Viktorijos Jakučinskaitės ir Agnės Jagelavičiūtės nuotykiai Romoje: fotosesija bundančiame mieste ir uždraustos maudynės fontane

Viktorija Jakučinskaitė ir Agnė Jagelavičiūtė / Dariaus Gražio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Jei dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės paklaustumėte, kokia yra gražiausia pasaulio šalis, ji nedelsdama atsakytų, kad Italija. Čia ji su šeima jau ne vienerius metus leidžia savo vasaros atostogas, o šiais metais į juoda kava, picomis ir tiramisu kvepiančią šalį pasikvietė dar ir draugus bei kolegas. Ir visai ne atostogoms lakstant po Romą su žemėlapiu, o... fotosesijai.

„Mes su vyru (gyvenimo draugu Vitaliju Jančenkovu – red.past.) sugalvojome, kad būtinai šį pavasarį važiuosime į Romą pabūti dviese, galbūt  dar pasikviesime draugų, tačiau vėliau jis pasiūlė surengti fotosesiją!” – apie netikėtai gimusią idėją pasakojo V.Jakučinskaitė.

Kūrėja nedelsiant čiupo telefoną ir į amžinąjį miestą pasikvietė bičiulę, vizažistę Juliją Estko, seserį, plaukų stilistę Margaritą Marteckienę bei artimą draugę Agnę Jagelavičiūtę. Iš Lietuvos į Italiją atskrido net keli fotografai – fotografas Raimondas Kiuras su asistentu Ilja Sivakovu bei Darius Gražys. Jie pasiryžo įamžinti vestuvines sukneles vilkinčias moteris.  

Viktorijos Jakučinskaitės ir Agnės Jagelavičiūtės fotosesija Romoje (68 nuotr.)
+62

„Roma – man pats gražiausias miestas pasaulyje. Ten kiekviena gatvė, kiekvienas kampas atrodo kaip istorinis paminklas. Architektūra yra nerealaus grožio! Išeini už durų ir visur stebuklai. Romoje yra labai daug pastatų iš marmuro, tad mano suknelės jų fone atrodo neįtikėtinai puikiai. Patyrėme tokį nuotykį!“ – pasakojo vis dar Italijos pamiršti negalinti Viktorija.

Agnė Jagelavičiūtė / Dariaus Gražio nuotr.

Vestuvinių suknelių fotosesijos inspiracija kilo iš Federico Fellini filmo „La Dolce Vita“. V.Jakučinskaitė tikino, kad Italijoje saldus gyvenimas tiesiog tvyro ore. „Tu gali nieko nedaryti, tiesiog išeini į gatvę ir tave lyg banga užlieja – jautiesi toks laimingas, geras ir gražus“, – žavėjosi Viktorija, kartu su kompanija išsinuomojusi jaukius ir itališkus apartamentus šalia Vatikano.

Fotosesija su valytojais ir turistais

Fotosesija vyko trijose pagrindinėse Romos vietose – prie Panteono, Trevi fontano ir ant Ispanijos laiptų. Kadangi norėjosi atskleisti ne tik nuotakų grožį, bet ir architektūrinių paminklų unikalumą, darbas prasidėdavo anksti ryte.

„Mes kėlėmės 3 valandą nakties, darėmės makiažą ir 5 valandą ryto jau būdavome vietoje. O ten – tuščia, lyg užsakyta! Buvome tik mes ir valytojai. Bet jie labai tolerantiškai į mus žiūrėjo, visada klausė, kiek mums reikia laiko pabaigti fotosesijai. Gal dėl to man ir patiko Roma, nes ją mačiau kitokią, nei visi turistai. Dieną ir minioje tikrai nebūtų buvę tokio įspūdžio“, – apie daugeliui turistų nematytą Romą pasakojo Viktorija. Ji juokėsi, kad fotografuojantis prie Panteono, jie matė iš jo lendančius benamius, kurie ten gyvena.

Dailios lietuvaitės, pasipuošusiomis vestuvinėmis suknelėmis, sulaukė nemažai vietinių ir turistų dėmesio. Kai įdienojus į gatves pabirdavo turistai ir vietiniai, modeliai būdavo dėmesio centre.

„Mus turistai nuolat fotografavo, tad, jei būtume norėję, būtume galėję iš to netgi užsidirbti. Jie galvojo, kad čia vyksta labai rimta fotosesija. Kai kurie manė, kad mes itališkam „Vogue“ fotografavomės. Pamenu, kartą Agnę turėjome netgi gelbėti, nes visas autobusas turistų norėjo su ja nusifotografuoti“, – kvatodama apie itališkus nuotykius Romoje pasakojo V.Jakučinskaitė.

Pati dizainerė įsiamžino ir prie vieno pastato, kurio pavadinimo atskleisti negali, mat ten fotografuotis – draudžiama! Komanda bandė įtikinti pareigūnus, kad nuotraukos skirtos asmeniniam albumui.

Agnė Jagelavičiūtė / Dariaus Gražio nuotr.

„Vitalijus policininkus bandė tikinti, kad aš jo būsima žmona, kad mes darome priešvestuvinę fotosesiją. Tie, pasakę, kad aš atrodau kaip modelis, neleido fotografuotis, tačiau mes pasiekėme savo, – apie neteisėtą fotosesiją šypsodamasi pasakojo Viktorija. – Parengėme planą. Pirmi išeina fotografavai, atsistoja toje vietoje, kur aš turiu pozuoti, pasiruošia, tada parašo žinutę ir mes su vyru ateiname, aš numetu lietpaltį ir padarome kelis kadrus. Taip viskas ir vyko.“

Tačiau tai ne visi kompanijos nuotykiai, kurie galėjo baigtis nemalonumais su pareigūnais. V.Jakučinskaitės galvoje kirbėjo dar mintis – fotosesija fontane. Šį kartą rizikuoti ryžosi jos gera draugė A.Jagelavičiūtė. Kadangi už maudynes Trevi fontane gali atsidurti kalėjime, buvo ieškoma kito, mažesnio fontano.

„Pagal planą taksi turėjo sustoti toliau, kad nematytų, kur Agnė lipa. Bet jis sustojo prie pat fontano ir viską pamatė. Kadangi jis grasino išvažiuoti, aš paėmiau pinigus į rankas ir laikiau juos, taip neleisdama jam išvažiuoti. Tačiau kai vairuotojas pamatė, kad Agnė atbėga visa šlapia – neįleido į taksi. O vanduo fontane buvo tiesiog ledinis! Tad ji, visa šlapia ir basa, atbėgo iki taksi, nusirengė, aš ją nušluosčiau vakarinėmis suknelėmis, ant nuogo kūno užvilkau lietpaltį, ant taksi automobilio sėdynės paklojau kitas vakarines sukneles ir tada vairuotojas galiausiai leido jai įlipti“, – apie ilgam atmintyje išliksiantį nuotykį pasakojo Viktorija.

Ir nors dizainerė dar gyvena itališkomis nuotaikomis, mintyse jau planuojama kita kelionė ir kita fotosesija. Kas žino, gal šį kūrybinės mintys ir noras įgyvendinti svajonę kūrėją nuneš net į kitą žemyną?

Agnė Jagelavičiūtė / Dariaus Gražio nuotr.
Skaitykite daugiau