikia vertinti vienareikšmiškai, o nepatenkinti turistai turi teisę rašyti pretenzijas.

Pašnekovė pažadėjo, kad turistams grįžus į Lietuvą kiekviena situacija bus peržiūrima individualiai. Apie tikslius kompensacijų dydžius D.Strumskienė kalbėti kol kas nenorėjo, kadangi skiriasi atostogautojų atvykimo ir apgyvendinimo sąlygos.

„Kainos, kurias poilsiautojai mato internete, gali visai neatitikti to, kokį turime kontraktą su viešbučiu, pavyzdžiui, mes. Labai sudėtinga lyginti, nes galbūt dėl didelio užimtumo, jeigu tai paskutiniai kambariai, kainos yra sukeltos, arba galbūt kambarių kategorija neatitinka. Gali būti daug niuansų.

Kainų politiką labai sunku paaiškinti, bet tas kitas viešbutis taip pat su penkiomis žvaigždutėmis, su „viskas įskaičiuota“. Taip, kurie prašė su vaizdu į jūrą, tai šiame viešbutyje nebuvo laisvų kambarių su juo. Tad galbūt yra skirtumas tame“, – pripažino ji.

Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė su vyru Pauliumi Medišausku / Asmeninio albumo nuotr.
Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė su vyru Pauliumi Medišausku / Asmeninio albumo nuotr.

Paklausta apie konkrečius keliautojų skundus, esą, kad kaip alternatyva kelionių organizatoriaus pasiūlytas viešbutis yra iki galo nesuremontuotas, nešvarus, kai kuriuose jo kambariuose nėra vandens, patiekiamas prastos kokybės maistas, D.Strumskienė aiškino, jog tokių situacijų gali pasitaikyti visur ir bent dalis jų gali būti išsprendžiamos vietoje.

„Mes turime įvairių atsiliepimų apie šį viešbutį. Netgi ir šioje grupelėje yra keliautojų, kurie sako, kad viešbutyje viskas gerai.

Dominikos Respublikoje viešbučių yra ir naujesnės, ir senesnės statybos. Tas viešbutis, kuriame turėjo būti apgyvendinti turistai, pastatytas prieš kelerius metus, jis galbūt yra modernesnis, bet kai kurie viešbučiai yra senesnės statybos ir viename ar kitame kambaryje gali pasitaikyti techninių gedimų. Paprastai tai irgi sprendžiama vietoje, su viešbučio registratūros darbuotojais, kad kažką pataisytų ar pakeistų kambarį“, – 15min kalbėjo „Itaka Lietuva“ pardavimų tinklo vadovė.

Ji taip pat pabrėžė, kad su Dominikos Respublikoje esančiais turistais tebevyksta glaudus bendravimas, ieškoma išeičių iš įvairių situacijų. „Apgailestaujame, kad įvyko nesusipratimas, bet dedame visas pastangas tiek padėdami esantiems tenai, tiek užtikrindami, kad situacija nepasikartotų ateityje“, – patikino D.Strumskienė.